Jak vytvořit program pro MC68332 – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak vytvořit program pro MC68332 – C / C++ – Fórum – Programujte.comJak vytvořit program pro MC68332 – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

remmidemmi0
Věrný člen
Včera   #1
-
0
-

řeším nový projekt. Potřebuji vytvořit software pro MC68332. Tento CPU není zastaralý, stále se vyrábí (NXP), dá se normálně koupit (Mouser).

Software který se má pro MC68332 vytvořit, bude převážně matematický s nějakými bloky pro ovládání externích řadičů rozhraní a komunikace s jinými obvody.

Bohužel se mi nedaří najít čím vytvořit ten software. Uvítal bych nějaké jednodušší IDE pro wokna 7, případně i Crossassembler třeba i nad MS DOSem.  Mám crossassembler, který umí Motorolu 68000, ale ne MC68332.

Zkoušel jsem Gůůgla, ale nic moc jsem nenašel. Když zadám na nxp hledat 68332, dostanu hejno odkazu k obvodu, ale nic o tom, na čem vytvořit software.

Nějaký nápad? Programoval tu někdo MC68332 ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.108.–
gna
~ Anonymní uživatel
1880 příspěvků
Včera   #2
-
0
-

CodeWarrior od NXP ho možná pořád podporuje, ale je to docela drahý.

Jinak samozřejmě GCC jako na všechno. A jako IDE třeba dnes populární VSCode.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
remmidemmi0
Věrný člen
před 10 hodinami   #3
-
0
-

#2 gna
Díky za info. CodeWarrior se mi nakonec povedloo najít. Opravdu existuje verze která podporuje MC683xx CPU. Cena je ovšem moc vysoká (pro mé potřeby - voluntaristický projekt).

Povedlo se mi získat Microtec Assembler a Compilator, který údajně podporuje MC68332. Běží nad MS Dosem.  Nainstaluju a zkusím.

Dále jsem získal Micotech Research CrossAssembler pro CPU 68000. Též pro MS DOS.  Neuvádí se, že by měl podporovat 68332, ale je tam zdrojový tvar CrossAssembleru, takže by to snad mohlo jít updatovat pro 68332. 

GNU jsem zatím neřešil. Nejprve musím vyřešit stroj, na který instalovat GNU. Časem na to možná dojde.

Kdyby se někomu chtělo ZDARMA :) spolupracovat na mém voluntaristickém projektu - programování 68332, nechť se ozve nyní na počátku. Nezkoušejte mne ukecat na jiný CPU, byla by to ztráta času. Jen tento CPU :)

Dvě poznámky pro případné zájemce o spolupráci na projektu:

1/ musíte mít majlbox na neveřejném serveru, tedy žádný Seznam, Google ap.

2/ spolupráce není anonymní.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.108.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 26 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý