PHP a komentáře – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PHP a komentáře – PHP – Fórum – Programujte.comPHP a komentáře – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Kvetos0
Newbie
18. 8. 2011   #1
-
0
-

Několik webů mám v CMS PHP-Fusion Pimped. Ten je skvělý mj. na množství přidavných panelů, které nemusím shánět či vymýšlet a má propracované SEO. Bohužel ale na jednom z webů jsem infuzi z třetí ruky restartoval heslo admina a to využil ňakej spamer k podvržení. Takže když se kdokoli přihlásí, jako druhý, přebírá Přihlášení toho předcházejícího registrovaného člena. Dohrou je pak tzo, že do commentů pod články chodí SPAM. Ale POUZE když je ňěkdo online. Jinak ne. To jsem zatrhl restartem users v databázi. Ale SPAM a anomálie s users Přihlášením pokračuje...

1/ Je ňakej software, který mi zjistí, odkud a jakou cestou chodí na můj web spammer? Nikde v kódu nemám žádný skript, vše mám dobře zabezpečeno - preg_match, atd.

2/ U ostatních webů, které jedou na stejné platformě 0.09.03 Pimped, mám klid. Vše jede spolehlivě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.49.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
4. 9. 2011   #2
-
0
-

#1 Kvetos
Pokud se jedná o spam v komentářích tak bych doporučil nějakou captchu. Určitě bude nějaký plugin přímo pro tvůj CMS, který stačí jen nainstalovat a doložit ke kódu. Co se týče softwaru, určitě nějaký je, respektive existují v PHP skriptpy, které ti zjistí od kud přišel a kdy (není to těžké napsat), ale jestli má pokaždé jinou IP adresu bude ti tohle k ničemu. 

Doporučuji tedy:
a) změnit login a heslo administrátora přímo v db
b) změnit heslo pro FTP a MySQL
c) nainstalovat plugin (naprogramovat plugin) s captchou
d) noindex,nofollow pro administraci a stránky, které nechceš
 

Ještě bych se zaměřil na to, zda-li je možnost přidání komentářů bez schválení nutné, zda-li máš několik desítek komentářů denně tak asi ano, ale kdyby ne a šlo o pár komentářů do týdne, mohl by si je taky schvalovat manuálně a tím se vyhnout publikaci spamů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

Komentáře — založil Jakub1

Komentare — založil Earl Cash

Komentare — založil chape

Komentare.. — založil mORb

Komentare — založil cp.Hook

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý