Letošní RPG čka – Hry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Letošní RPG čka – Hry – Fórum – Programujte.comLetošní RPG čka – Hry – Fórum – Programujte.com

 

Jakub0
Super člen
5. 12. 2006   #1
-
0
-

Zaj?mal by m? v?? n?zor, p??padn? srovn?n? a z??itky z hran? n?sleduj?c?ch RPG?ek:
The Elder Scrolls IV: Oblivion
P?ednost? je l?kav?, mohutn? a konzistentn? fantasy sv?t, kter?m m??ete plout bez narativn?ho pevn?ho bodu. V Levelu tato hra si vyslou?ila ???sn?ch 10 bod? a zlatou hv?zdu.
Gothic 3
Jedno z nejkomplexn?j??ch RPG nov? ?ry p?in??ej?c? maxim?ln? vy?it?. N?ro?n?, dlouh?, bohat?, s p?idanou hodnotou opakovan?ho hran? a ??asn?m designem. V Levelu tato hra obdr?ela chv?lyhodn?ch 9 bod?.
Dark Messiah of Might and Magic
Bezkonkuren?n? akce v l?kav?m fantasy prost?ed?. Pokud se bugy v?as zapatchuj?, dokonalosti bude u?in?no zadost. Level tuto hru ozn?mkoval uctyhodn?mi 9 body.

Zat?m v?e, u? kv?li vydan? ?e?tin?, mluv? pro Oblivon. Co ??k?te vy?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Věřím, že můžete v životě získat všechno, co budete chtít, když budete pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co si přejí oni. - Zig Ziglar TOPlist
Josef Vítů0
Super člen
5. 12. 2006   #2
-
0
-

Za?nu od Gothica. Jsem velk? fanda s?rie, hr?l jsem jedni?ku i dvojku. Uchv?til m? ?iv? sv?t, kvalitn? p??b?h a ur?it? i hratelnost a atmosf?ra. T?et? d?l jsem zat?m hr?l jenom u k?mo?e. Bohu?el se za?al trochu p?ibli?ovat mas?m (j? v?m, z n??eho auto?i ??t mus?). Souboje mi p?ipadaj? trochu moc ak?n?. Ale sv?t je ?iv?j?? ne? kdy jindy. V?echno ovšem trochu shazuj? hardwarov? n?roky a ?patn? optimalizace (a? ?ije patch 1.08?:ms_0001:?). A trochu se boj?m i syst?mu, ?e m??u n?jak? quest "prop?snout" - t?eba mus?, v n?jak? vesnici co nejrychleji n?co ud?lat, ale prost? to nestihnu. Jestli nen? p?eci jenom lep?? m?t jistotu, ?e i kdy? si zajdu na dovolenou ?pln? na druh? konec mapy, tak ta ur?it? postava na m? bude trp?liv? ?ekat (jako v prvn?ch d?lech nebo Oblivionu). Zat?m jsem nehr?l ??dn? d?l s?gy Elder Scrolls, ale na Morrowind i Oblivion jsem sly?el hodn? chv?ly. Jenom se mi vůbec nel?b? level scalling, na kter? jsem ji? ovšem na?el modifikaci, tak?e bez probl?m?. Po V?noc?ch vyzkou??m?:ms_0035:?A zb?v? Temn? mesi??. Zkou?el jsem demo. Dobr? grafika a l? Source engine. N?roky na hardware obstojn?. Koncept zaj?mav?. Ale nudn?. Jenodu?e nejde ani moc o RPG, jako "pouhou" 3D akci. Samoz?ejm?, ?e hra m??e b?t z?bavn?, ale m? prost? ch?ze dop?edu, trochu toho klik?n? a jinak nic prost? nebavilo. Kdy? RPG, tak otev?en? sv?t (Gothic, Elder Scrolls). Kdy? FPS, tak se samopalem, ne s me?i.

Pro shrnut?. Leto?n? bitva pro m? zat?m nem? ??dn?ho v?t?ze (jenom jednoho pora?en?ho), ale sv?t Gothica m?m r?d.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
5. 12. 2006   #3
-
0
-

Zapomel jsi Neverwinter Nights 2. Pozitri mi to prinese kamos a moc se na to tesim. Konec poradne pekne HC rpg.

Paril jsem z trojice jen oblivion a libil se mi dost. Zabavne questy, rozsahly svet, velka volnost, proste nadhera. Ten level scaling je sice diskutabilni, ale zase nedochazi k tomu, ze vsechno davas na 1 ranu a kazdy boj ma neco do sebe. I kdyz si clovek pak pripada jako lamka, kdyz kolem behaji sami typove v daedrickych kompletech :D Navic jsem byl milovnik Morrowindu.

ALe rikam, Gothic ani DMoMaM jsem nehral

BTW OT, pokud chcete opravdu akcni RPG, tak si poridte UT2004 mutator, ktery do hry prida levelling, vylepsovani, magicke zbrane, mocne skilly a vsechny tyhle picovinky a to vsechno se uklada i mezi hrami. A na puvodni akci to nemeni vubec nic. Bohuzel to neni letosni kousek, ale verim ze vyjde i pro UT2007 :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub0
Super člen
5. 12. 2006   #4
-
0
-

CommanderZ píše:#
# Zapomel jsi Neverwinter Nights 2.


Máš pravdu, sice dostala devítkový hodnocení, ale recenze mě moc nepřesvědčila.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Věřím, že můžete v životě získat všechno, co budete chtít, když budete pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co si přejí oni. - Zig Ziglar TOPlist
Josef Vítů0
Super člen
5. 12. 2006   #5
-
0
-

J? o NWN 2 taky ?et recenzi, ale podoba s jedni?kou je pr? velk?. Ale jedni?ka je v??n? bezva gameska.

To CommanderZ: Schv?ln? si zkus Gothic sehnat (ide?ln? prvn? dva d?ly pro pochopen? z?pletky). Jedni?ka je ve zlevn?n? edici za 199,-K? a dvojku najde? u star??ho ??sla Score nebo LEVELu (u? nev?m). Samoz?ejm? vynech?v?m mo?nost warezu a made in dom?c? vypalova?ka?:ms_0035:?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
5. 12. 2006   #6
-
0
-

Ja se na to NWN tesim hlavne proto, ze se da parit po siti. Zatim snad jedine kloudne RPGcko, ktere jsme s kamosi hrali bylo DS I a II a to je stejne klikfest, ne poradne RPG. Ale vyblbli jsme se u toho :D

EDIT: Ted jsem se podival na LEVEL DVD na videorecenzi NWN a musim rict, ze ta musi presvedcit kazdeho

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
6. 12. 2006   #7
-
0
-

Stejně nejlepší rpgčko je Baldur's Gate...
:ms_0445:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Josef Vítů0
Super člen
6. 12. 2006   #8
-
0
-

To Blujacker: J? m?m BG 2 i s datadiskem - hodn? dobr? hra?:ms_0856:?Jinak z RPG m? je?t? hodn? bav? Star Wars: Knights of the Old Republic.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Klus0
Newbie
6. 12. 2006   #9
-
0
-

Moje nejoblíbenější rpg je série Fallout a BG 2. (ať žijou klasiky)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–

6. 12. 2006   #10
-
0
-

Ono se prave to NWN2 nese v duchu techto trosku narocnejsich rpgcek

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
8. 12. 2006   #11
-
0
-

Tak uz mam to NWN a je to uplne hoosty. Zatim jsem to paril jen tri hodky (nepocitam pul hodinu stravenou vytvarenim charakteru), ale docela me to chytlo :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Josef Vítů0
Super člen
8. 12. 2006   #12
-
0
-

To CommanderZ: Myslíš NWN2 nebo NWN1? Jinak v jedničce mi tvorba postavy trvala taky pěkně dlouho, výběr opravdu bohatý. A ta atmosféra ve hře, mmmmm :ms_0017:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
9. 12. 2006   #13
-
0
-

Já s jedničkou NWN měl problémy. taky sem to zkoušel hrát, ale potom co sem narazil na 2 chyby sem se na to vykašlal. Někde na začátku sem se dvakrát po sobě dostal mimo cestu a mohl sem chodit kde sem chtěl, akorát sem se nemoh vrátit. A začínat od začátku se mi taky nechtělo ;) já sem prostě zastánce Balur's Gate jako nejlepšího RPGéčka. To sem vyhrál už několikrát a na žádné problémy sem nenarazil. V baldur's gate je bezvadnej příběh, tolik možností kudy se bude ubírat příběh, velká hrací doba ale hlavně mě to neomrzí :ms_0856:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
9. 12. 2006   #14
-
0
-

NWN2 samozrejme :D

A je mi trosku lito, ze poradne neznam D&D - zatim lehce plavu v tech pravidlech

bluejacker: baldura jsme hrali na lance. bylo to kratce po tom co jsme dohral dungeon siege I. mezi ds a baldurem jsme jen chvili hrali ut2004 a cod. po te, co jsme si vytvorili postavy jsme odkilali nejake to intro a nebehli na nejblizsi potvory, ktere nas uplne hrozne rozrakvily. nikdo jsme totiz nemeli tucha co mame delat a tak jsme se na to vykaslali

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
9. 12. 2006   #15
-
0
-

To CommanderZ: To je divný. zrovna začátek by měl bejt jednoduchej. Hráli jste Baldur's Gate I nebo II?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
9. 12. 2006   #16
-
0
-

Nevim co ktera to byla. Rozhodne jsme tam na zacatku vylezli z nejaky klece zaveseny na retezu v jakymsi podzemi. Ale musis si uvedomit co jsme hrali predtim a tedy jaky styl hry jsme se na to snazili aplikovat ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
9. 12. 2006   #17
-
0
-

tak to ste hráli Baldur's Gate II
si dovedu představit jak ste to hráli :ms_0082:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Josef Vítů0
Super člen
9. 12. 2006   #18
-
0
-

To CommanderZ: Tam musíš taktizovat, kouzlit, léčit a prostě si s tím vyhrát :ms_0035:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
9. 12. 2006   #19
-
0
-

josi.ow píše:#
# To CommanderZ: Tam mus?? taktizovat, kouzlit, l??it a prost? si s t?m vyhr?t :ms_0035:


tj, je tam bezvadn? funkce ?e si to pouzne?, navol?? kouzla a do koho bude? ?to?it a zase to odpauzuje?.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Josef Vítů0
Super člen
9. 12. 2006   #20
-
0
-

To Blujacker: Jj, to je hodně užitečná funkce. Já už jsem začal všechna RPG (na tomto systému, nemyslím třeba TES nebo Gothic) a RTS bez možnosti zapauzování odmítat?:ms_0001:?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
9. 12. 2006   #21
-
0
-

To bylo pvni hardcore RPG, ktere jsem hral. PRedtim jsem hral jen Morrowind a DS I. Navic tam (alespon v multiplayeru) neni zadny tutorial, takze i kdyby jsme tyhle veci chteli delat, tak to neslo. V tom NWN2 jen tut pekny a hned to jde lip :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Josef Vítů0
Super člen
9. 12. 2006   #22
-
0
-

To CommanderZ: A co na Morrowind říkáš?? Nebo takhle: Co na něj říkáte i ostatní?? Vyplatí se obětovat pro něj 249,-??

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
9. 12. 2006   #23
-
0
-

Ja uz ho mam silene ohrany, ale je to naprosto bozi hra. Doporucuju pokud jsi ho este nehral

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Miroslav Kajan0
Věrný člen
12. 12. 2006   #24
-
0
-

Dungeon Siege 2 rulez! Dostalo v Levelu 8/10, ale je to lepší než NN2, podle mě...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
12. 12. 2006   #25
-
0
-

Je to uplne jina kategorie. Ja ho mam ohrane tak zoufale, ze uz me nebere fakt vubec. V singlu ho mam tohrane temer 3* a v multaku 2* :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Koncept 3D RPG — založil Matěj Andrle

Nějaké RPG ? — založil koudis

Scénárista RPG hry — založil Bilko

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý