Nefunční USBTinyISP – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nefunční USBTinyISP – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comNefunční USBTinyISP – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

_Radek_
~ Anonymní uživatel
88 příspěvků
6. 5. 2012   #1
-
0
-

Zdarec,

dříve jsem používal Pony-prog k programování procesorů AVR. Teď jsem si ale pořídil notebook a to jsem netušil co mě bude čekat. Má pouze USB porty a Pony-prog tedy nepřichází v úvahu. Zkoušel jsem i USB->RS232 převodník, ale programování trvá cca 40 minut!!!

Tak jsem se rozhodl postavit si USBTinyISP programátor, který má podporovat USB nativně. Postavil jsem to na nepájivé pole, nainstaloval nejnovější ovladače i software (usblib 1.2.1, avrdude 5.10). Mám Win7 a i ten programátor rozeznal a vše OK.

Ale jakmile zkusím přečíst paměť s avrdude, dostanu následující chybu bez i s připojeným mikroprocesorem k programátoru:

avrdude: error: usbtiny_receive: usb_control_msg: sending control message failed, win error: A device attached to the system is not functionning. (expected 4, got -5)
avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading:      : 0% 0.00s
avrdude: error: usbtiny_receive: usb_control_msg: sending control message failed, win error: A device attached to the system is not functionning. (expected 4, got -5)

avrdude: error: usbtiny_receive: usb_control_msg: sending control message failed, win error: A device attached to the system is not functionning. (expected 4, got -5)
Reading: ###########          :33% 0.17s
avrdude: error: usbtiny_receive: usb_control_msg: sending control message failed, win error: A device attached to the system is not functionning. (expected 4, got -5)
Reading: ################################# : 100% 0.27s

avrdude: Device signature = 0x000000
avrdude: Yikes! Invalid device signature.
         Double check connection and try again, or use -F to override this check

avrdude: error: usbtiny_receive: usb_control_msg: sending control message failed, win error: A device attached to the system is not functionning. (expected 4, got -5)

avrdude done. Thank you

Nesetkal se někdo s něčím podobným ? Díky za jakoukoliv radu

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.187.60.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 5. 2012   #2
-
0
-

tezko rict... todle vypada na zkrat vuci zemi.. chce to aspon kontrolovat jestli probiha komunikace a tak

+ prevodnik usb to rs232 nemuze byt tak pomalej

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
_Radek_
~ Anonymní uživatel
88 příspěvků
6. 5. 2012   #3
-
0
-

Nevím, prý s rychlostí s tím převodníkem má více lidí.

Spoje jsem kontroloval asi 4x a nic jsem nenašel :/, jak přesně bych měl zkontrolovat tu komunikaci ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.187.60.–
_Radek_
~ Anonymní uživatel
88 příspěvků
6. 5. 2012   #4
-
0
-

USBTinyISP jsem vzdal ... zkusil jsem vyměnit všechny součástky, změnit hodnoty rezistorů a nic.

Ale kdyby měl někdo podobný problém, podařilo se mi rozchodit původní sériový programátor pro Pony-Prog v avrdude a zápis 2kb pro Amega8 trvá zhruba 7 minut. Pořád nic moc rychlost ale pořád lepší jak jak 6-7kb za 40 minut.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.187.60.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 5. 2012   #5
-
0
-

to odpovida rychlosti asi tak 1-2B za vterinu... rychlejc bys to tam zvladl naprat par spinacema...

kazdopadne takovy cipoviny neresim, mam nekolik moznosti jak dostat program do cipu a vsechny jedou (ASIX Presto, avr dragon, par ftdi cipu ve spojeni s avrdude, boatloadery pro arduino a ft232, ......)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý