Rasterizace (polotón) – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rasterizace (polotón) – Photoshop – Fórum – Programujte.comRasterizace (polotón) – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

marek pištěk
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
3. 9. 2024   #1
-
0
-

Dobrý den,

 rab bych tu našel někoho, kdo by mi pomohl s pár obrázků udělat polotóny ve photoshopu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.22.81.–
peter
~ Anonymní uživatel
4004 příspěvků
3. 9. 2024   #2
-
0
-

Zkousel jsi navody na googlu?

Ja pouzivam Gimp a tam ten efekt urcite je. K predrazenemu komercnimu bych se nesnizil. Tam si to ani nemuzes naprogramovat podle sebe, kdyz to umis.

Ale, vyrobit to rucne asi neni tezke. V gimpu bych to delal tak, ze si jednu vrstvu vyteckuji (to se da i texturou). Pak to propojim s obrazkem tak, aby to obarvilo jen ty tecky a pridam bile pozadi.Muzu ti napsat postup pro Gimp, jestli bys neco podobne dokazal ve svem programu, jestli snim umis dobre.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.197.–
marek pištěk
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
4. 9. 2024   #3
-
0
-

#2 peter


Zdravím,

 snažil se  podle českého videa a bohužel jsem se nedostal až k finálnímu obrázku. 

Nevím vůbec jakou mám verzi Photoshopu, protože mi to u jednoho kroku nabízelo něco, co pánovi na videu ne, tím pádem jsem nemohl dokončit celý proces polotónu. 

Jde mi ve finále o to, že obrázek chci tisknout na černé tričko, tudíž chci obrázek ve photoshopu zbavit černé barvy, kterou bude právě nahrazovat barva trička.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.208.114.–
peter
~ Anonymní uživatel
4004 příspěvků
5. 9. 2024   #4
-
0
-

Co jsem googloval, tak "polotóny" je takovy ten puntikovany rastr, co se pouziva pro tisk obrazku do novin. Jestli se u toho zbavuje cerne, vubec netusim.

Zkusim to v Gimpu (to je neco jako Photoshop, ale free) a napisi postup...

(cislo na zacatku je vrstva0
1 - otevru obrazek
1 - vrstva (menu) - duplikovat (2)
2 - ctrl+a, del (vybrat vse, smazat, bila vrstva)
2 - plechovka (panel s nastroji, 8. ikonka) - vyplnit vzorem - stripes (cary), a kliknes do bileho obrazku
2 - vrstva - duplikovat (3)
3 - vrstva - tranformovat +90 stupnu
3 - vrstvy (panel s nastroji) - rezim odecist
3 - vrstva - sloucit dolu
2 - barvy invertovat
(tim mam ve vrstve 2 mam ted puntiky (pac se mi nechce hledat, kde je nejaky vzr pro puntiky)
2 - vrstvy - rezim - odecist

Pripadne ty puntiky invertuj a zkus jine rezimy slouceni vrstev.
Nebo je tam rezim rozpustit, coz ti vyrobi nahodne puntikovani z obrazku.

https://brosurkilat.com/wp-content/uploads/2021/02/gimp.png
(to je jine usporadani nez mam ja, ale bude stacit)
- plechovka (vlevo ikonka nastroju, zrovna je vybrana, tady ji maji asi 17. ikonku), pattern-fill maji nastaveny na "Pine", to zmenis na Stripes, cary
- menu Vrstva, to je nahore (Layers), ja mam cesky Gimp, tam mam Vrstva
- nastroje vrstev, to maji vpravo, horni nastroje, zrovna vybrane. jak to tam ukazuje takove 3 obrazky, pred nimi oko a za nimi text (nazev vrstvy). Dole je pak ikonka pro duplikovani (ale ta je i nahore v menu Vrstva-Layer). Klikanim na vrstvy se da prepinat.
Rezim vrstvy tam zrovna videt neni, ale byva to v tech nastrojich vrtsvy. Muzes ale 2x kliknou na obrazek u vrstvy (ja to mam jako panel v nastrojich, pac to hodne pouzivam)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:b103:d479:1e1c:e331...–
peter
~ Anonymní uživatel
4004 příspěvků
5. 9. 2024   #5
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:b103:d479:1e1c:e331...–
peter
~ Anonymní uživatel
4004 příspěvků
5. 9. 2024   #6
-
0
-

Filters - Distorts - Newsprint
Filtry - Zkresleni - Newsprint

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:258:b103:d479:1e1c:e331...–
remmidemmi0
Věrný člen
14. 9. 2024   #7
-
0
-

#6 peter
Gimp mám nainstalovaný, ale rozčilují mne ty hejna knoflíků kolem dokola, který zabírají cenné místo na obrazovce, takže na upravovaný obrázek už skoro nezbývá místo    Při malé obrazovce to může dopadnout tak, že Gimp ukáže jen ty ovládací knoflíky a editovaný obrázek tam už nebude vůbec, protože pro něj nezbude místo.   

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.10.–
peter
~ Anonymní uživatel
4004 příspěvků
Včera   #8
-
0
-

nevim, ja si vzdycky dam praci a vycistim to na horni menu a listu vpravo, kde mam ty tlacitka s nastroji a pod tim detaily k nastrojum a vrstvam a dalsim vecem, co pouzivam. Blbe je, ze to musim pri kazdem updatu menit a ted nevim, zda jde menit i velikost. Kazdopadne, je to dost otravne to pokazde premistovat, tak moc neupdatuji :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.197.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý