Učebnice jazyka C - cvičení – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Učebnice jazyka C - cvičení – C / C++ – Fórum – Programujte.comUčebnice jazyka C - cvičení – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Newb
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
1. 9. 2011   #1
-
0
-

Ahoj, dneska jsem se dostal k prvni kapitole, kde sou cviceni a nektery me docela prekvapily. Herout tam chce vytvorit veci, o kterych se ani nezminil a bez internetu by to asi jen tak neslo. Budou i ostatni cviceni vyzadovat nejake znalosti z prednasek nebo hledani na internetu? 

Jsem uplny zacatecnik a nakonec jsem 4 cviceni neudelal, protoze jsem vubec nevedel, jak na to prijit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.135.–
Šťouchal0
Stálý člen
1. 9. 2011   #2
-
0
-

O které úlohy jde? Možná ti budeme schopni poradit - v závislosti na knize.

(Kniha, vydání, strana, cvičení)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
m->29+6
Super člen
1. 9. 2011   #3
-
+1
-
Zajímavé

Programovanie nie je len o tom, niečo napísať. Treba pri tom porozmýšľať. Ak len začínaš tak sa nedaj odradiť. Začiatky sú vždy ťažké. Keď sa do toho trochu dostaneš tak spravíš aj veci, čo ti niekto nenadiktuje. Hlavné je aby si skúšal vymyslieť vlastné riešenie a až potom hľadal ako to vyriešili iní. Ale aj pri hľadaní nehľadaj celé riešenie, len časť v ktorej sa nevieš pohnuť a potom pokračuj zase vlastnými silami. Nakoniec sa pozri ako spravili iní aby si videl ako uvažovali. Potom si zhodnoť v čom je ich/tvoje riešenie lepšie a nabudúce sa snaž z toho ťažiť.

Hmm, už si pripadám ako nejaký mních niekde v kláštore :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.141.66.–
Newb
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
1. 9. 2011   #4
-
0
-

Už jsem to nějak vypracoval, ale u jednoho příkladu bylo potřeba přetypovat int na unsigned int a kdybych si to nezjistil na netu, tak to asi neudělam.

Jen mám pocit, že je to dělaný pro studenty VŠ, kteří mají základ z přednášek a v tý knize tyhle detaily trochu chybí... a nebo chybí, když jsou potřeba :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.135.–
m->29+6
Super člen
1. 9. 2011   #5
-
0
-

#4 Newb
Tak ja som študent VŠ ale na prednáškach nám toho povedali oveľa menej a iné veci ako sú v tej knihe. Tá kniha je podľa mňa výborná. Tiež som sa z nej učil. No hlavne treba skúšať, nie len čítať.

A zo zaujímavosti. Ktoré príklady ti robili/robia problém? Môžeš sem dať aj svoje zdrojové kódy. Môžeme ti tu poradiť, alebo na niečo upozorniť ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.141.66.–
Šťouchal0
Stálý člen
1. 9. 2011   #6
-
0
-

Aha.

Takže se jedná o Učebnici jazyka C od pana Herouta. Příklad 10 na straně 39 (pro ty co by to chtěli zkusit)

Newb - nemohu souhlasit. Učebnice je podle mě psaná krásně - a když už není zbytí tak ten internet pomůže. Nicméně návod na vyřešení tohoto příkladu v knize je. Na straně 23 je popsán rozdíl mezi unsigned a signed čísly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 19 hostů

Podobná vlákna

Zajímavé cvičení — založil pepé

Cvičení z Javy — založil Michal

Programátorská cvičení — založil Bald3rr

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý