Poradtě prosím, nemůžu rozjet Apache – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Poradtě prosím, nemůžu rozjet Apache – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.comPoradtě prosím, nemůžu rozjet Apache – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com

 

Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #1
-
0
-

Ahoj, moc někoho prosím o radu :-) Zkoušel jsem všelijaké věci celou noc a furt nic. Mám Windows 7 64x. Nainstaloval jsem tuto verzi Apache: 'httpd-2.2.19-win32-x86-no_ssl'. Nastavení při instalaci: Localhost, Localhost, admin@localhost. Když chci virtuální server nahodit napíše mi to: "Error: The requested operation has failed!" v příkazovém řádku rozepíše:

"Došlo k pokusu o přístup k soketu způsobem zakázaným jeho přístupovími oprávněními. : make_socl: could not bind to address 0.0.0.0:80 
no listening sockets available, shutting down
Unable to pen logs"

Děkuji moc za případné rady :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
19. 8. 2011   #2
-
0
-

a copak ti uz na tom portu 80 bezi? skype rado zasira porty jako 80 nebo 443, pripadne IIS http server, pokud je zapnuty... 

zjistit se to da treba prikazem netstat (mel by byt standardne ve win), tcpview (neni standardne ve win ale je prehlednejsi)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #3
-
0
-

Porty seřazeny vzestupně. Tak já nevím :-)

#2 KIIV
#2 KIIV

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #4
-
0
-

#2 KIIV
Zaždopádně moc děkuji za snahu pomoci. Já začal dělat stránky teprve před měsícem, tak je pro mě všechno nové. xhtml a css už zvládám hezky, základy JS také, teď jsem se chtěl podívat na PHP a zjistil jsem jak jsem neschopnej, že nedokážu ani rozjet locální server.. :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
19. 8. 2011   #5
-
0
-

#4 Martin
vsak mas na prvnich pozicich ze mas http port obsazenej... jeste tam nekde musi byt i cim

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Lordest0
Super člen
19. 8. 2011   #6
-
0
-

Co tak skusit XAMPP? Myslim si, ze vpohode staci na vyvoj, ak nemas nejake specialne poziadavky...

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.84.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #7
-
0
-

#6 Lordest
To už mě taky napadlo, když oni to všude hrozně pomlouvají a upřímě mě to štve, že to nejsem schopnej sám rozběhat. :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #8
-
0
-

#5 KIIV
No jo, ale kde to tam je? :-DD

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
Lordest0
Super člen
19. 8. 2011   #9
-
0
-

#7 Martin
Neviem, ja som s nim spokojny - zalezi od toho, co clovek vyzaduje. Kedysi som si tiez rucne konfiguroval apache, ale teraz si myslim ze to je na vyvoj zbytocne ked nepotrebujes nejaku specificku konfiguraciu (no rad sa necham poucit ak je tomu inak). Co sa tyka rozbehania, s tym ti bohuzial neporadim, pretoze na wine som to nikdy neinstaloval 

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.84.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #10
-
0
-

#9 Lordest
tak jsem nainstaloval ten XAMPP a jak jsem očekával stejný problém. Apache nejede. Zkoušel jsem koukat do příkazového řádku pomocí příkazu netstat.exe -nab a ukáže to : TCP 0.0.0.0:80, stav: Naslouchání, Nelze zjistit informace o vlastnictví. Já už fakt nevím...

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
19. 8. 2011   #11
-
0
-

#10 Martin
Tak přiděl pro apache jiný port, např. 8080 a bude po problému. Můžeš používat webserver a mezi tím hledat co ti blokuje port 80.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
19. 8. 2011   #12
-
0
-

#11 z_moravec
Děkuji za radu. Zkoušel jsem už předtím port 81 a teď ten tvůj 8080 a furt nic :-( Snad to dělám dobře že u apache v souboru httpd.conf změním listen na ten jiný port. Já fakt nevím co ddělám špatně, ach jo :-/ Koupím basu piv tomu, komu se to podaří rozchodit :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.91.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
19. 8. 2011   #13
-
+2
-
Zajímavé

#12 Martin
Ono to nestačí jen změnit, musí se i restartovat apache. A pak musíš psát URL stylem:

http://localhost:8080

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Jakub Strzadala
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
21. 8. 2011   #14
-
0
-

Obsazený port na Windows PC může být způsoben běžícím programem Skype(také naslouchá na portu 80).

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.200.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
31. 8. 2011   #15
-
0
-

#14 Jakub Strzadala
Přesně tak, je to tvůj případ. Stačí vypnout (ne odhlásit) program SKYPE. A restartovat službu Apache. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Prosím poraďte — založil 14 letý kid

Poradte mi prosím... — založil Majox

Maturita- poraďte prosím — založil Dalibor

PHP Prosím poradte mi... — založil Majox

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý