VB vs. VisualC++ vs VisualC# – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

VB vs. VisualC++ vs VisualC# – .NET – Fórum – Programujte.comVB vs. VisualC++ vs VisualC# – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
suche0
Duch
2. 2. 2012   #1
-
0
-

Ahoj všem, potřeboval bych radu ohledně toho čemu se věnovat viz. název vlákna.

Předtím jsem dělal v pascalu (ve škole) a na to navazující Delphi. Pak jsem přešel na VB 2010 od MS. VB mi přijde velmi jednoduchý co se prostředí týče (tečková struktura, mnoho tutorialů . .), ale nevím jestli to má nějaké lepší využití v praxi.

Takže jestli by mi někdo poradil čemu se věnovat nadále, jestli zůstat u VB a nějaké argumenty (výhody, nevýhody) prosím. 

Případně přejít na úplně odlišné prostředí než je skupina Visual* od MS.

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.16.–
yaqwsx+9
Posthunter
2. 2. 2012   #2
-
+1
-
Zajímavé

Na tomto fóru již bylo podobné téma mnohokrát; proto zopakuji jen to nejdůležitější; o jazyk nejde. Důležíté je umět programovat. Když umí programovat, tak přechod mezi jazky je otázka nekolika hodin až dní.

Můj názor (který nikomu nevnucuji) - VB je "hračka", která se hodí na Excel. C# je relativně jednoduché, všeobecně používané. Ale stejně nejlepší je C++ - to tu s námi bude vždy (a obvzláště u M$ – nedávno se rozhodl tento jazyk vzkříšit, zasadil se o změnu standardu, a počítá se s ním jako promárním vývojovým prostředkem na všechny platformy - Windows, Windows Phone a Xbox)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.88.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Evzen+2
Návštěvník
3. 2. 2012   #3
-
+2
-
Zajímavé

Ahoj, 

C++ je pořád nejsilnějším jazykem, ale psát v něm není procházka růžovým sadem. Pokud na to máš koule a troufneš si, tak proč ne :)

V C++ se programují zejména výkonově náročné aplikace a většina dnešních her (což se samosebou nevylučuje), ALE začínat rovnou v C++ bez "učitele", který ti bude radit co a jak, když si nevíš rady, tak to ve většině případů dopadne tak, že to zabalíš a vrhneš se jinam. Tím samozřejmě vyzdvihuji ty, kteří to překousli a vydrželi :)

VB.NET se v našich končinách až tak nechytil. To za velkou louží pravděpodobně frčí daleko víc. To si troufám říct hlavně kvůli tomu, že pokud člověk shání nějakou radu/sample, tak se s ním velice často setkávám.

Já  osobně VB.NET nepoužívám, nevyhovuje mi jeho ukecanost, která (pro mne) činí tento kód velice nepřehledným. Zkrátka jsem zvyklý na céčkovou syntaxi a když si projedeš inzeráty na .net developery, tak v drtivé většině hledají programátora ovládající c# a ne vb.

Já šel zlatou střední cestou. C# mi vyhovuje po všech stránkách, vliv "nižšího" výkonu jsem prozatím nepocítil, resp. nikdy jsem nepotřeboval napsat aplikaci, která by měla být výkonově až tak odladěna.

Syntaxe je céčková, obsahuje některé vychytávky z C++, které nejsou v Javě. Vývoj je rychlý a zdrojový kód je přehledný (pokud si to nenapíšu jako prase, což je u všech jazyků :) ).

Ostatně věřím, že nejvíc programy brzdí programátorské seky namísto Garbage Collectoru :)

Každý jazyk si najde svoje zastánce, kteří ti budou říkat, že ten jejich je ten nejlepší, to já si netroufám posoudit, jen jsem ti sem napsal svůj osobní názor s tím, že ti to třeba pomůže ve volbě.  Ta je koneckonců stejně na tobě. Vyber si a programuj. Jinak se to člověk nenaučí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.183.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 12 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý