Texture mixer, tvoření masky – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Texture mixer, tvoření masky – .NET – Fórum – Programujte.comTexture mixer, tvoření masky – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Mutagen
~ Anonymní uživatel
549 příspěvků
17. 12. 2021   #1
-
0
-

Zdravím,

když poslední dobou vidím, že se tu pohybuje poříd lidí dost tak využiju toho a zeptám se též.

V unity dělám pod HDRP a chci si udělat takový ulehčovántko na tvoření mask textury. Jedná se o mix Metallic, Occlusion, Detail Mask a Smoothness textury do jedné masky. Každá z nich je uložená v jiným kanálu RGBA (https://docs.unity3d.com/…ail-Map.html#…) a tvořit to přes photoshop ke každému materiálu je dost zdlouhavý a otravný proces. Snažil jsem se vyplodit nějaký bmp mixing, ale narazil jsem na problémy.

Zkoušel jsem použít AForge (ReplaceChannel) ale tam mi to hlásilo, že bitmapa musí být Format16bppGrayScale nebo Format8bppIndexed a asi sem to blbě pochopil, použil jsem totiž jen script co udělá z bitmapy grayscale, ale to bohužel nezmění formát tý bitmapy.

Tak se chci zeptat, má někdo s tímto nějakou zkušenost a mohl by mě nasměrovat/pomoct?

Ještě mě napadlo udělat tu appku jako unityprojekt (drag&drop), protože tam už takový packer existuje, ale práce s ním je tak krkolomná, že i přes ten photoshop je to ryhclejší (https://github.com/…xture-packer). Takže ono tohle sice funguje, ale je zbytečně zdlouhavý, ale dalo by se to překopat, protože funcionálně to funguje.

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.138.71.–
gna
~ Anonymní uživatel
1849 příspěvků
17. 12. 2021   #2
-
0
-

Jestli ti jde jen o to to nějak (jakkoliv) jednoduše udělat, tak to umí třeba ImageMagick.

convert r.png g.png b.png a.png -channel RGBA -combine comb.png
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Mutagen
~ Anonymní uživatel
549 příspěvků
17. 12. 2021   #3
-
0
-

#2 gna
Tak to je docela gol ????

jestli to chápu dobře tak parametry jsou jaký image, v channels vyberu na jakých jsou kanálech a combine je výstup. Takže když budu mít podle týhle teorie tak to bude vypadat pouze při red a blue následovně convert r.png b.png -channel RB -combine out.png

Co sem ted zkoušel tak output vypadá, že by to mohlo být i ono, ještě až budu moct porovnám výstup i z toho TexturePackeru jestli to opravdu sedí.

A ano jde mi přesně o to, to mít co nejrychlejší a co nejmín práce, ono to dělat pro 1k+ materiálů ručně je opravdu akorád tak naodstřel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.138.71.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 13 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý