Vhodný prvek na návrh desktopové hry – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vhodný prvek na návrh desktopové hry – .NET – Fórum – Programujte.comVhodný prvek na návrh desktopové hry – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
Kubas1290
Stálý člen
6. 7. 2021   #1
-
0
-

ahoj,

Nevěděl by někdo pomocí, kterých prvků fomuláře je vytvořena hrací deska v tomto videu?

https://youtu.be/U_Gl5O6RWU0?t=103

Díky :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
Kubas1290
Stálý člen
6. 7. 2021   #2
-
0
-

Možná jsem otázku špatně koncipoval:

Jaký prvek je nejvhodnější pro realizaci herního plátna pro deskopovou hru?

Jsem narazil na knihovnu GDI+, která obsahuje plno tříd většinou v oboru názvů: System .Drawing, ale příjde mi to docela pracné celou herní desku, takto vykreslovat a pak ještě nějak nastavovat, do toho aby když figurka se nacházela na konkrétním bodu, tak aby se něco provedlo. Přes co se to prosím navrhuje profesionálně? Díky :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
6. 7. 2021   #3
-
0
-

I kdybys to kreslil celé od A do Z, tak bys to dělal formou komponent/tříd a nakonec by to u deskové hry nebylo tolik práce.

Ujasni si jestli chceš tvořit hru, nebo herní engine. Já bych tipl to první, tak si prostě najdi už hotový engine. Třeba pro Godot (nebo cokoliv jiného) je na YouTube spousta tutoriálů a rychle budeš mít něco funkčního bez patlání se z programováním vnitřností.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
6. 7. 2021   #4
-
0
-

#3 gna
ahoj,

já mám za úkol vytvořit desktopovou hru monopoly v C# .NET, tak bych napřed chtěl začít asi tím herním plátnem :D, jen teda nevím (nevím toho samozřejmě víc :D)  jak na to plátno mám jít, tak aby to vypadalo co nejhezčeji :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
7. 7. 2021   #5
-
0
-

Tu herní plochu udělej jako zobrazení předkresleného externího obrázku. Komponenta na to je myslím PictureBox.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
7. 7. 2021   #6
-
0
-

#5 gna
takže někde stáhnout obrázek hrací desky monopol a umístit ho do pictureBoxu? Dá se pak ten obrázek nějak naregionovat (nvm jestli je to platný pojem :D), tak aby když se figurka hráče bude nacházet na určité pozici, tak aby to hráči nabídlo například koupi domečku? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
7. 7. 2021   #7
-
0
-

To záleží, jak to chceš dělat, ale rozložení té desky tě asi zajímá jen kvůli umisťování figurek. A to můžeš prostě třeba v kódu mít natvrdo souřadnice prostředku jednotlivých políček.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
7. 7. 2021   #8
-
0
-

#7 gna
nebude to easy no, jsem si přečetl cca celou knihu krok za krokem C# a ted jdu na knihu programujeme profesionálně, tak doufám že mi to hodí dost info jak to provést tu realizaci :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
7. 7. 2021   #9
-
0
-

No prostě to, jak jdou ty políčka za sebou, jakého jsou typu a kdo na ních stojí bude nějaké pole objektů nebo něco. Ta zobrazená hrací deska tě v podstatě nezajímá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
7. 7. 2021   #10
-
0
-

#9 gna
no pokud tam dám jeden velký PictureBox do kterého vložím obrázek té hrací plochy, tak si říkám že nejlepší by ho pak bylo nějak napozicovat, tak abych se na každé políčko mohl vyvolat událost.

Ps. kdybych chtěl si tu herní desku někde nakreslit, tak jaký program je na to asi nejlepší a nejjednodušší (neumim kreslit :D)  na pochopení? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
7. 7. 2021   #11
-
0
-

Hele, takhle, já jsem hrál Monopoly asi dvakrát v životě a nepamatuji si, jak se to hraje. Předpokládám, že posun figurek by dělal program podle toho kolik hodíš na kostkách a není potřeba nic vybírat. Takže nepotřebuješ vstupní události z té desky. Klidně mě oprav.

Na té desce jsou jen obdélníky, to nakreslíš v kdečem :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
7. 7. 2021   #12
-
0
-

#11 gna
tj. ale tak vždycky když se figurka zastaví, tak by každý obdelník měl vyvolat nějakou akci, která by nabídla například: koupit pozemek, koupit domečky, koupit, nebo naopak zaplatit protivníkovi, že to musí být události ne? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1850 příspěvků
7. 7. 2021   #13
-
0
-

To jsem jen nepochopil, jakou událost jsi myslel.

No, jsem na políčku 3, hodím 8, jdu na políčko 11. To je nějakého typu, někomu patří, mám nějaké možnosti nebo povinnosti. Ten kód musíš prostě napsat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
7. 7. 2021   #14
-
0
-

#13 gna
to zkusím vykreslit přes tu knihovku GDI+ jak je v oboru názvech System.Drawin, jak říkáš měli by to být jen více méně obdelníčky a asi dva čtverečky :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

For each cyklus - další prvek — založil Zakkari

Aktivni prvek po kliknuti — založil Mirek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý