C# - tvorba grafu z dat přijatých sériovým kanálem – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# - tvorba grafu z dat přijatých sériovým kanálem – .NET – Fórum – Programujte.comC# - tvorba grafu z dat přijatých sériovým kanálem – .NET – Fórum – Programujte.com

 

marpit0
Stálý člen
29. 11. 2011   #1
-
0
-

Zdravím, 

pro vykreslování grafů používám knihovny ZedGraph, které mi doposud plně vyhovovaly. Nyní však mám problém - pro vykreslení grafu je potřeba mít předem připravené hodnoty pro osu y v poli. Problémem je, že já chci hodnoty y získávat za chodu aplikace ze sériového kanálu a hned je do grafu připisovat (tedy načtení do pole a posléze vypsání nepřipadá v úvahu). Ví někdo, jak by se to šlo řešit?

Díky M

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.181.–
MarPit
CZechBoY+4
Věrný člen
29. 11. 2011   #2
-
0
-

co třeba si udělat nějaký pole výsledků a do něj to připisovat a potom aktualizovat graf?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.10.–
marpit0
Stálý člen
30. 11. 2011   #3
-
0
-

#2 CZechBoY
 

O tom jsem přemýšlel, že by příjem dat z portu zvýšil hodnotu pole o jedno a graf by se překreslil - nevýhodou je, že by se pak prodlužovaly výpočty průměru a maxima a bylo by nutné hlídat maximální velikost pole...

Druhá možnost, co mě napadla a je reálnější, byla mít například 100 prvkové pole, to plnit a jak by došlo k naplnění, tak s novým zápisem posunout prvky v poli o index zpátky a na poslední místo nahrávat aktuální hodnotu a překreslovat graf. Samozřejmě, že by se graf mohl vykreslit teprve, bylo by pole plné...

Druhá možnost se mi zdá výhodnější, i když samozřejmě ideální by bylo provést s příchodem nových dat na port jen vytvoření dalšího bodu na grafu, což ale nevím, jestli by to s těmito knihovnami šlo.

Díky za reakci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.181.–
MarPit
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
30. 11. 2011   #4
-
0
-

Nějak jsem nepochopil, že když

(tedy načtení do pole a posléze vypsání nepřipadá v úvahu)

ti odpověď, že načíst do pole a posléze vypsat, stačí.

Pokud ti opravdu stačí, tak výpočet maxima a průměru je pro další nový prvek jenom o tom, že maximum porovnáš rovnou a případně si ho uložíš a u průměru si pamatuješ počet prvků v poli, zpět vynásobíš, přičteš novou hodnotu a podělíš počtem o jeden větší.

No a spíš bych se poohlédnul po komponentě, která umí dynamické načítání - určitě nějaký "živý graf" existuje, ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.52.–
marpit0
Stálý člen
30. 11. 2011   #5
-
0
-

#4 liborb
Prioritní by pro mě bylo, aby graf byl ,,živý,,, ale nevím, jestli vůbec něco takového existuje a jak to použít - proto příspěvek zde ve foru. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.181.–
MarPit
CZechBoY+4
Věrný člen
30. 11. 2011   #6
-
0
-

já jsem jenom napsal aby si hodnoty přidával do pole, ne aby si je jen přidával :D

koukni jak jede graf třeba ve Sledování výkonu ve Windowsu

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.10.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý