#2 Jerry
Pár poznámek, Žerýku :
1/ je fuck, zda kupuješ v "bazaru" nebo "ne-bazaru". Lidi v ČR (poznámka ČR = České Retro, země kde se dávno zastavil čas) si myslí, že když je někde nějaká prodejna, ať už kamenná nebo internetová, nazvaná "bazar", tak tam musí být všechno skoro zadara. Slovo "bazar" pochází z tureckého "bazaar", tedy česky "tržiště". Na tureckým bazaaru se prodávají velmi hodnotné, cenné věci, ze zlata, z drahých kovů, vzácné koberce. Zajeď si do Instanbulu a uvidiš.
2/ v ČR je málo FPGA programátorů, protože místní lidé nemají vzdělání. Místo toho, aby se vzdělávali, tak jen fňukají. K vývoji FPGA je potřeba znát mnoho víc, než k "maštění kódů z hlavy třískáním prstem do klávesnice" a k vyrábění zakukíkovaných webů.
3/ uplynulo 35 let od bolševickýho převratu, to jsou skoro dvě generace. Pro lidi kterým je dnes 25 let, je rok 1990 dávná minulost. Přesto tito lidé a i starší lidé, stále nepochopili, že svět nekončí na hranicích ČR. Nějakých 30 let je v ČR internet a není problém si najít práci, programování třeba právě FPGA jinde, než v ČR. Například v zemi, kde se programování FPGA oceňuje.
V ČR je nějak od roku 1948 zažito, že kdo pracuje svalama, tak se nadře a má nárok na tučnou odměnu., Ale kdo pracuje hlavou, tak jen čumí do monitoru, nenadře se a nemá nárok na odměnu. Tuhle myšlenku v roce 1948 a začátkem 50-tých let minulýho století v ČR zavedli komunisti a ta myšlenka se v ČR zakořenila (mimo jiné, také proto značka "ČR" znamená České Retro, země kde se dávno zastavil čas).
Resumé:
přestaň fňukat, vem si půjčku třeba na 30% úrok, kup si vývojový kit FPGA, nauč se programovat FPGA a najdeš s hravě přes internet práci programátora FPGA na západ od hranic ČR. Budeš mít hodně peněz a budeš žádoucí. České fňukny a fňukalové nikde žádoucí nejsou.