Webové programování pod Javou – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Webové programování pod Javou – Java – Fórum – Programujte.comWebové programování pod Javou – Java – Fórum – Programujte.com

 

VFiser0
Stálý člen
11. 1. 2012   #1
-
0
-

Přeji pěkné odpoledne, měl bych jeden dotaz.

Chtěl bych se Vás zeptat, jak je to s webovým programováním pod Javou. Jde o to, že ve škole děláme takový projekt a pan učitel řekl, že by bylo dobré použít Javu (taky nemá zkušenosti s webem pod Javou). Řekl jsem, že se na to tedy mrknu a zkusím, pro mě jedině dobře, že. Aspoň se naučím Javu. Stáhl jsem tedy NetBeans s tím, že tam bude možnost vytvoření projektu něco jako "webová aplikace" a poté do toho budu psát čistou Javu, zkompiluji a budu takto vyvíjet na Localhostu. Ovšem jsem se mýlil, jelikož webový projekt založit lze, ale čistou Javu mi to nebere. Vytvoří se soubor *JSE ale bere mi to jen HTML. Pogooglil jsem, že kód se má uzavírat do <% a %>, je pravda, že se zvýrazní syntax, ale kód mi to nezobrazí (žádné chyby ani varování nehází) proto by mě zajímalo jak toho docílím. Případně jak zprovozním normální Java application projekt na webu.

Mockrát děkuji, nemám s Javou žádné zkušenosti, s programováním malé. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.30.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
11. 1. 2012   #2
-
0
-

A Java applet ti přijde moc obyčejný?

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.145.208.–
VFiser0
Stálý člen
11. 1. 2012   #3
-
0
-

Ahoj, Applet vůbec neznám. Teď jsem to rychle sjel a našel jsem, že je to spojení HTML s Javou a JS, je to tak? :) Spíš mi jde o to, co doporučujete abych hledal, případně pokud máte někdo nějaký tip na český/slovenský zdroj. Nikdy jsem s Javou nepracoval. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.30.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
Hrebo0
Duch
12. 1. 2012   #4
-
+1
-
Zajímavé

#1 VFiser
Ahoj skus si pozriet tvorbu JSP stranok, existuje na to aj publikacia v ceskom jazyku a stoji to u nas 5 eur http://www.martinus.sk/?uItem=13155

Vlastne JSP je spojenie html a javy do jedneho kodu. Ale ak chcete spravyt nieco jednoduche tak na to by sa dali pouzit aj java servlety. Tu je o tom aj serial a myslim ze sa to da stoho aj pochopit

http://interval.cz/…lets-webxml/

hadam to pomoze. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.31.39.–
VFiser0
Stálý člen
12. 1. 2012   #5
-
0
-

Ahoj, děkuji za tvou pomoc. :)

Ten Interval jsem také našel, ale nějak jsem se do toho nevrhl. Začal jsem psát normálně v Javě, klasický deskop projekt s tím, že výsledek vidím v příkazovém řádku NetBeans. Až se naučím tu Javu, tak budu řešit ty věci okolo, myslím, že takto to bude nejlepší. :)) Jinak díky za tip na knihu, podle mně jsou taky velmi pěkné od pana Herouta, ovšem tam není nic o použití na webu, pokud se nemýlím. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.34.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
13. 1. 2012   #6
-
0
-

Jen doplním ... Java applet je aplikace v Javě (v podstatě stejná jako na lokálním počítači), která je spuštěna v prohlížeči. A Herout se o nich zmiňuje v knize Java - grafické uživatelské prostředí a čeština.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.52.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý