Trvalé téma: I love Linux (NO ANTI-WINDOWS POSTS) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Trvalé téma: I love Linux (NO ANTI-WINDOWS POSTS) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comTrvalé téma: I love Linux (NO ANTI-WINDOWS POSTS) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

9. 12. 2006   #1
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
9. 12. 2006   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Decide0
Návštěvník
9. 12. 2006   #3
-
0
-

Když už, tak maskot Linuxu se jmenuje Tux a ne Tax ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Minulost je jen prolog"
Ondřej Němec0
Stálý člen
9. 12. 2006   #4
-
0
-

aspon u mě, nejde zároveň milovat Wokna i Linux, proto si myslím že tato diskuze nemá cenu..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ubuntu rulez, Arch rulez... Linux rulez!!!
9. 12. 2006   #5
-
0
-

Decide píše:#
# Když už, tak maskot Linuxu se jmenuje Tux a ne Tax ;-)



"Tax" je v uvozovkách. I speak English very well.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
9. 12. 2006   #6
-
0
-

germaniac píše:#
# aspon u mě, nejde zároveň milovat Wokna i Linux, proto si myslím že tato diskuze nemá cenu..



Ale jde. Já miluju každý dobrý operační systém. Já miluju informační technologie.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Ondřej Němec0
Stálý člen
9. 12. 2006   #7
-
0
-

Lukáš Chadraba píše:#
#

germaniac píše:#
# aspon u mě, nejde zároveň milovat Wokna i Linux, proto si myslím že tato diskuze nemá cenu..

#
##
#Ale jde. Já miluju každý dobrý operační systém. Já miluju informační technologie.



to já taky, ale jen ty kvalitni

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ubuntu rulez, Arch rulez... Linux rulez!!!
DeaLer+2
Hero
9. 12. 2006   #8
-
0
-

germaniac píše:#
#

Lukáš Chadraba píše:#
#

germaniac píše:#
# aspon u mě, nejde zároveň milovat Wokna i Linux, proto si myslím že tato diskuze nemá cenu..

#
##
#Ale jde. Já miluju každý dobrý operační systém. Já miluju informační technologie.

#
##
#to já taky, ale jen ty kvalitni


Já mám taky rád všechny OS - Win (ten je z nich nejkvalitnější), Linux, SkyOS, ReactOS a další se kterýma sem se setkal.

EDIT: ReactOS bych jednou moc rád používal, ale zatím to není dost dobře možné.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ondřej Němec0
Stálý člen
9. 12. 2006   #9
-
0
-

a můžu se zeptat, proč se ti jeví windows jako nejkvalitnější operační systém?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ubuntu rulez, Arch rulez... Linux rulez!!!
9. 12. 2006   #10
-
0
-

germaniac píše:#
# a m??u se zeptat, pro? se ti jev? windows jako nejkvalitn?j?? opera?n? syst?m??



M??e?. Ale j? ti tu neodpov?m. Rad?ji nap??u ?l?nek - tak do t?dne. Bylo by to nadlouho a kdy? u?, tak u?. Bude to v ?vah?ch. Ta sekce je ur?en? k prezentaci n?zor? redaktor?.

Hlavn? plusem Windows je komfort - ??dn? bal??ky, ??dn? kompilace, intuitivn? prost?ed? (linux ho ?asto (jen) kop?ruje)

PLS NO FLAME. TO JE JEN MEZI MNOU A Germaniacem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Ondřej Němec0
Stálý člen
9. 12. 2006   #11
-
0
-

To Lukáš Chadraba: Počkej, ale na tom je právě založen Linux. Původně nebyl ani tak zdaleka komfortní, jako je dnes.
Windows je samozřejmě komfort, ale Linux se hodí hlavně pro lidi technického ražení, jako třeba programátory apod.
Ale dost dobře je i použitelný pro všechny členy rodiny, proto je tolik distribucí apod., prostě každá distribuce je určena pro jiný okruh lidí. A když už mluvíme o komfortu, tak pro mě je jím surfovat na Internetu bez jakéhokoliv antiviru a nereinstalovat každý rok Windows. Linux nemá žádný registr, který by se mohl zaplácat či tak... A ještě jedna informace, je tam vše ZDARMA.
A to jsem zdaleka nevyčerpal všechny výhody Linuxu. Nahoď pár argumentů, proč Windows, a budu tě obdivovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ubuntu rulez, Arch rulez... Linux rulez!!!
Marek0
Návštěvník
9. 12. 2006   #12
-
0
-

vyhoda c.1 WIN XP uz nema modru obrazovku no a dalej ma uz nic nenapada

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
9. 12. 2006   #13
-
0
-

To germaniac: Pokud jde o kvalitu, tak nelze mluvit o ceně a uživatelský komfort (rozuměj pohodlnost práce) W má velikou výhru. To je právě ten problém, Linux se hodí hlavn? pro lidi čistě technickýho zaměření, ale pro ostatní (běžný u?ivatele, progamery, atd.) je ve svý podstatě složitej a k ničemu.

Jsou dva způsoby, jak jednoduše donutit lamu k návštěvě servisu:
1. odinstalovat OS
2. nainstalovat linux

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ondřej Němec0
Stálý člen
9. 12. 2006   #14
-
0
-

DeaLer píše:#
# To germaniac: Pokud jde o kvalitu, tak nelze mluvit o ceně a uživatelský komfort (rozuměj pohodlnost práce) W mě velikou váhu. To je právě ten problém, Linux se hodí hlavně pro lidi čistě technického zaměření, ale pro ostatní (běžní uživatele, progamery, atd.) je ve své podstatě složitej a k ničemu.#
##
#Jsou dva způsoby, jak jednoduše donutit lamu k návštěvě servisu:#
#1. odinstalovat OS#
#2. nainstalovat linux



to je ten duvod proc jsou Win tak rozsirena... Kazdej je na ne holt zvyklej....Ale linux kolikrat nabizi stejny komfort ...no ale budiz vidim ze vas nepresvedcim..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ubuntu rulez, Arch rulez... Linux rulez!!!
František Sabovčik0
Návštěvník
9. 12. 2006   #15
-
0
-

Kdy? opomineme politiku Microsoftu, cenu a ideovou oblast v?bec, tak je to, mysl?m, tak, ?e GNU/Linux v??n? hod? sp??e pro lidi, kte?? se o IT zaj?maj?, t?m nemysl?m jen tzv. nad?ence, ale i program?tory apod. Abych ?ekl pravdu, tak si nedok??u p?edstavit, jak by moje babi?ka kompilovala nebo prov?d?la jak?koliv jin? Linuxov? ?innosti. :ms_0019: (Te? by m? mo?n? dogmati?t? u?ivatel? Linuxu mohli napadnout, ?e kompilace vůbec nutn? nen? apod., ale skute?nost je trochu jin?).
Windows je skute?n? pro v?t?inu lid? optim?ln? ?e?en?, proto?e je to prost? na ovl?d?n? hodn? jednoduch? opera?n? syst?m, za to ale nem? t?m?? ??dn? mo?nosti a o "komfortnosti" se tady vůbec ned? mluvit!
J? se (mo?n? odv??liv?) s?m sebe ?ad?m do skupiny program?tor?, a proto byl GNU/Linux pro m? jasnou volbou. :) Za cca 2 m?s?ce pou??v?n? si skute?n? nem??u st??ovat. Nebudu ??kat, ?e jsem nem?l probl?my, bylo jich dost, ale rozhodn? se to vyplatilo.
Luk??i, jestli v??n? m?? r?d oba OS, tak to jsi asi prvn? ?lov?k, kter?ho zn?m. ;)
p.s. Te? jsem mluvil o dom?c?m pou??t?m, ve firm? samoz?ejm? GNU/Linux. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
uzanto de Esperanto
mi toki pi toki pona
František Sabovčik0
Návštěvník
9. 12. 2006   #16
-
0
-

Ještě dodám - ta tolik obávaná kompilace je v 95% tohle: ./configure; make; checkinstall.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
uzanto de Esperanto
mi toki pi toki pona
DeaLer+2
Hero
9. 12. 2006   #17
-
0
-

Lukáši, jestli vážně máš rád oba OS, tak to jsi asi první člověk, kterýho znám. ;)


Tak teď už znáš dva.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Michal Zima0
Super člen
9. 12. 2006   #18
-
0
-

Tak jestli může někdo tvrdit, že Windows jsou komfortní, tak to asi zná GNU/Linux hodně málo. Když sednu k Windowsu, tak ze zvyku používám ty komfortní vymoženosti z Linuxu a velmi těžko se na tu chvíli přizpůsobuji. Opravdu vím, o čem mluvím - Linux dávno není jen pro lidi s technickým nadáním. Když posadíte naprostého laika před GNU/Linux, tak po krátkém zaučení na něm bude pracovat stejně jako na Windowsu (hovořím ze zkušenosti). Z toho vyplývá, ?e GNU/Linux je velmi intuitivní.
A nen? to tak, ?e GNU/Linux kopíruje Windows. Windows se vyvíjí tak pomalu, že z něj není co kopírovat. Ale funguje to právě naopak. V GNU/Linuxu je tolik inovací, tolik vylepšení a fičurek, že je to zlatá studna pro někoho, jako je Microsoft (zvlášť, když většina smrtelníků GNU/Linux neviděla, takže neví, že je kopíruje).

V?era jsem ukazoval spolužákovi (v podstatě PC antitalent) Slax a byl z něj naprosto nadšen a rovněž ho ovládal velmi dobře (samozřejmě se nemůže rovnat někomu, kdo ho zná dokonale už několik let). A to ještě neviděl XGL... :ms_0019: Nejvíc se podivoval, jak se takový parádní systěm může vejít na 8cm cédéčko a jak běží rychle.

Nikomu neberu jeho názor, ale nelíbí se mi, když někdo vykládá něco o něčem, co pořádně nezná. Já znám oboje (Windows i GNU/Linux) naprosto dokonale, ale spíše bych řekl, ?e svůj Linux mnohem víc, protože Windows je natolik uzavřený systém, že uživateli nedovolí, aby do něj mohl nahlížet (příp. mu to velmi ztíží), což by si žádný Linux v životě nedovolil.

Toto téma zamykám, protože vidím, že se to tu strhává v názorovou válku.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

Linux podporuje Windows — založil Garret Raziel

Flame War 3: Windows Vista nebo Linux — založil Lukáš Chadraba

Webmaster for love-brand! — založil Iveta Štěrbová

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý