Sestavený program nefunguje – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sestavený program nefunguje – Java – Fórum – Programujte.comSestavený program nefunguje – Java – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Jelec0
Newbie
14. 4. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

používám Netbeans IDE 7.1 a sestavený program mi nefunguje. Zkoušel jsem i zdrojový kód mého známého, jemuž v netbeans jde kód bez problému sestavit. Ve zdrojovém kódu mám uvedeno aktuální package - zkoušel jsem to i bez. V nastavení projektu mám uvedenou cestu k hlavní třídě - zkoušel jsem uvést jak samotnou třídu, tak i package, ve kterém se nachází. V programu mám samozřejmě hlavní metodu.

Při spuštění sestaveného souboru .jar se ukáže následující chyba (překlad):

Nemohu najít hlavní třídu xy. Program se ukončí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
Řešení
Naemos0
Newbie
14. 4. 2012   #2
-
+1
-
Zajímavé
Vyřešeno Nejlepší odpověď

Ahoj, měl jsem podobný problém. Zkus jestli ti půjde spustit program přes příkazovou řádku (musíš se dostat do adresáře se zkompilovaným jar souborem a zadat:

java -jar NazevZkompilovanehoSouboru.jar

jestli se ti program pustí, zkus pak postup odtud (mně osobně fungoval až druhý postup s ruční úpravou registru). Měl jsem tam nastavenou cestu k jre6, změna na jre7 pomohla.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.190.61.–
Jelec0
Newbie
14. 4. 2012   #3
-
0
-

Tak příkazový řádek mám unable to acces a druhý způsob nefungoval taktéž - mám Javu 6.

Díky ale tyto způsoby zřejmě řeší problém jen na mém počítači.

Já potřebuji, aby to fungovalo na všech počítačích, na pouze na mém.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
Jelec0
Newbie
15. 4. 2012   #4
-
0
-

Přeinstalování Netbeans také nefungovalo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
Antilles0
Stálý člen
15. 4. 2012   #5
-
0
-

Zdravím,

soubor .jar je archiv s klasickou zip kompresí, jen je ta přípona "prostě jiná". Zkus tedy přejmenovat soubor na .zip a rozbalit ho. Někde tam bude manifest. Takhle z hlavy nevim, jestli se přesně takhle jmenuje, nebo trošku jinak, možná má příponu .mf ale je to prostě manifest.

Když manifest otevřeš v textovém editoru, na každý řádek se píšou atributy programu.
Mělo by tam být:
Main-Class: tvujbalik.TvaTrida

Pokud to tam je (a správně, podívej se do toho rozbaleného archivu jestli to tak skutečně je (víme, že balík = složka a TvaTrida = TvaTrida.class)

Pokud takhle všecko doopravdy je, tak je něco strašně špatně.

EDIT:

Pokud v manifestu ten řádek není tak ho dopiš, ulož, zazipuj to zpět, přejmenuj na jar a zkus spustit. Mělo by to jít. Chápu, že je to nepohodlné ale ten .jar bude fungovat a můžeš ho třeba odevzdat a máš aspoň čas na to zjistit proč netbeans nesestavují .jar tak, jak mají.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.30.–
Dejte mi flétnu a já budu hrát, dejte mi Javu a já budu psát.
Jelec0
Newbie
15. 4. 2012   #6
-
0
-

Ahoj,

tak je něco opravdu hodně špatně. Ty dva soubory jsou naprosto stejné (až na verzi kompilátoru zmíňenou v mainfest). Co se týče souborů .class - jeden se lišil o 13 bitů, ale zřejmě to bude tím, že netbeans (opět) nerozpoznal znak copyrightu a místo toho tam hodil německé přehlasované A.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.44.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

Program nefunguje — založil dragon124

Nefunguje program — založil dragon124

Nefunguje program (Céčko) — založil Tadeáš Abraham

Program po startu windows nefunguje — založil blackman.ce

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý