Identifikace uzivatele na webu – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Identifikace uzivatele na webu – .NET – Fórum – Programujte.comIdentifikace uzivatele na webu – .NET – Fórum – Programujte.com

 

boom0
Newbie
15. 2. 2019   #1
-
0
-

Ahoj 
hledam zpusob jak identifikovat uzivatele na netu... 

Resim tenhle problem 
Mam napsanou aplikaci v asp.net.

Uzivatel si zaplati registraci takze dostane login a heslo k placenemu obsahu ale nebrani mu nic k tomu aby za urcity poplatek svuj login + heslo propujcoval komukoliv jinemu.... 

Potrebuju tedy nejak identifikovat uzivatelske zarizeni (klidne pouze prohlizec s tim ze na zadnem jinem se neprihlasi) 

Mel jsem nekolik reseni: 

1) ip - diky tomu ze uzivatel muze mit dynamickou Ip reseni rovnou zavrhuji
2) cookies - zapsa do cookies nejaky token bohuzel ... bohuzel spousta antiviru pravidelne promazava cookies (zvlast ve velkych firmach) pripadne to uzivatele muzou delat samy ... takze nepouzitelne reseni (nehlede na to ze nejaky stoural si cookies muz skopirovat)

3) browser fingerprint - tento zpusob jsem zkousel resp. jsfingerprint2 bohuzel pri restartu servru se mi dost casto stava ze jsfingerprint automaticky generuje rozdilny hash  (je moznost zkouset v prubehu par dni tady
https://valve.github.io/…intjs2/ ;) za tyden jsem nasbiral cca 3 hashe 

Jsem vcelku v koncich toho jak tento problem resit.. Pokud by tedy mel nekdo nejaky napad nebo inspiraci nebo nekdy v minulosti neco podobne resil.. budu rad pokud se podelite .. :) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.29.88.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
15. 2. 2019   #2
-
0
-

#1 boom
....hodně biometricých autentifikací se dá snadno obejít včetně fingerprintu... je o tom spousta článků na internetu.... rovnou zapomeň na věci jako identifikace po tvaru obličeje, ucha, kontury ruky ... to nefunguje..

skvělá možnost je rozdat flešky s PIN kodem nebo čipový karty, klíčenky s RFID apod. jako je u bankomatů to funguje dobře a když to někdo někomupujči je to je jen na jeho zodpovědnost - a dá se to ošetřit smlouvou, z biometrický autentifikce je dobrá identifikace podle IRIS (duhovka) ale i to se dá obejít ale je to pracný, bohužel pro identifikaci přes iris potřebuješ velmi kvalitní kameru co má makro ....  

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.214.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
15. 2. 2019   #3
-
0
-

#2 jerry
dřív tohle některý lidi řešili právě pře USB klíč... klíčenka měla v paměti soubor, který se měnil a pokud byl USB klíč zasunutý v portu - kontrola se prováděla každých cca 5 sekund, mohl si s programem pracovat .

takhle to měla např. Formica   http://www.formica.cz/ ; a pořád má a funguje to .. jednoduchý hardwarový klíč .. špatně se to hakuje ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.214.–
jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
15. 2. 2019   #4
-
0
-

#3 jerry
https://sentinelcustomer.gemalto.com/sentineldownloads/

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.214.–
boom0
Newbie
18. 2. 2019   #5
-
0
-

#4 jerry
Ahoj 
dekuji za reakci bohuzel .. Cela problematika jak uz jsem zminil v uvodu se deje na webu.... 
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.29.88.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý