Kniha o 3ds Max – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kniha o 3ds Max – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.comKniha o 3ds Max – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.com

 

Zzzajda0
Newbie
26. 2. 2012   #1
-
0
-

Hledám nějakou knihu, ze které by jsem se mohl pořádně naučit 3ds Max, protože tutoriálů v češtině moc není(angličtinu umím na úrovni psaného textu), má někdo zkušenosti s touhle knihou?
http://neoluxor.cz/…-max--41468/
Mám verzi 2012 a kniha je pro starší verzi, nebude to problém?

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
27. 2. 2012   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
fixa0
Newbie
27. 2. 2012   #3
-
0
-

#1 Zzzajda
Nemám s ňou skúsenosti. Videl som ju a je to šleha... Je tam všetko o modelovania základných onjektov po modelovanie a animovanie postáv. Ja, ak by som mal investovať, tak by som kúpil určite tú.

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.41.36.–
Tukan0
Stálý člen
28. 2. 2012   #4
-
0
-

já bych spíš doporučoval videotutoriály. V češtině jich najdeš celkem dost. Anglicky je taky pochopíš, protože přesně vidíš kde kliká. Free jich existuje už dost.

Nejlepší je však objednat si nějaké členství na stránkách a tam se z kvalitních tutů učit. Osobně knihy o 3D moc nedoporučuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
Zzzajda0
Newbie
1. 3. 2012   #5
-
0
-

Já jsem tedy pře docela zdlouhavé hledání  žádné tutoriály v češtině nenašel, a když uš, tak se věnovaly jen jednomu tématu, a né celému programu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
Tukan0
Stálý člen
1. 3. 2012   #6
-
0
-

celému maxku (každému funkci) se ti nevěnuje žádný tutoriál (ani v žádnému jiném velkém 3d softu). Co kdyby jsi třeba řekl co přesně hledáš a chceš udělat?

Jinak knížku si klidně kup, podle mě to je však zbytečné

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
Zzzajda0
Newbie
7. 3. 2012   #7
-
0
-

Tak zbytečné...sám si říkal, že kompletní řadu tutoriálů o3dsku nenajdu, a já se chci alespoň základy naučit komplexně

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
Tukan0
Stálý člen
7. 3. 2012   #8
-
0
-

a hledal jsi teda už něco? Třeba Začínáme s 3ds max od rtepa nebo 4 dílný editable poly od jacquesse. Tím jsem začínal já

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
Zzzajda0
Newbie
12. 3. 2012   #9
-
0
-

ten třídílnej seriál sem samozřejmě viděl, ale o nějakym seriálu u editable poly neni nikde ani zmínka

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
Peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
25. 3. 2012   #10
-
0
-

Zzzajda: ja tú knihu mám, je dobre písaná a dá sa s nej veľa naučiť. Ale ja osobne som sa najviac naučil z tutoriálov. Taktiež neviem dobre anglicky, tým videotutoriálom veľmi nerozumiem, ale kedže je to všetko pekne vidieť a ja to opakujem, tým sa to postupne učím. Tá kniha ma výhodu, že to tam máš všetko popísané, ale zas, ja ju často nepoužívam, lebo dokým sa vymotám v približne 1100 stranovej knihe, tak stratím aj polhodinu :-) Moja rada: kúpou nič nestratíš. Je síce dosť drahá, ale dá sa tam dosť naučiť. Keď teda veľmi nepreferuješ videotutoriály, je to asi najlepšia voľba.

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.197.139.–
tečka0
Návštěvník
17. 4. 2012   #11
-
0
-

#1 Zzzajda
to zzzajdo

já doporučuji rozhodně Cinemu 4D. naučíš se v ní snadno, nebudeš čekat tři dny na render a bude to vypadat slušně.
najdeš ji když zadáš: cinema 4d torent 
musíš mít stažený utorent. pokud umíš s torenty zacházet, ta to zvládneš.

a ještě ta cinema je i česky (a má spoustu dalších výhod: okno se seznamem objektů a jejich struktur, vypadá to rozhodně lépe a neruší tě překrývající body (jsou dost velké alespoň podle mne), dále máš vše v základním meny
(to znamená, že nemusíš otvírat další okna))

opravdu radši přejdi na Cinemu (budeš na tom lépe)       

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.57.–
nikdy neříkej nikdy. až na to že teď jsem toto pravidlo dvojnásobně porušil
Tukan0
Stálý člen
17. 4. 2012   #12
-
0
-

Hezky pirátsky jsi to tady napsal :-)

Když když už by měl zkoušet jiné programy, tak bych doporučil zkusil jeden týden modelovat v Maye, pak v 3D maxu a pak v Cinemě. Já jsem kdysi začal s Cinemou, po půl roce zkusl max a ten jsem si zamilovat. Dnes bych si asi volil Mayu

btw náročnost renderu je taková, jakou si navolíš; češtinu bych nepoužíval, stejně se s ní v 3D v čechách neuživíš a bude se muset zvykat na angličtinu :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
tečka0
Návštěvník
17. 4. 2012   #13
-
0
-

#12 Tukan
s tou češtinou jsem to navrhl jen jako možnost
a já jsem 3D s zkoušel a rozhodně nedám na Cinemu dopustit (prostě se mi líbí a tak ji doporučuji)

jinak s volbou programu je to na uživateli. každému vyhovuje něco jiného :o) 
(a prosím nediv se tomu smajlíkovi)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.57.–
nikdy neříkej nikdy. až na to že teď jsem toto pravidlo dvojnásobně porušil
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 45 hostů

Podobná vlákna

3ds max animácie — založil Dodo

3ds max 2012 — založil dodo

3DS max renderování — založil Patoš

Hledám vizualizátora 3Ds Max — založil Zbyněk Pohořelký

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý