Server - Klient nemohou se spojit – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Server - Klient nemohou se spojit – Java – Fórum – Programujte.comServer - Klient nemohou se spojit – Java – Fórum – Programujte.com

 

Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
3. 5. 2012   #1
-
0
-

Zdravím chci se zeptat co by mohl být problémem. Naprogramoval jsem si hru piškvorky, na jednom počítači vytvořím server na druhém klienta který by se měl připojit k serveru, ale ještě se mi to nepodařilo. ... oba počítače se vzájemně vidí (ověřeno příkazem ping) ..... Když jsem zkoušel spustit na jednom počítači server a klienta zároveň tak vše fungovalo a data se přeposílala ...... Server a klienta jsem naprogramoval pomocí tříd Socket a ServerSocket .. port mám na obou nastavený stejný a adresu serveru taky zadávám napevno. Zkoušel jsem to na několika počítačích ale na žádném se mi nepovedlo spojit klienta se serverem. Měl by někdo nápad co by mohlo být příčinou? Nebo znáte nějakej ověřenej způsob jak vytvořit server a klienta a přeposílat si tak data? 

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.104.225.–
DragonBehemont0
Super člen
3. 5. 2012   #2
-
0
-

Prověřil bych nastavení firewallu, pokud jde připojení přes nějaký "chytřejší" router, tak prověřit i ten, zda neblokuje dané porty. Jako další bych vyzkoušel, zda třeba na druhém počítači není tento port již využíván. Prostoru pro chyb v komunikaci je až mnoho  

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.254.147.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2012   #3
-
0
-

taky muze otevirat port jen na localhostu.. to moc nejede z jineho pocitace

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
ingiraxo+15
Grafoman
3. 5. 2012   #4
-
0
-

Pokud to bude opravdu portem, tak zkus port 80, to by nemělo snad žádnýmu firewallu apod. vadit, případně se zkus připojit na server přes telnet, jestli to půjde vůbec

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.183.64.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
zlz
~ Anonymní uživatel
634 příspěvků
3. 5. 2012   #5
-
0
-

A kód je správně a žádnou chybu to neháže... Zkus počkat na příhodnější fázi lunárního cyklu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.216.–
DragonBehemont0
Super člen
4. 5. 2012   #6
-
0
-

#5 zlz
Když počká pár dnů, tak bude úplněk  

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.196.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
DragonBehemont0
Super člen
4. 5. 2012   #7
-
0
-

#4 ingiraxo
Port 80 a 8080 je v některých firewallech často blokován. Možná bych se spíše podíval na to, co napsal KIIV, zda server naslouchá jakožto "localhost" a nebo pod konkrétní IP adresou. Pokud se nepletu, tak zrovna TcpListener v tomhle dělá rozdíly (už je to nějaký ten pátek, co jsem si s tím hrál)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.196.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 16 hostů

Podobná vlákna

Server a Klient — založil infomf

Aplikace klient - server — založil zvire

Server - Klient logika — založil Kubas129

Klient-Server aplik. — založil Wladimir

Java klient + C server — založil Dejv

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý