Nelze načíst rozšíření mysql v php5 ani 7 – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nelze načíst rozšíření mysql v php5 ani 7 – PHP – Fórum – Programujte.comNelze načíst rozšíření mysql v php5 ani 7 – PHP – Fórum – Programujte.com

 

WeeHool0
Duch
27. 3. 2019   #1
-
0
-

zdravím.. mám turris, musel jsem ho uvést od továrního nastavení a když jsem si pak instaloval znovu server, říkal jsem si, že zkusím už php 7čku.. tak to tam hodím.. všechno v pohodě, ale jakmile jsem se chtěl připojit do databáze, tak error.. no tak říkám seru na to, pudu na pětku.. tak instaluju session a tak.. a zase.. mysqli nic.. tak sem tam mrdl jak mysql, mysqli, pdo mysql.. a adminer: Není dostupné žádné z podporovaných PHP rozšíření (MySQLi, MySQL, PDO_MySQL).

odkaz na phpinfo https://underznaim.tk/phpinfo.php

všiměte si, že všechny ostatní extensiony se načetli.. dokonce i v seznamu ini souborů jsou mysql.. 
složku jsem ověřil.. soubory .so v ní skutečně jsou.. prostě vše je, kde má být.. ale nefaká to.. tuší někdo proč??

předem díky za odpovědi..

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.167.243.–
WeeHool0
Duch
27. 3. 2019   #2
-
0
-

tak jsem to zkusil z příkazový řádky:
 

PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/mysql.so' - File not found in Unknown on line 0
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/mysqli.so' - File not found in Unknown on line 0
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/pdo_mysql.so' - File not found in Unknown on line 0

vtip je v tom, že soubory ve složce jsou..

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.167.243.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
27. 3. 2019   #3
-
0
-

File not found při načítání existující knihovny znamená, že chybí další knihovny z jejích závislostí. Můžeš se na to podívat programem ldd, nebo v nouzi strings|grep. Mysql-server máš nainstalovaný?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 3. 2019   #4
-
0
-

Taktez to muze delat 32b versus 64b binarky

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.163.40.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
WeeHool0
Duch
1. 4. 2019   #5
-
0
-

#4 KIIV
vyřešeno tak, že sem sobory mysql.so a mysqli.so vybrakoval z balíčků ze starýho repa.. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.167.243.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý