NetBeans - kompilátory – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

NetBeans - kompilátory – C / C++ – Fórum – Programujte.comNetBeans - kompilátory – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Jelec0
Newbie
21. 1. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

při vytváření projektu v C++ v NetBeans to po mně chce nainstalovat kompilátor. Mohl by mi někdo poradit, jak to nainstalovat a případně konfigurovat, aby to fungovalo? Zkoušel jsem návod na netbeans.org a nehledě na to, že tam je návod na verzi 6.8, tak mi to nefungovalo.

Jinak ano vím, že k psaní v C++ je hlavně Dev++, ale je to uý´ž od roku 2005 neaktualizovaný prgoram a navíc jsem si už zvykl dělat v NetBeans.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
qwertz
~ Anonymní uživatel
70 příspěvků
Nahlásit jako SPAM
IP: 91.219.240.–
Řešení
ondra.holub+1
Stálý člen
23. 1. 2012   #3
-
+1
-
Zajímavé
Vyřešeno Nejlepší odpověď

#1 Jelec
> Jinak ano vím, že k psaní v C++ je hlavně Dev++

A to je uzákoněno kde?  Nevěděl jsem, že neexistuje třeba CodeBlocks nebo VisualStudio Express (pro windows). Obojí je za poměrně příznivou cenu (tedy zdarma). Obojí je docela slušné prostředí - Visual C++ je více nabité různými fičurami, ale je omezené jenom na překladač od Microsoftu. CodeBlocks tak nabité není, ale zase podporuje překladačů více, což se hodí při různých experimentech s C++. A také běží bez problémů třeba na Linuxu, to se zase hodí při vývoji multiplatformních projektů.

Tím rozhodně nezatracuji NetBeans, komu vyhovuje, ať ho směle používá. Jenom jsem chtěl upozornit i na jiné alternativy DevC++.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.138.12.–
Jelec0
Newbie
23. 1. 2012   #4
-
0
-

#2 qwerty

Ani z toho jsem také čerpal, ale nepovedlo se mi...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
Kojot
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
24. 1. 2012   #5
-
+1
-
Zajímavé

Mě stačilo nainstalovat plugin pro C/C++, a pak už jen nastavit cesty pro překladač v Options - C/C++. Mám sice verzi 6.9.1, ale snad to nebude takový rozdíl.

Na NetBeans je také založeno Oracle Solaris Studio (dříve Sun Studio).

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.221.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Kompilátory (GCC) — založil Bengo

NetBeans — založil Tomáš

NetBeans 8.0.2 — založil remmidemmi

Netbeans 6 a C++ — založil K.

NetBeans a FirebirdSQL — založil MarekTP

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý