Predpoklady na FIT CVUT (nebo jinou skolu) – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Predpoklady na FIT CVUT (nebo jinou skolu) – Vzdělání – Fórum – Programujte.comPredpoklady na FIT CVUT (nebo jinou skolu) – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Antonidas
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
29. 2. 2012   #1
-
0
-

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké věci bych měl znát před tím, než bych šel na tuhle školu? Umět z části programovat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.217.–
Šťouchal0
Stálý člen
29. 2. 2012   #2
-
0
-

Budu předpokládat, že myslíš prezenční formu.

Myslím, že nejpodstatnější je, rozmyslet se, zda vůbec opravdu o toto studium stojíš. Pokud ano a jsi schopen tomu obětovat nějaký čas, tak by to neměl být problém. Na ČVUTu počítají s běžnou SŠ matematikou (Petáková, většinou základní příklady). Programovat se učí spousta lidí až tam a upřímně, nevidím zas takový rozdíl v počtu lidí, co by končilo kvůli tomu, že dřív programovat neuměli.

Sám ji studuji, doporučuji. (nebo na teoretickou část je doporučována Karlovka)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
Antonidas
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
29. 2. 2012   #3
-
0
-

Ano, měl jsem na mysli prezenční formu   

Já už trochu programovat začal, a mám rád práci s PC, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tam na té škole nebudou něco ohledně toho po studentech chtít už od začátku. Matematika mi problém na SŠ nedělá.

Ok tak díky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.217.–
Šťouchal0
Stálý člen
29. 2. 2012   #4
-
0
-

Lze říci, že ze začátku bude stačit umět počítač zapnout a vypnout. Ovšem na konci prvního semestru bys měl pravůrně ovládat počítání složitostí složitějších iterací (smyčky) nebo např. umět popsat binární vyhledávání včetně jeho asymptotické složitosti (najdeš na wiki). - Toto jsou věci z programování a algoritmizace. (asi nejzajímavější předmět 1. semestru pro lidi, co jdou programovat).

Takže - umět při vstupu nemusíš prakticky nic. Makat budeš muset :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
flex
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
1. 3. 2012   #5
-
0
-

A taky pokud jsi nikdy neviděl příkazovou řádku v linuxu, tak se s ní budeš muset seznámit, protože o tom bude předmět Úvod do operačních systémů hned v prvním semestru :) Programovat fakt umět nemusíš, ale základy se projedou celkem rychle a pak budeš muset máknout no.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.181.4.–
tazatel
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
3. 3. 2012   #6
-
0
-

Taky využiju a zeptám se zde.

Mě by naopak zajímala ta matematika. Programování se moc nebojím, ale nejvíc se bojím matematiky. Nemohl by třeba někdo napsat, jak je to těžké? obávám se, že to asi pro mě bude kámen úrazu :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
Šťouchal0
Stálý člen
5. 3. 2012   #7
-
0
-

Znovu napíši to samé: pokud bude snaha, tak myslím, že by neměl být problém ani v matematice.

Ukázkově: v prvím semestru se pracuje s Karnaughovou mapou, vyjadřuje se z predikátové logiky apd. (matematická analýza, toto jde lehce vygooglit). V matematické analýze to jsou různé dervace a integrace - opět jen o něco málo rozšířenější středoškolská látka.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
23. 4. 2012   #8
-
+1
-
Zajímavé

Jenom tě upozorňuju, že pokud chceš jít na školu, kde se budeš chtít flákat, tak si na FIT ani nepodávej přihlášku. První semestr ještě docela jde, dá se při škole i den dva v týdnu pracovat (teda pokud nechceš mít volné víkendy), ale v druhém semestru se z tebe stane "no-lifer", který když zrovna není ve škole, tak dělá domácí úkoly...na druhou stranu ale musím říct, že ten čas strávený nad Progtestem (http://cs.wikipedia.org/wiki/Progtest) za ty znalosti určitě stojí.

P.S fakt, že ta wiki stránka je přesměrovaná tam, kam je, má svoje opodstatnění...poznáš to hned ve třetím týdnu, kdy přijdou první úkoly ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.195.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

FIT ČVUT — založil Kolemjdoucí

MFF x ČVUT FIT — založil fifacz

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý