Zařízení na COM PORTU – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zařízení na COM PORTU – Visual Basic – Fórum – Programujte.comZařízení na COM PORTU – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

1. 6. 2021   #1
-
0
-

Zdravím. Začínám se učit s VB. Potřeboval bych trochu poradit. Udělat výpis dostupných COM portů umím, jako 

COM1

Com2  atd.

Potřeboval bych však programově zjistit, co je na portech připojeno. Jako např. když se podívám do správce zařízení. Jo jedná se o virtuální porty vytvořené připojení převodníku USB/UART. Hledal jsem na netu, ale moc jsem toho nenašel. Taky moje anglina není nej, páč jsem generace co začínala na IQ151 a maturovala z ruštiny  

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.233.–
nv
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
1. 6. 2021   #2
-
0
-

V první řadě se vykašli na VB. Ten jazyk je prostě dementní a prakticky mrtvý a není k němu není dostatek informačních zdrojů, které v začátcích budeš potřebovat.

Pokud je to VB.NET, tak na to nejspíš v .NET bude nějaká hotová třída pro přístup k seznamu a vlastnostem zařízení. Nevím, hledej :-)

V C jsem na to používal funkce ze setupapi a měly by jít naimportovat i do VB/VB.NET, tak to můžeš zkusit. SetupDiGetClassDevs, SetupDiEnumDeviceInfo, SetupDiGetDeviceRegistryProperty, SetupDiDestroyDeviceInfoList

A jako úplná nouzovka to nejspíš půjde vydolovat i někde z windowsích registrů.

Ale jsou to informace o portech/ovladačích; co je tam fakticky připojeno z obecného ovladače nějakého převodníku samozřejmě nevyčteš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
1. 6. 2021   #3
-
0
-

#2 nv
Používám VB 2010 express. Stačí když mi to vypíše třeba typ převodníku FTDI a pod. Chtěl bych udělat aplikaci, která by sama zvolila patřičný COM. Pouze pokud by bylo připojeno více zařízení se stejným převodníkem, tak by se COM zadával ručně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.233.–
2. 6. 2021   #4
-
0
-

U FTDI bych se vykašlal na COMy a použil bych jejich API. Voláním funkce získáš seznam zařízení FTDI, vybereš si z něj, které otevřít, např. podle jména, a voláním jiné funkce ho otevřeš. Pro popis API hledej "D2XX Programmer's Guide" Document Reference No.: FT_000071, nejlépe přímo na strankách FTDI.

Jinak na COMy: v .NET je pro práci s COMem třída SerialPort a ta má metodu GetPortNames. Když si necháš najít "VB get COM ports names", narazíš i na do češtiny strojově přeložené stránky Microsoftu s ukázkou, jak na to.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
2. 6. 2021   #5
-
0
-

#4 hlucheucho
To FTDI jsem uvedl jen jako příklad, klidně tam může být CH430G, nebo CP210xx a pod. 

Jak jsem psal, udělat výpis COMů umím, ale jen pouze jako COM1,COM5 atd.

Zkusím někde pohledat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.233.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Ovládání zařízení — založil BDS

C# - GAPINet a VGA zařízení — založil Jan Gruncl

Jaké zařízení je nejlepší? — založil Antkowiak771

Cteni SMS na WM zarizeni — založil rybar73

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý