Učebnica programovania pre začiatočníka – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Učebnica programovania pre začiatočníka – Java – Fórum – Programujte.comUčebnica programovania pre začiatočníka – Java – Fórum – Programujte.com

 

ITLover0
Newbie
6. 9. 2019   #1
-
0
-

Ahojte.

Chcem sa naučiť programovať v jave a potrebujem nejakú učebnicu vhodnú pre začiatočníkov, ktorá by ma naučila naozaj programovať. Čítal som OOP od Rudolfa Pecinovského, ale táto kniha mi nesadla a ak by som sa mal rozhodovať znovu, do mojej knižnice by som ju nekúpil.

Takisto som dlhšie pokukoval po Thinking in Java od Eckela, ale keďže nie je dostupná v češtine a pre moju chatrnú angličtinu si ju nemôžem dovoliť kúpiť.

Poraďte nejakú... dik

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.253.159.–
Kit+15
Guru
7. 9. 2019   #2
-
0
-

#1 ITLover
Kniha Thinking in Java je dostupná i v češtině (PDF) a je skvělá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.135.83.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ITLover0
Newbie
7. 9. 2019   #3
-
0
-

#2 Kit

Tak to je super správa, teraz už ju len nájsť. Idem hľadať, lebo sa to oplatí.

edit

Hladal som vsade, ale nasiel som len anglicke verzie, nevies kde najdem tie knihy v cestine? napis mi spravu ak vies.

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.253.167.–
MilanL+1
Grafoman
10. 9. 2019   #4
-
0
-

#1 ITLover
Na základy jsou dobré knihy od p. Herouta (v první jsou základy javy, v další grafika, pak je tam jeden díl o knihovnách a poslední je myslím XML v javě), ale jsou starší.

Jinak co se týče jazyka u těchto knih obvykle na pochopení stačí obvykle základy angličtiny,

Já studoval ještě před revolucí, tenkrát nebyl internet a programy včetně manuálů byly v angličtině, a jen k některým se dala za těžký prachy sehnat dokumentace v češtině - většinou s docela velkým zpožděním, většinou jsem to pochopil z příkladů a z toho jednoduchého popisu, jen výjimečně jsem použil příruční slovníček.

Další věc je, že dnes na internetu existují ke všem nejrozšířenějším jazykům rozsáhlé tutoriály obvykle stylu krok za krokem a to jak v angličtině tak v češtině, tam si navíc můžeš najít/vybrat takový návod, který ti stylem psaní bude nejlépe vyhovovat. Pak není problém si tyto návody stáhnout nebo vyexportovat do PDF a ke čtení použít čtečku/tablet/mobil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
Kit+15
Guru
10. 9. 2019   #5
-
0
-

#4 MilanL
Herout je hodně chycený strukturovaným programováním z C a na té jeho Javě je to hodně poznat. Pro výuku OOP není vhodná.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.135.86.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ITLover0
Newbie
10. 9. 2019   #6
-
0
-

#5 Kit

Vieš mi pomôcť nájsť a hodiť link na tu knihu thinking in java v cestine? Bol by som ti povďačný. Zháňam takisto thinking in c++ od toho istého autora. Nevieš, kde by som našiel tú? DIK

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.253.164.–
gna
~ Anonymní uživatel
1849 příspěvků
10. 9. 2019   #7
-
0
-

TIJ se docela dlouho překládala do Slovenštiny - http://groups.yahoo.com/group/tij2sk/ .

Netuším v jakém je to stavu, protože se mi tam nechce registrovat, ale můžeš to zkusit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kit+15
Guru
11. 9. 2019   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 46.135.86.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ITLover0
Newbie
11. 9. 2019   #9
-
0
-

#8 Kit

To som našiel aj ja a takisto aj najnovšie vydanie thinking in c++. Asi budem musiet citat v anglictine. :P


Nahlásit jako SPAM
IP: 178.253.164.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Pre soferov — založil dalaman

Kompilator pre C++ — založil kotlas6667

Tag 'pre' — založil Apik

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý