zamýšlím se proč v Česku stále selhává digitalizace. Každý software který se má v rámci "digitalizace" spustit , je spíše velký průšvih. Naposledy digitalizace stavebního řízení. Vyšlo to na stamiliony korun, výsledek je průšvih. Budou prý potřeba další stamiliony korun a mnoho dalších let programátorské práce. Vzpomínám si na podobné digitalizační aféry: digitalizaci sociálních úřadů, anebo registrace motorových vozidel ... Vždycky slušně řečeno "průšvih". Napadá mne výstižnější slovo . Pak jsem vždy četl vysvětlování a zdůvodňování politiků, proč se to opět nepovedlo. V posledním případě, digitalizace stavebních úřadů, jsem opět četl vyjádření vrcholných politiků. Konkrétně nyní samozvaného odborníka na programování, ministra Kupky (vystudovaný novinář s kariérou profesionálního mluvčáčka). Ale nikde jsem dosud nečetl vyjádření těch programátorů. Prý na to byli čtyři, něco jako čtyři mušketýři. Určitě by bylo zajímavé slyšet nebo si přečíst jejich názor, proč se to zase nepovedlo ...
Fórum › Offtopic
Digitalizace v Česku
Mě na tom udivuje to, jakým způsobem se tyhle věci nasazují. Prostě se to nahodí a pak se narychlo doplňují nutné chybějící funkce. Analytici, konzultanti, testování, na to se asi nehraje. Stejně tak technicky, až když to padne, tak se zjistí, že nestačí přikoupit ramku, ale celá architektura se musí překopat.
Vždycky je v tom tolik peněz, že by se dala založit nová firma plná odborníků, ale u nás se dodavatelé nestydí předat sračku. A protože se na to nedohlíží, tak se do poslední chvíle ani neví, že je to k ničemu. Tak pak odvoláme ministra a hotovo. Ale proč ty zakázky dostávají firmy, které to nezvládnou, kdo se na tom namastil? Kolikrát ještě?
Analyza a testovani by projekt prodrazilo :)
Tez se priklanim k tomu, ze se to zada nekomu, kdo tomu nerozumi a neporadi se s temi, co to maji pouzivat a pak se to narychlo udela a ocekava se, ze to bude 100%. Jenze, kazdy, kdo neco programoval, tak vi, ze uplne nezname dilko vyzaduje proste cas. Neda se presne rici kolik a kolik to bude stat.
Politici to neumeji vysvetlit.
A souhlas, ze, za ty penize se da provozovat vlastni programatorska firma, ktera se bude zabyvat jen tim a podobnymi projekty. Muze byt proste aktivni porad. Samozrejme, blbe je, kdyz selze nekolik tech projektu naraz a firma muze spravovat jen jeden naraz :)
Tez se stydim za ty statni projekty.
Spravne by meli mel stat mit firmu, ktera resi projekty, ktere pokryji vsechni statni organizace. danovy system, webovky, vse, co ty firmy potrebuji. Pac, jinak jim musi dat dost zdroju, aby si mohli zaplatit externi firmy, coz si myslim, ze vyjde celkove mnohem draz. Tudle jsem se dozvedel castku, kterou plati nase skola IBM, Oracle a jinym firmam za provoz studijniho systemu a hw. Uz si to presne nevzpominam, ale tusim slo o pul miliardy. Nerikam, ze je to spatne, pac hw je narocny na penize, ale za ty penize se muze platit firma, ktera se o to stara online. Ted to funguje tak, ze za kazdou zmenu se plati extra dalsi penize. Nastesti ted nejake veci presouvame z Oracle na levnejsi systemy, tak odpadne par milionu :) Ale, zas ten predchozi system byl vic vymakanejsi, prijde mi to trochu skoda. Jen vyzadoval ten oracle hw.
Přidej příspěvek
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
První Privátní Gladiatus server v Česku! — založil Luxion
[Nabídka práce] Vedoucí vývojového týmu, JAVA programátor, .NET Prog… — založil Inventive Software
Flood fill (vyplnění barvou) — založil Tom
2 verze dosu — založil VáclavValíček
[RE] Pomoc s vyrazom — založil marioff
Moderátoři diskuze