Konzole log s možností psát příkazy – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Konzole log s možností psát příkazy – .NET – Fórum – Programujte.comKonzole log s možností psát příkazy – .NET – Fórum – Programujte.com

 

ingiraxo+15
Grafoman
8. 5. 2012   #1
-
0
-

Zdravim,

mám takovej problém, že mám konzolovou app, kde se vypisují akce serveru a potřeboval bych, aby úplně dole bylo stále zobrazený "Command: ", abych mohl napsat příkaz pro server.

Zatím to mám řešený tak, že mám nekonečnou smyčku, která vypíše "Command: " a čeká na nějakej vstup, ale pokud mi server něco napíše do konzole, tak se mi to ztratí nebo to odskočí (prostě to ztratí formát)... nebo se mi ztratí to, co jsem napsal a na poslední řádku je log serveru

Viděl jsem, jak některý servery u her, který mají dedi. server v konzoli, že to takto mají, log neustále jede a dole je místo pro příkazy

Moc nevim, jak to takto vyřešit, jediný co mě napadlo byla ta smyčka... díky za help, pokud někdo ví :)

PS: struktůru mám nějak takto teď:

...

server.Start(...);

while (true)
{
    Console.Write("Command: ");
    string cmd = Console.ReadLinw();

    ...
}
server.Stop();

...
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
dc1950
Newbie
8. 5. 2012   #2
-
0
-

Teď si nejsem jistý, jestli neřeknu blbost, ale udělal bych to tak, že to budou dvě vlákna(jedno pro server, jedno pro zadávání příkazů).

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.98.72.–
ingiraxo+15
Grafoman
8. 5. 2012   #3
-
0
-

#2 dc195
Server mám komplet async, čili se loguje nezávisle na tom, jestli něco do konzole píšu nebo ne..

jde o to, že po spuštění mám hned dole "Command: ", kde to čeká na příkaz, ale pokud se klient už připojí nebo začne se cokoli logovat do konzole, tak ten můj "Command: " se buď kopíruje za každým logem nebo se mi to spatně formátuje

To že se furt kopíruje mi je jasný proč, ale nevim jak to odstranit a zároveň, aby i po logování bylo dole stále napsaný "Command: " a čekalo to na příkazy--- doufám, že chápete jak to myslim =)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Ovrscout
~ Anonymní uživatel
112 příspěvků
9. 5. 2012   #4
-
0
-

#3 ingiraxo
Řekl bych že ta řádka s nápisem Command: není vlastně součástí logu.V podstatě je to nezávislý EditBox a teprve po odklepnutí Enter se tato řádka odešle na server a včetně odpovědi se zaloguje. Jen zobrazení je udělané tak že to vypadá že součástí logu je.

Takže je nejspíše potřeba udělat zobrazování logu tak aby ti nezasahoval do poslední řádky konzole a nebo aby tam při překreslení(po změně) nechal prázdnou řádku a do ní se pak vloží ten rozpracovný text s uživatelským vstupem "command:.." ,který ale není součástí logu, je to jen řetězec který bude uložen někde mimo až do doby než je odeslán serveru který ho zpracuje a včetně výsledku vloží do logu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.163.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
9. 5. 2012   #5
-
+1
-
Zajímavé

Konzoli jednoduše nerozdělíš na 2 části, ale můžeš jít nějakou takovouto cestou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.52.–
ingiraxo+15
Grafoman
9. 5. 2012   #6
-
0
-

Jo dík, přesně tohle jsem myslel :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.183.64.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý