.htaccess - nefunguje nastavení 404 – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

.htaccess - nefunguje nastavení 404 – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com.htaccess - nefunguje nastavení 404 – Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess – Fórum – Programujte.com

 

Tulkx
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
4. 6. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,
na svém počítači na localhostu, jsem měl zakázaný .htaccess. podle nějakého návodu se mně ho podařilo zapnout, nyní když se pokusím udělat 404 chybovou stránku, tak mě to nějak nefunguje.


Když například do .htaccess dám řádek:
ErrorDocument 404 "http://www.seznam.cz"
a poté zadám neexistují adresu na localhostu, tak mě to krásně přesměruje na seznam.cz


ALE


když do .htacces dám řádek
ErrorDocument 404 /chybovka.html a poté zadám neexistují stránku, tak mě to hodí prázdnou stránku a v levém horním rohu mě to vypíše chybovka.html, čili název toho 404 soubrou :(


asi jsem někde něco změnil blbě :(


Neví někdo co s tím? :)


Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
Tulkx
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
4. 6. 2012   #2
-
0
-

ještě dodám, že jedu na Fedoře, jestli někomu pomůže :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
yetty
~ Redaktor
+5
Super člen
4. 6. 2012   #3
-
0
-

#1 Tulkx
Patrně špatná cesta k tomu souboru. Pokud je ve stejné složce, odmazal bych lomítko před názvem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.203.–
Tulkx
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
4. 6. 2012   #4
-
0
-

odmazání lomítka bohužel nepomáhá :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
CZechBoY+4
Věrný člen
4. 6. 2012   #5
-
0
-

zkus tam dát ./

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.10.–
Tulkx
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
4. 6. 2012   #6
-
0
-

také nefunguje, ale když tam vložím celou adresu ve formátu http://locahost ......... tak funguje :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
yetty
~ Redaktor
+5
Super člen
4. 6. 2012   #7
-
0
-

#6 Tulkx
Zkusil bych se ještě podívat do logů, jestli to tam nevypisuje něco užitečného. 

Nevím, kde přesně jsou logy na Fedoře, zkusil bych něco jako /var/log/apache2/error_log. Mohla by tam být cesta, ze které se to snaží načítat a viděl bys z toho, jestli je správná.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.203.–
martlin
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
15. 6. 2012   #8
-
0
-

mám úplně stejný problém (Debian squeeze).
Dle dokumentace zápis 404.php není povolen (a je tudíž pravděpodbně interpretován jako "404.php").

Když tedy zadám /404.php (nebo různé další varianty začínající lomítkem), vyplívne mi to standarní 404 Apache ale navíc s řádkem 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Není na to potřeba ještě něco povolit?

Nebo to tam teda narvat absolutně použitím nějaké interní proměnné, jako http://$ServerName/404.php ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.91.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

404 — založil Bengo

404 Not Found — založil wtf

Originalni 404 stranka :-) — založil Zelenáč

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý