Má cenu studovat IVT, když neumím matiku? – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Má cenu studovat IVT, když neumím matiku? – Vzdělání – Fórum – Programujte.comMá cenu studovat IVT, když neumím matiku? – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Andy
~ Anonymní uživatel
42 příspěvků
27. 11. 2011   #1
-
0
-

Zdarvím, 

vždycky jsem rád pracoval s PC a mám kolem nich dobrý přehled, ať už z hlediska HW, SW, systémů a všeobecné teorie. Bohužel mám ale s matikou problémy - jsem na všeobecném gymnáziu (tenhle rok maturuji) a poslední 3 roky jsem procházel s 3 a 4 z matematiky a fyziky. Vždycky mi šel jazyk (za 3 dny skládám FCE) a jako zálohu přemýšlím o překladatelství, ale přece jen jsou v IVT větší peníze. Navíc na ní jde můj kamarád (který mě právě matikou protahuje celý vyšší gympl) a říkám si, že bych to s ním třeba zvládnul.

Takže otázky:

Jak moc je matika podobná té středoškolské? Je o hodně těžší, nebo snad uplně jiná?

S jakou znalostí matiky se počítá, že budete nastupovat? Budou vás učit od začátku, nebo už se počítá s tím, že jste byli jedničkáři?

Díky,

Ondra 

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.131.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 11. 2011   #2
-
0
-

stredoskolska je oproti vysokoskolsky spise "prakticka", a pravdepodobne vynechavate ohromny mnozstvi veci co se driv na stredni ucily (integrace, derivace, komplexni cisla - samozrejme ne uplne vsude) - kazdopadne pokud cvicis (delas ukoly a pripadne i vic) tak vlastne neni moc co nezvladat (mozna tak mysleni nebo umeni resit problemy - ale to je taky jen o cviku)

no a vysokoskolska - tam je velka hromada tezi, vet, dukazu... integrace, derivace, matice na kazdym kroku, temer kazda matematika je obsahlosti na jeden semestr asi jako 2-3 roky na stredni a tak podobne

jinak staci najit nejaky materialy pro matematickou analyzu, teoretickou informatiku, numerickou matematiku, statistiku..... uvidis sam (ale zase to neni tak narocny jak vypada.. chce to cvicit a rychle chapat)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Andy
~ Anonymní uživatel
42 příspěvků
27. 11. 2011   #3
-
0
-

Takže myslíš, že má cenu to zkoušet, nebo je to vyhozenej rok? Nerad bych po prvním semestru skončil, ale kdoví jak to bude. Jestli na MUNI studuješ, jakej obor bys doporučil nematikovi? Vždycky jsem si představoval, že bych zkoušel dělat něco s grafikou, nějakou dobu jsem pracoval s videem (střih, úprava) a mám základy ve Photoshopu a tak dále, ale slyšel jsem, že tam se matice taky nevyhnu. 

Dovolil bych si říct, že mám hodně dobrou prostorovou představivost a s logikou na tom taky nejsem špatně (těžce se mi stravujou "šprtací" úkoly, ale logický testy typu NSZ atd., kde není třeba umět vzorce, ale spíš umět přemejšlet, mi jdou). 

A další otázka, bude mi k uplatnění angličtina? Jak říkám, budu mít už FCE z krku a rád bych si ji ještě rozšiřoval, ppř. na tom nahnal nějaký kredity navíc a utekl tak nějakým horším předmětům. 

Díky za odpověď :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.131.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 11. 2011   #4
-
0
-

byt tebou tak bych sel spis na neco praktictejsiho.. ale sem z vejsky uz skoro 6 let a to sem studoval v brne VUT FIT... (pry se dost zmenil - ale kdo vi, treba jen remcaj lidi co nejak prolezli stredni a zakladku aniz by se cokoliv naucili?) :D

kazdopadne kdyz to nezkusis ted tak uz asi nikdy - takze urcite jit

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Andy
~ Anonymní uživatel
42 příspěvků
27. 11. 2011   #5
-
0
-

Něco praktičtějšího - máš na mysli něco uplně jinýho, než IVT, nebo chceš říct, že VUT je "praktičtější" škola? Hodně jsem vybíral a zatím mi vyznívá MU jako lepší, ale čert ví :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.131.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
27. 11. 2011   #6
-
0
-

#5 Andy
Na MUNI máš Sociální informatiku bez matiky :D

 
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

XML feed neumím — založil xaverius

Je to traps...ale neumím CSS... — založil Mega.Lama

úkol do IVT — založil Jana

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý