Rada - v čem vytvořit hru? – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rada - v čem vytvořit hru? – C / C++ – Fórum – Programujte.comRada - v čem vytvořit hru? – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Alex Candle0
Newbie
13. 3. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,

chci se zeptat, jak bych měl začít s tvorbou 3D MMORPG hry? Mohli byste mi poradit, jaký jazyk využít (C/C++) nebo jiný, popř. dohodit" nějakou literaturu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
stif+1
Stálý člen
13. 3. 2012   #2
-
0
-

máš skúsenosti s nejakým s tých dvoch alebo z nejakím iným?? na začiatok na to ani nemysli...ale ak máš skúsenosti tak radšej C++

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.95.–
Autor programuje v programovacích jazykoch C++ a VB. Je tvorcom e-zinu http://www.programujte.6f.sk/, na ktorom sa nachádzaju info pre začínajúcich prog. a webdesignerov. Stránka zahrňuje aj fórum.
kavva+4
Návštěvník
13. 3. 2012   #3
-
0
-

no c++ sa masivne vyuziva pri pisani hier, ALE.... ako napisal stif nado mnou, tak si treba najprv uvedomit, o aku komplexnu vec ti ide.. ak nevies programovat, tak sa najprv treba naucit programovat a rozmyslat ako programator. potom pridu na radu graficke kniznice, logika, atd.. 

vela stastia na ceste k napisaniu WoW 2, ale na zaciatok skus v c++ napisat hru "Hadaj na ake cislo od 1 do 20 myslim" ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.212.29.–
stif+1
Stálý člen
13. 3. 2012   #4
-
0
-

#3 kavva
súhlasím s kavvom, najprv sa nauč jyzyk, získaj myslenie potom príde ďalšie...s tou hrou hádej na čo myslím by si to mal skúsiť...potom to hoď tu ak chceš(zdroják) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.254.–
Autor programuje v programovacích jazykoch C++ a VB. Je tvorcom e-zinu http://www.programujte.6f.sk/, na ktorom sa nachádzaju info pre začínajúcich prog. a webdesignerov. Stránka zahrňuje aj fórum.
devilfish0
Stálý člen
13. 3. 2012   #5
-
0
-

gameMaker.

Seriozne? Ked sa musis pytat na fore ako zacat s tvorbou 3D hry, a ci na to existuje nejaka literatura, znamena to ze este nie si na dostacujucej urovni. Ako radia chlapci hore, zacni si kodit nejake male veci......

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.120.–
Matherz
~ Anonymní uživatel
37 příspěvků
13. 3. 2012   #6
-
0
-

Všichni píšou "nauč se jazyk" ale on si musí uvědomit jaká je to dřina... Na takovém projektu pracuje -+100 skušených programátorů vytvoření GUI, vytvoření renderovacího engine, uplatnit do hry fyziku ( no u fantasy her je trochu odlišná :D) + naprogramování komikace ( multy-player) kde server musí zpracovat skoro každou akci hráče. Tohle je práce pro team ne pro jednoho člověka. Skus se třeba podívat kolik řádků musíš napsat abys vytvořil jednoduchý okno s dirextem který ti jenom vykreslí barvu pozadí myslíš že -+100 řádků s kombinací winAPI.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.160.–
vitamin+8
Grafoman
13. 3. 2012   #7
-
0
-

#1 Alex Candle

Preco chces vlastne vytvorit dalsiu 3D MMORPG?

Cim ma byt tvoja hra vynimocna oproti ostatnym?

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.143.60.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
stif+1
Stálý člen
13. 3. 2012   #8
-
0
-

#6 Matherz
s tvojích doterajších príspevkou vyplýva ,že žiaden jazyk nevieš...avšak do doby keď ho nebudeš vedieť nevytvoríš hru...logické nie??? Devilfish ti ponúkal optimálne riešenie teda ------ GAME MAKER...nemáš inú možnosť.?...alebo sa nejaký naučíš?...napísal si ,že to nieje jednoduché, ale ty to stále chceš jednoduché...čo vlastne chceš???

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.254.–
Autor programuje v programovacích jazykoch C++ a VB. Je tvorcom e-zinu http://www.programujte.6f.sk/, na ktorom sa nachádzaju info pre začínajúcich prog. a webdesignerov. Stránka zahrňuje aj fórum.
kavva+4
Návštěvník
13. 3. 2012   #9
-
0
-

Ja si myslim, ze ho netreba strasit s GUI, fyzikou, multi-playerom. Ak ma zaujem o tvorbu hier, tak nech sa uci. Ja len drzim palec.. MMORPG je mastodont, ale je to ciel. A kde je ciel, tam je vola.. Ja sa chcem dostat do pixaru a uz viem nasvetlit tri kocky na zeleno a peknym tienom v maxe :)) 

Chlape, kup si knihu, nakoduj hadika, potom skus plosinovku, potom sa pozri na directx napriklad, atd atd.. Vzdy treba niekde zacat ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.212.29.–
devilfish0
Stálý člen
13. 3. 2012   #10
-
0
-

Nj tym si snad kazdy mlady/ zacinajuci programator presiel, tuzba spravit nejaku skvelu, paradnu hru.....neboj to prejde :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.120.–
Alex Candle0
Newbie
13. 3. 2012   #11
-
0
-

Jo jo vím, že mám začít od základů, to je mi jasné. Ale na konci mám v úmyslu tu 3D MMORPG hru vytvořit, tak abych se učil správný jazyk :) A jinak mám zkušenosti jen s PHP. Ani nevím co to C/C++ je. :D A pokud jde o Game Maker, v něm jsem sice tvořil a také vytvořil 3D hru, ale nejde MMORPG. A navíc se tam nedají nahrát "pořádné" 3D objekty. Nepotřebuji program, ale programovací jazyk. Jinak děkuji za váš čas :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
Alex Candle0
Newbie
13. 3. 2012   #12
-
0
-

A pro další informace... Je mi 29 a mám nějaký ten dvaceti členný tým. Ale všichni jsme se zajímali pouze o programování webových stránek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
Alex Candle0
Newbie
13. 3. 2012   #13
-
0
-

A samozdřejmně nechci tu 3D MMORPG hru udělat hned, začnu s jednodušíma věcma. Jen potřebuji vědět jaký jazyk použít, a kde se ho naučit... :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
yaqwsx+9
Posthunter
13. 3. 2012   #14
-
0
-

#11 Alex Candle
Na jazyku nesejde. Nakonec to bude stejně kompilace jazyků/technologií. Stejně si myslím, že si berete velký cíl. Vývoj her je sice o kvantitě, ale také o odhodlanosti a zkušenostech. Zrovna MMORPG není nejlehčí žánr.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.62.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Alex Candle0
Newbie
13. 3. 2012   #15
-
0
-

#7 vitamin
Tak udělali jsme analýzu konkurence. Nejvíce se lidi asi zajímají o anime -> vybrali jsme "Naruto" a zjistili jsme, že na tento ... seriál?... neexistují MMORPG hry, nebo nejsou moc známé.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
fnenks+1
Stálý člen
13. 3. 2012   #16
-
0
-

Nebudu ti rikat, ze to nezvladnes, na to prijdes sam :)

A tady je odpoved:   C++ a OpenGL

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.84.–
tissues
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
14. 3. 2012   #17
-
0
-

#1 Alex Candle
možná by bylo lepší začít s XNA nebo složitějším slimdx v c#.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.17.–
Alex Candle0
Newbie
14. 3. 2012   #18
-
0
-

#17 tissues
Ten XNA je v C#?

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
devilfish0
Stálý člen
14. 3. 2012   #19
-
0
-

Asi by si si mal naprv jednak poriadne naucit jazyk a za druhe aj nieco nastudovat o vyvoji softveru.....3D MMORPG ktore ma vyvijat 20 ludi......nemozes si len tak sadnut otvorit VS a tralalalala

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.120.–
vitamin+8
Grafoman
14. 3. 2012   #20
-
0
-

#18 Alex Candle

Klientsku cast hry si kludne naprogramuj v c#, jave...

Ale serverovu cast radsej v c/c++ pripadne v inom jazyku co sa kompiluje do nativneho kodu.

Najprv si skus naprogramovat napr  online piskvorky, ak ich nezvladnes, tak 3d MMORPG je pre teba velke susto :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.143.60.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
Strmy0
Duch
14. 3. 2012   #21
-
0
-

Vytvořit MMORPG je pěkná fuška. Sám to plánuji, už delší dobu... (Cca od 15ti) Ale nejprve je potřeba nasbírat nějaké zkušenosti.

Dám, ti jednoduchou radu, začni s něčím jednoduchým, a to například jen s obyčejnou plošinovkou, protože pokud si dáš na ní aspoň trochu záležet  bude ti její vytvoření trvat minimálně nějaký ten měsíc. Já jsem začal prvně s GameMakerem i přes to, že ve škole jsem se učil javu, myslím, že to je doobrý začátek pro to aby jsi pochopil jak, některé věci ve hrách fungují. A až poté bych přesedlal na C++.

Pokud se chceš rovnou vrhnout do vývoje her v C++, nejednodušší to bude pomocí již funkčních Enginu. UDK, Unity 3D atd.  V kterých samozřejmně lze i vytvořit MMORPG.

Ještě než se do toho všeho pustíš, měl by jsi si sepsat dokumentaci jak chceš postupovat, co by měla hra obsahovat její principy atd. Jinak se nedostaneš nikam, a budeš po čase tápat a utápět se v chaosu. Základem, každého úspěšného projektu je plánování. Nemusí to být domyšlené do každého puntíčku, přece jenom ta dokumentace by měla primárně sloužit tobě. 

Pokud chceš napiš mi do PM a já ti můžu poslat mojí dokumentaci, k projektu na, který tu budu brzo hledat programátory.

Zkus si napsat 10 důvodů proč by jsi měl začít tvořit právě MMORPG.. (Mně trvalo celý den, než jsem byl schopný si opravdu obhájit sám pro sebe proč se vrhnout jen do samotného psaní dokumentace)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.89.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 3. 2012   #22
-
0
-

Staci uz jen naplanovat, najmout 200 programatoru, sehnat par stovek milionu na vyvoj - a je to do roka nebo dvou hotove (pokud najmes opravdove programatory - amateri to jen pohrbi tak hluboko, ze uz se z toho nikdo nevykope) :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Strmy0
Duch
14. 3. 2012   #23
-
0
-

#22 KIIV

V případě, že se bude snažit uděla AAA titul ano, ale je mnoho MMORPG, které jsou udělány jen 2-3 lidmi a to včetně grafiky atd..  a jsou úspěšné sice možná ne jako WOW, SW atd. Ale jsou úspěšné v cílené skupině uživatelů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.89.–
Alex Candle0
Newbie
14. 3. 2012   #24
-
0
-

Stejně tu hru nebudu dělat přímo já. Programátory, Grafiky, Game Designery, Zvukaře, Scénáristy, atd.. najmu. Jen bych chtěl mít nějaký přehled popř. nějak být nápomocný. Koupil jsem si knihu C# pro zelenáče, a myslím, že ta mi přímo vyhovuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
Alex Candle0
Newbie
14. 3. 2012   #25
-
0
-

Jinak díky za rady... :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
yaqwsx+9
Posthunter
14. 3. 2012   #26
-
+1
-
Zajímavé

#17 tissues
XNA nedávno MS pohřbil. Co čtu reakce vývojářské komunity, doporučují se mu obloukem vyhnout.

#24 Alex Candle
Bez urážky, ale tento příspěvek mluví za vše :D Připomínáš mi mě samého tak před 6 lety...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.39.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Alex Candle0
Newbie
14. 3. 2012   #27
-
0
-

#26 yaqwsx
To je možný :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
stif+1
Stálý člen
14. 3. 2012   #28
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.254.–
Autor programuje v programovacích jazykoch C++ a VB. Je tvorcom e-zinu http://www.programujte.6f.sk/, na ktorom sa nachádzaju info pre začínajúcich prog. a webdesignerov. Stránka zahrňuje aj fórum.
tissues
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
15. 3. 2012   #29
-
0
-

#26 yaqwsx
Xna by stejnak nebylo moc dobré použít nebot podporuje pouze DirectX 9.0. Lepší by bylo použít slimdx který má podporu Directx 11

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.17.–
Strmy0
Duch
15. 3. 2012   #30
-
0
-

Jinak pokud hodláš vytvořit hru na námět naruto MMORPG, tak ti říkám, rovnou, že s tímto nepochodíš, jelikož hry Pokemon, Digimon, NAruto atd. jsou chráněné značky. Důkazem je právě to, že MMO založené na těchto hrách nenajdeš pokud nejsou kompletně překopané..  viz. Pokemon World, který po dlouhých tahanicích po soudech byl "ukončen", ale jen na krátkou chvíli, protože potom byla dojednaná smlouva mezi Ochránci práv na Pokémony a teamem, který stál za touto hrou. Jinak jiné projekty jsou těžce perzekuovány.

Zkus spíše vytvořit vlastní styl a vlasní téma, vyhneš se problémům a navíc nebudě ti hrozit možnost, že po dokončení všeho nebudeš moci svoji hru uveřejnit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.89.–
Alex Candle0
Newbie
15. 3. 2012   #31
-
0
-

#30 Strmy
Tak o to se nemusíš bát :) Vše náležitě vyřeším. Už mám dojednanou schůzku na Hokkaidu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
Strmy0
Duch
15. 3. 2012   #32
-
0
-

#31 Alex Candle
Myslíš do Okayami :-) (Sry natrefil jsi na Narutofila :-) )

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.89.–
Alex Candle0
Newbie
15. 3. 2012   #33
-
0
-

#32 Strmy
Ne ne, myslím ostrov Hokkaido na východoasijských ostrovech.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.158.158.–
Strmy0
Duch
16. 3. 2012   #34
-
0
-

#33 Alex Candle
No to jo :-) ale sídlo firmy která má nastarosti práva na naruta sídly tady a má zde i kanceláře. (Aspoň co se autoři jednoho MMO snažili získat licenci na naruta. Nejsi jediný) A myslím, že ani neuspěješ s právy, jelikož ty teď navíc má Pocket ninja, ale uvidíš snad se ti to povede) GL.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.89.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 20 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý