Kniha pro VBA Access – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kniha pro VBA Access – Visual Basic – Fórum – Programujte.comKniha pro VBA Access – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

Přemek
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
3. 2. 2019   #1
-
0
-

Dobrý den,

mám poměrně rozsáhlou aplikaci v Access 97 a potřeboval bych ji překlopit do Access 2016. Od verze 97 proběhla ve VBA řada změn a sháním knihu (v češtině) pro programování. Mám Programování databázových aplikací Access 2002 od Scotta Bakera.

Můžete mi, prosím, doporučit něco novějšího?

Nebo je tato publikace dostačujíci, protože se od Access 2002 nic zásadního ve VBA nezměnilo?

Děkuji, Premek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.91.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
3. 2. 2019   #2
-
0
-

#1 Přemek
hm já v tom nedělám ale něco je tady

https://www.uloz.to/hledej?q=access+vba

a tady

http://p2p.wrox.com/access-access-vba-465/

a pak Grada, ComputerPress, Ben atd...

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:a418:b0dd:da17:b3ec...–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
3. 2. 2019   #3
-
0
-

#2 jerry
akorát sem někde slyšel že verze Office 2016 a především VBA v něm je strašná a je nestabilní, blbne to a padá ... možná by bylo dobrý rozmyslet C# + MS SQL :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:a418:b0dd:da17:b3ec...–
Přemek
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
4. 2. 2019   #4
-
0
-

#2 jerry

Díky za typ - na Ulož.to by mě to nenapadlo hledat. Naše nakladatelství jsem prošel a z novějších věcí tam k dispozici nic k dispozici, kromě možná jednoho trochu použitelného titulu, nebylo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.69.–
Přemek
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
4. 2. 2019   #5
-
0
-

#3 jerry
#3 jerry Tak to mě trochu děsí, ale vzhledem k mému věku a rozsahu aplikace (v podstatě tím řídím firmu od nákupu přes výrobu a kooperace až po expedici) se obávám, že bych nastudování nového jazyka a převod aplikace do něj do důchodu nemusel stihnout :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.69.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
4. 2. 2019   #6
-
0
-

#5 Přemek
jo .. hm.. no ten tvuj program v Accessu je hodně starej a tehdy eště byl VBA stabilní, ale časem na to nějak MS hodil bobek a poslední verze 2013 a 2016 jsou značně problémový. 2019 už tolik ne, takže bych si asi zvolil verzi 2019. Jinak samozřejmě knížky sou na  https://1337x.to ; ale stahovat přes starej bittorent klient a VPN :)

Podle mě by to mělo jít zkonvertovat tak, že si vezmeš vždycky o stupeň starší verzi a do ní to konvertuješ. Jestli existuje přímá konverze z 97 do 2019 to nevim, ale  to by se muselo zkusit. Takže bych vzal verzi 2000 a pak 2003, která byla skvělá a stabilní. Já sem naposled dělal ve verzi 97 :) a 2003. Ale to už je dávno. Možná by bylo lepší koupit hotovej software. Protože dělat úpravy v něšem takovým na to asi těžko někoho seženeš....

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:4464:b6d2:2675:fbe7...–
Přemek
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
4. 2. 2019   #7
-
0
-

#6 jerry
Mam koupený Access 2016 (myslim, že pro 2019 ještě není k dispozici runtime, který potřebuju, běží mi to má více strojích na siti). A pak mám Office 2010, nahraju ji na nějaký stroj a je tam možné nainstalovat i 30 denní verzi Access a přes ní to zkonvertuju. To by mělo jít.

Mě šlo jen o to, že když se do toho pustim, tak abych si o tom něco přečet. Abych věděl do čeho jdu a co mě může překvapit.

Celý to dělám kvůli tomu, že Microsoft může vydat takovou aktualizaci vidli, že mi to přestane chodit. Na 64 bitových W10 už česká verze nefunguje - zaplať pánbůh, že anglická ještě funguje.

Ale díky Ti za pomoc, něco jsem si ztáhnul a vypadá to použitelně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.91.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
4. 2. 2019   #8
-
0
-

#7 Přemek
v nejhorším případě mužeš použít VirtualPC a nechat to běžet v něm .. nic se nemění

nebo v VMWare v poslední verzi 15 a taky VMware-workstation-full-14.1.1-7528167 je celkem stabilní ..

kdybys potřeboval mám pořád verzi 2003 a mysli aj 2000...

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.214.–
MilanL+1
Grafoman
5. 2. 2019   #9
-
0
-

#8 jerry
#7 Přemek
s Accessem mám nepříjemné zkušenosti i s celkem jednoduchou apkou, jsou tam problémy i mezi sousedními verzemi při povyšování a tady jde o skok přes nějakých 5-6 verzí.

Pokud bys šel stylem z verze na verzi, musel bys v každém kroku ladit a upravovat, tak aby to odpovídalo, pak otestovat a následně jít na další verzi.

Druhý způsob pokud chceš zůstat u Accessu, založit DB v nové verzi a postupně krok za krokem přenést obsah, ale tam je třeba vědět jak na sebe co navazuje a přenášet ve správném pořadí + postupné ladění kódů a maker.

Oba ty způsoby budou časově podobně náročný.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
MilanL+1
Grafoman
5. 2. 2019   #10
-
0
-

Jinak předělat to do MSSQL + C# nebo PHP by nemuselo být od věci, pokud umíš návrhy a VBA kod  v Accessu nemusel by to pro tebe být až takový problém, dokonce některé věci by mohli být jednodušší.

Tabulky se přenesou celkem snadno, Dotazy by měl access umět sobrazit i jako SQLQuery takže jen zkopírovat.

Nevím jak ten program máš rozsáhlej a složitej co se týče toho zbytku Formy, reporty, makra a kody,

Já kdysi spolupracoval na obchodní DB v ms accessu (sklad + prodejna + velkoobchod + komplet účetnictví) pomáhal jsem přidat a rozjet automatizovaný objednávkový systém a modul na servis (sběrna do opravy + vlastní opravy) a to vše ještě před érou internetu v MSAcc 95. Kdybych to měl dnes aktualizovat asi bych šel do těch nových technologií, pokud bych se tomu věnoval naplno, tak odhaduji práci tak na 2-3 měsíce, při práci ve volném čase tak ~1/2 roku. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
Přemek
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
12. 2. 2019   #11
-
0
-

#10 MilanL
Tak úplně malá aplikace o pěti formulářích to zrovzrovna není. Hrubě odhaduji tak 60-70 formulářů a podobně dotazů. A je tam poměrně dost složitých agregačních dotazů.

O SQL servru nic nevím, takže bych asi nejdřív musel poměrně dost studovat.

Zatím asi zůstanu u Acessu a budu doufat, že ten přechod nebude moc bolet, i když vnitřně cítím, že přechod na klient/server by byl lepším řešením. Bohužel jsem v práci dost časově vytížení a tak by to byl běh na hodně dlouhou dobu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.91.–
MilanL+1
Grafoman
13. 2. 2019   #12
-
0
-

#11 Přemek
ve své podstatě základ accessu vychází z SQL, Tabulky se dají přenést téměř přímo a ty dotazy by taky neměly být problém, jak jsem psal acces je umí zobrazit i v SQL syntaxy. Ve své podstatě je access SQL DB+aplikační prostředí v jednom.

Ten rozsah no ta obchodní co jsem dělal taky nebyla jednoduchá vzhledem té funkčnosti co měla včetně účetnictví

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.112.167.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
13. 2. 2019   #13
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:25ac:91be:6edf:c6d...–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
13. 2. 2019   #14
-
0
-

#13 jerry
n ainternetu je o převodech Access97 na novější verzi spousta článků. Třeba z verze 97 na verzi 2010 by to mělo jít přímo. na verzi 2003 taky. A z ní pak do verze 2016.

https://support.office.com/en-us/article/convert-a-database-to-the-accdb-file-format-098ddd31-5f84-4e89-8f44-db0cf7c11acd

a office 2010 se dá sehnat bez problémů

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:25ac:91be:6edf:c6d...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý