C# - změna rozlišení – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# - změna rozlišení – .NET – Fórum – Programujte.comC# - změna rozlišení – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Mrkus
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
17. 4. 2020   #1
-
0
-

Ahoj, 

muze mi nekdo vysvetlit, proc se mi po prechodu ze stolniho pc na notebook rozhodi nektere componenty na formulari? A jak tomu prip. zabranit? 

Dekuji za odpoved

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.242.95.–
BDS+3
Věrný člen
17. 4. 2020   #2
-
0
-

#1 Mrkus

musíš okno navrhnout a ošetřit tak, aby se rozlišení přizpůsobilo.

U dotazů týkajících se designu, je vždy nutné uvést typ projektu WinForm, WPF, ... (a také upřesnit otázku).

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.69.68.–
W10 :)
Mrkus
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
18. 4. 2020   #3
-
0
-

Jde napr. o to, ze mam v rade nekolik labelu a textboxu. Pri prechodu na jiny monitor se zacnou prekryvat. Pritom maji vsechny anchor treba na topleft. Nebo se nektera z krajních komponent zobrazi uplne mimo formular. Jedna se o wf projekt. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.242.95.–
BDS+3
Věrný člen
19. 4. 2020   #4
-
0
-

#3 Mrkus
Tak na to si musíš napsat metodu, ve které přepočítáš umístění a rozměry všech komponent.

Já na tohle používám v jednom projektu vlastní metodu "zoom". Funguje tak, že si před prvním zobrazením formuláře zaznamenám výchozí pozice, rozměry komponent, rozměry okna, velikost písma atd. A pak dle potřeby provedu zoom tak, že vše přepočítám (zoom_factor * výchozí rozměry..). (Pokud zoomování provádí uživatel když už je aplikace načtena, tak je dobré před změnou rozměrů zneviditelnit form, přepočítat a form znovu zobrazit. Je to mnohonásobně rychlejší a nedochází k nepříjemnému blikání.)

Pokud chceš mít jistotu zobrazení na monitorech s různým rozlišením, tak bych doporučoval naučit se WPF, v něm  se toto dá efektivněji vychytat. Základní pochopení XAMLu ti pár měsíců zabere ale do budoucna se to asi vyplatí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.69.68.–
W10 :)
Rufus
~ Anonymní uživatel
11 příspěvků
20. 4. 2020   #5
-
0
-

Toho jsem se bal, ze odpovedi je WPF. I tak dekuju za nasmerovani. 

Jeste me napada, kdybych ten radek textboxu a labelu vlozil do tabulky. Ani to by nejspis nepomohlo, co? 

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.151.–
MilanL+1
Grafoman
20. 4. 2020   #6
-
0
-

#5 Rufus

https://www.codeproject.com/Articles/1140717/A-Responsive-Design-Technique-for-WinForms

mělo by to v podstatě fungovat i na zobrazení v okně a změnu velikosti okna.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
gna
~ Anonymní uživatel
1853 příspěvků
20. 4. 2020   #7
-
0
-

#5 Rufus
Mně z toho popisu není jasné, co přesně se ti s tím děje. Pokud je to jako na obrázku níže, tak správné uzavření do nějakého kontejneru by pomohlo.

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
MilanL+1
Grafoman
20. 4. 2020   #8
-
0
-

#7 gna
já myslím, podle jeho popisu co mu to dělá, že mu to upraví pozice, aby se prvky v řádku vešlí na řádku, ale nepřizpůsobí se jejich velikosti, takže ty componenty se překrývají jen nevím v jaké míře, znamená to, že první label začíná klasicky vlevo, první text pole už začátkem překrývá, ten první label, druhý label leze do prvního text pole a druhé text pole do druhého labelu atd.

hodil by se výřez screenu

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
Jerry
~ Anonymní uživatel
504 příspěvků
21. 4. 2020   #9
-
0
-

#1 Mrkus
blbě sis zvolil Layout

tady máš manuál

https://www.wpftutorial.net/GridLayout.html

v menu layout změň to na grid panel

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:4c68:29c6:a9f1:4e4a...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

Rozlišení — založil Zelenáč

Rozlišení — založil loop

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý