Je vhodné nahrazovat if(podmínka) .... blokem try()catch? – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Je vhodné nahrazovat if(podmínka) .... blokem try()catch? – Java – Fórum – Programujte.comJe vhodné nahrazovat if(podmínka) .... blokem try()catch? – Java – Fórum – Programujte.com

 

Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
18. 4. 2012   #1
-
0
-

Mám jen malej dotaz ohledně použivání bloku try() {} catch() {} ... Chci se zeptat zda-li je vhodné jím nahrazovat klasickou podmínkku if ..... jde o to, že mám např již vytvořené metody pro vkládání prvku do stromu ve kterých již mám podmínky zjišťující zda-li je možné prvek vložit do stromu a pokud ne tak vyhazuji vyjímku. A nyní potřebuji vytvořit novou metodu která bude opět vkládat, ale bude používat již mnou vytvořené metody pro vložení prvku vlevo nebo vpravo nebo na pozici kořenu. Jedná se mi o to zda-li je možné případné vyjímky odchytávat a tak ošetřovat nebo mám programovat pomocí podmínek a pokusit se tak předejít vyjímkám. Chtěl bych vědět proč používat či naopak kdy nepoužívat, jaká je časová náročnost atd.

Předem děkuji za odpověď

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.154.–
sakal910
Stálý člen
Nahlásit jako SPAM
IP: 31.222.8.–
Antilles0
Stálý člen
19. 4. 2012   #3
-
0
-

Ahoj,

pokud použiješ ify, tak je to jasný -> pokud něco, tak tohle, pokud něco jiného, tak tohle... Pokud použiješ try-catch a budeš používat tedy vnitřní mechanismus výjimek, určitě tam dojde ke zdržení. Takže pokud netvoříš aplikaci kterou bude potřeba ještě za 5 let dál vyvíjet a bude na ní pracovat celý tým lidí, vůbec bych se nebál používat pouze ify.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.30.–
Dejte mi flétnu a já budu hrát, dejte mi Javu a já budu psát.
Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
19. 4. 2012   #4
-
0
-

Ok. Děkuji moc za odpovědi

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.155.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý