AVR & externí pull-up – Assembler – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

AVR & externí pull-up – Assembler – Fórum – Programujte.comAVR & externí pull-up – Assembler – Fórum – Programujte.com

 

ich
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
1. 11. 2011   #1
-
0
-

Zdravým, potřeboval bych radu, jak u ATtiny zprovoznit externí pull-up rezistor - pokud to tedy vůbec jde (interní mi v aplikaci nevyhovuje). Jde mi o to, že pokud jsem správně pochopil schema portu B z datashetu, tak pin nelze vlastně uzemnit, což koresponduje i s tím, že Instrukce SBI PORTB, 0 při ext. pull-up mi vůbec nic nedělá (na pinu je stále high úroveň), nebo se mýlím...?

Díky všem

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.113.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
1. 11. 2011   #2
-
0
-

co si pod pojmem externi pull up vlastne predstavujes? "zprovoznit externi pull up" je vesmes "pridat" rezistor mezi pin a kladne napajeni

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
ich
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
1. 11. 2011   #3
-
0
-

#2 KIIV
Ano, přesně to mám na mysli. Interní jednak nelze tolik zatížit jak bych potřeboval a hlavně má velkou hodnotu na to co potřebuji. BTW ono si lze pod tímto pojmem představit i něco jiného?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.113.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
2. 11. 2011   #4
-
0
-

moc ne.. jen si to popsal tak, jako by to melo byt udelane softwarove :)

externi pullup si muzes udelat libovolne... jen jedno upozorneni - pull-upy tam nejsou od toho aby se "moc zatezovaly" - predpoklada se jen stahnuti hodnoty na log.0 a pull up je tam hlavne aby zase vratil sbernici na log.1 po uvolneni ...

(pak uz zalezi na velikosti proudu - jak rychle se dosahne zpetne logicke 1...)

pokud potrebujes proud - chce to uz push-pull vystupy - ne jen otevreny kolektor - proste zalezi co kutas

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 37 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý