CMake, Ninja – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

CMake, Ninja – C / C++ – Fórum – Programujte.comCMake, Ninja – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

RonyXX
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
5. 9. 2021   #1
-
0
-

Ahojte podledných pár mesiacov sa dosť intenzívne venujem C++. Programujem si aplikácie pre Linux / Windows, ale aj firmware pre microcontrollery (ESP32, Arduino, STM32). C++ ako jazyk ma baví, čo sa ale nedá povedať o procese buildovania.

Knižnice tretích strán, som doteraz do projektu pridával cez rôzne package managery, napr. pio package manager, ktorý je súčasťou IDE PlatformIO (niečo podobné ako Cargo z Rustu alebo NPM z JS). O žiadne build tooly som sa doteraz nestaral. Akurát na CDNkách platformio boli neaktuálne balíčky, občas boli problémy s verziami toolchainov a knižníc, atď. Takže som si založil čistý ESP IDF projekt a úplne som sa vy... na celý package manager a idem na to štandartným spôsobom. Libky si do projektu pridávam ako idf komponenty. Konečne mi všetko funguje s aktuálnymi verziami toolchainov a konečne môžem používať nové GCC (s podporou C++20). No čo mi robí vrásky na čele, je že sa tam používajú build tooly ako CMake, ktoré generuje skripty pre Ninja a tým ja vôbec nerozumiem. Keď vidím otvorený CMake súbor, mám pocit,že čitám hieroglify. Metódou pokus omyl a študovaním iných CMake fajlov sa mi zatiaľ všetko podarilo nakonfigurovať, ale zabilo mi to hodne veľa času. Teraz by som potreboval vyriešiť komplexnejší problém, so zdielaním závislostí medzi komponentami a už pár hodín s tým bojujem.

Neviem či sa mám naozaj začať  od základu naučiť CMake (moc sa mi do toho nechce, ale v C++ ekosystéme je to nepísaný štandard), alebo použiť nejký klikací tool, ktorý by mi vygeneroval to čo potrebujem. Viete mi nejaký tool poradiť? Prípadne nejakú knihu, kurz, alebo tutorial k CMake? Diky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.189.–
phucanland
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
5. 9. 2021   #2
-
0
-

d

Nahlásit jako SPAM
IP: 2405:4802:1110:52d9:e90a:db55:9531:5f7d...–
JerryM0
Věrný člen
5. 9. 2021   #3
-
0
-

manual na CMake je na internetu hafo, já sem naposled CMake používal před spooooooustou let ... nškde na střední škole :)

zadej do googlu heslo:  CMAKE manual

a uvidíš ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83be:235a:588c:dca7:d1eb:6a4d...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

Podobná vlákna

Codeblocks, cmake — založil ewhrehj

CMake a Boost knihovna — založil richard.zavodny

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý