SQL - kopírovaní výstupu – MS SQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

SQL - kopírovaní výstupu – MS SQL – Fórum – Programujte.comSQL - kopírovaní výstupu – MS SQL – Fórum – Programujte.com

 

TomTom
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
7. 10. 2020   #1
-
0
-

Dobrý den - Velmi prosím o radu - Pokud si zkopíruji výsledek dotazu a vložím ho do excelu mám hodnoty oddělené pomlčkou - nikde jsem nenalezl kde to změnit na středník - Zkoušel jsem Tools-Preferences-Database-Utilities-Export kde jsem v Comma Separate Value (CSV) Format zvolil středník to samé v Delimited Format nicméně stále když zkopíruji a vložím do Excelu mám hodnoty oddělené pomlčkou - prosím víte někdo jak na to - nechci nastavovat export přímo do excelu potřebuji si to kopírovat do myši - děkuji Tom

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.77.161.–
gna
~ Anonymní uživatel
1881 příspěvků
7. 10. 2020   #2
-
0
-

Pochybuju, že by šlo nastavit formát v jakém se data kopírují do schránky i o tom, že by se to kopírovalo v takovémto formátu. Schválně to zkus vložit do jiného programu, jestli to bude stejné. Při nejhorším holt budeš dělat ten export, tj. ukládat do souboru.

Každopádně Excel má nějaké možnosti nastavení formátu dat, tak buď to zprasí až Excel, nebo to v něm půjde aspoň přeformátovat. Tak koukni do nastavení. Já ho nepoužívám, tak nevím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
MilanL+1
Grafoman
8. 10. 2020   #3
-
0
-

#1 TomTom
asi budeš muset použít mezistupeň nejdříve zkopírovat data do textového souboru .csv a až ten pak otevřít v excelu.

pozor oddělovač by se neměl nacházet ve vlastních datech jinak to bude dělat neplechu, např pokud bude oddělovač pomlčka a budeš mít nastaven formát data  a času na rr-mm-dd, tak se mlže stát že ten datum bude rozložen do více sloupců.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.9.–
JerryM0
Věrný člen
8. 10. 2020   #4
-
0
-

#1 TomTom
no mužeš data označit a udělat "najít a nahradit" pomlčku za něco jiného ..

ale asi nejlepší bude data nejdřív schovat do souboru a teprve až pak je načíst do Excelu

na záložce DATA a z Textu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:28c3:4762:e7bb:ff9a...–
waltari
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
9. 10. 2020   #5
-
0
-

vytvoř si soubor

bcp.exe "select * from databaze.dbo.tabulka where podminka" queryout cesta -c -toddělovač -T -CRAW -Sserver\instance -Uuzivatel -Pheslo

např. export tabulky se sloupci oddělenýma znakem #:
bcp "select * from test.dbo.test where id between 1 and 500" queryout c:\test.txt -c -t# -T -CRAW -Stest\sqlexpress -Usa -P123456
Nahlásit jako SPAM
IP: 31.31.239.–
TomTom
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
9. 10. 2020   #6
-
0
-

Děkuji Vám všem... Pblm se vyřešil... a sám... další den se toto neopakovalo - vše se chovalo standardně... moc děkuji za váš čas

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.77.161.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Poradie vystupu — založil h4ck3r1

Obrácení výstupu v mysql — založil Václav Žitek

Parsovanie vystupu a autorun — založil Nekroman

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý