Window server - cloud – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Window server - cloud – .NET – Fórum – Programujte.comWindow server - cloud – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
Kubas1290
Stálý člen
22. 9. 2021   #1
-
0
-

Ahoj,

nevěděl by někdo o "free" na nějaké zkušební zkoušení window server, na který bych mohl umístit ten server (konzolová apka v C#) a tu databázku (MYSQL - 3 tabulky). Případně nějaký Linux server, ale tam nevím jestli by to tam šlo spustit?

Díky :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.28.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
22. 9. 2021   #2
-
+1
-
Zajímavé

Nevím, jak teď, ale Amazon Free Tier kdysi býval docela použitelný.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
22. 9. 2021   #3
-
0
-

#2 gna
moc se mi nezamlouvalo, že tam po mě chtěli i debetní kartu a 1 dollar, který mi prý do 4 dnů vrátí, ale tak snad to půjde, tak jak si to představuji, díky :-))

Jinak díval jsem se ještě na ostatní našel jsem, že google a microsoft taky něco nabízejí, ale podle této stránky https://www.websiteplanet.com/blog/best-free-cloud-hosting-services/ skutečně asi nejlépe na tom vychází ten Amazon.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.59.–
Kubas1290
Stálý člen
22. 9. 2021   #4
-
0
-

#3 Kubas129
tyjo, to je opravdu bizár.. Je nějaký způsob/program jak se pomocí Windows Home můžu připojit na vzdálenou plochu? Prý to podporuje jen Windows Professional

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.59.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
23. 9. 2021   #5
-
0
-

Vyšší verze potřebuješ jen když chceš fungovat jako server. Klientská část by ve Windows Home měla být.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Mutagen
~ Anonymní uživatel
549 příspěvků
23. 9. 2021   #6
-
0
-

A co třeba steam? Tam si můžeš udělat dedikovanej server a přímo jejich api podporuje i to, že hráč založí lobby a ostatní se k němu můžou připojit.

Dokonce mám pocit, že ani nemusíš hru vydat na steamu, postačilo by jí do steamu přiřadit jako lokální aplikaci a mělo by steamAPI taky fungovat. Ale to nemám odzkoušený.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.138.71.–
Kubas1290
Stálý člen
24. 9. 2021   #7
-
0
-

Tak  jsem narazil na další problém, koupil jsem si včera za ten 1 dollar ten window server (oříšek tam byl taky se na něj připojit) na Amazonu, nakopíroval jsem tam ten program, stáhl mysql databázku, založil tam potřebné tabulky. Na co jsem, ale narazil je to, že ta aplikace běží na nějakém portu, který bych měl zadat do nastavení Routeru, tak aby tyto adresy, které jsou směřovaný do této apky propouštěl. Ale vypadá to, že do nastavení routeru se nedá dostat (zkoušel jsem to, tak že jsem si otevřel cmd do něj jsem napsal ipconfig -all a do chromu jsem dal adresu defaultní brány - to ovšem napsalo, že stránka je nedostupná). Nemá s tímto prosím někdo nějakou zkušenost či nějaké návrhy jak by to šlo zprovoznit? 

Díky moc :-))

Ps. ten server je fakt strašně pomalý - ale tak ono taky co chtít za 1 dollar že jo :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.18.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
24. 9. 2021   #8
-
0
-

Firewal musíš nastavit primárně v nastavení toho serveru. A až pak případně ještě v tom hostovaném systému, pokud je to potřeba.

Nevzpomínám si kde to tam je, ale mám pocit, že to není označeno jako Firewall, ale jako nějaké Policies, nebo tak nějak.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
24. 9. 2021   #9
-
+1
-
Zajímavé

Tak je to v Security groups. Nevím teda jak ve Free, ale asi to bude podobně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
25. 9. 2021   #10
-
0
-

#9 gna
Jsem se včera večer ještě snažil se to zprovoznit a pořád se mi to nedaří :((

Jsem v tom Security groups napřed začal tím, že jsem tam zadal ten konkrétní port 2500, na kterém ta apka běží, ale stále ta appka nepřímala žádná data, tak jsem tam potom zadal at to propouští všechny porty do všech adres a stále to nejde :(( 

Nemá se to ještě někde něco tam nastavit? :(

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.18.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
25. 9. 2021   #11
-
0
-

To by mělo stačit, aby ti provoz z Internetu prošel na ten server. A na něm ti pravděpodobně běží ještě Windows Firewall, který defaultně všechna příchozí spojení blokuje. Tak to povol ještě v něm (nebo ho úplně vypni).

A nakonec se ujisti, že ta tvoje appka přijímá spojení odkudkoliv. Třeba když dáš v příkazovém řádku "nestat -a", tak bys měl vidět něco jako "0.0.0.0:2500 LISTENING".

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
26. 9. 2021   #12
-
0
-

#11 gna
Je to celé nějaký komplikovaný, firewall jsem vypnul a stále to nejde :( A když do cmd napíšu nestat -a, tak mi to odpoví, že příkaz nezná. Ale aspon se mi na tom Amazonu podařilo rozchodit MYSQL databázku (v nové instanci pro databáze). Jsem včera ještě narazil na Oracle, že taky poskytuje cloudy prý až s RAM 2 GB - hodilo mi to jen 1 GB, ale říkám si že by to možná mohlo tam jít rychleji, akorát je tam Linux server, tak jsem se zasekl na tom, že nevím jak tam můžu otevřít ten EXE soubor, zkouším tam nyní nainstalovat nějak Wine appku, ale moc se nedaří no. Jediné čeho jsem si všiml, že by tam šli snadno otevřít programy napsané v C/C++, ale to bych ten server musel celý do toho přepsat a taky otázka jestli by si pak ten JSON rozuměl s třídami mezi C++ a C# 

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.18.–
gna
~ Anonymní uživatel
1851 příspěvků
26. 9. 2021   #13
-
0
-

Myslel jsem netstat, ale vypadlo mi z toho t. Jestli ta tvoje appka používá MySQL, které jsi nainstaloval až teď, tak si nedovedu představit, jak by bez toho mohla fungovat a k čemu se chceš připojovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Kubas1290
Stálý člen
26. 9. 2021   #14
-
0
-

#13 gna
tu MYSQL databázi mám spuštěnou na nějakém jejich speciálním serveru, který je na to speciálně přizpůsobený (asi). Mám tam  přístup pouze k databázi (např přes workbench)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.18.–
Kubas1290
Stálý člen
28. 9. 2021   #15
-
0
-

Jo díky, už mi to jde :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.141.18.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý