MFF x ČVUT FIT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

MFF x ČVUT FIT – Vzdělání – Fórum – Programujte.comMFF x ČVUT FIT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

fifacz0
Duch
29. 5. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

jsem v posledním ročníku, respektive úspěšně zmaturoval:) a stojí přede mnou volba VŠ. Rozhoduji se mezi informatikou na MFF a FITem na ČVUT. Nejdříve něco stručně o mě:):

Středoškolskou matiku jsem měl rád, dá se říci nejoblíbenější předmět, nicméně nějaké výrazné úspěchy nebyly - účastí v krajských kolech olympiád to vždy končilo:). Ve volném čase jsem matematické sbírky neotevíral, ač by se někteří takoví určitě našli, čímž i logicky možná získávají náskok. Na informatiku jsem narazil 3-4 roky zpět, přičuchnul téměř ke všemu, ale nic do hloubky. (php, mysql - jsem schopen si naprogramovat jednoduchý obchod a obecně užetečné aplikace pro mne, html, css - dobrá znalost, java - něco málo jsem schopen zbastlit:)), zbytek nestojí za řeč. Za poslední 3 roky jsem však také dost podnikal, což mi lehce zabíralo čas naúkor programování. S tím se však nejspíš budu muset smířit, že to se školou už nepůjde a minimálně na pár let dostane škola přednost:).

Teď k věci:): Láká mne to na MFF, škola má jméno, věřím tomu, že poskytuje nadmíru kvalitní vzdělání, ale mohou tam vystudovat "lidi"? :D Poslední dobou slýchám dost názory, že studiem na MFF musí žít člověk fulltime a nenajde si ani kapánek času:). A věta, od jednoho matfyzáka mi už sebedůvěru upřímně nedodává vůbec:), cituju "Mimochodem, nedávno mi říkal spolužák, že začíná cítit podobný problém. (vyhoření) On sice nepracoval během studia, ale důkladně řešil školu a stihl bc studium dodělat během standartních tří roků (jako jeden z velmi mála matfyzáků informatiků, které znám).". Je to vážně takový hardcore? Jinak, zastáncem teoretické informatiky jsem, (ač jsem ji nikdy nezkusil) a myslím, že to svůj smysl určitě má.

ČVUT FIT mi přijde takové lidštější, možná nabízí o něco málo více volného času, možná takové jméno nemá, ale zcela jistě se tam taky člověk nenudí a patří určitě mezi jedny z nejlepších IT škol v ČR vůbec.

Mám pocit, že se tu minimálně pár lidí z obou škol docela často pohybují, tak prosím pomozte:).

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.59.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

FIT ČVUT — založil Kolemjdoucí

Studium na MFF — založil Daffodil

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý