Začátky C – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Začátky C – C / C++ – Fórum – Programujte.comZačátky C – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
21. 7. 2012   #1
-
0
-

Zdravím všechny

     Koncem června jsem se začal učit céčko, v mém okolí není nikdo, kdo by programování alespoň trochu rozuměl, tak jsem si koupil knihu od herouta, mám už několikrát přečtené oba díly, snažím se programovat různé příklady z knihy a vymýšlet další, snažím se naučit obsahy .h souborů, atd.
     Problém je ten, že vůbec nevím, co dále mám dělat, jakou knihu si dále koupit, nebo odkud se dál učit. Čtu si různá fóra, atd., ale každý poradí ze začátku herouta a potom většinou odkaz na něco v angličtině. Já teď v září půjdu do druháku, a s angličtinou ve škole opravdu hodně zápasím, proto to je pro mě docela problém...
     Teď se dostávám k tomu, o co vůbec žádam.. Zajímalo by mě jestli mi nedoporučíte nějakou knihu, nějaké stránky, nějaký jiný jazyk, nebo cokoliv, co by mi pomohlo při programování, protože mě fakt baví. Jestli už zde něco podobného je, tak se omlouvám, jinak za každou odpověď děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
yaqwsx+9
Posthunter
21. 7. 2012   #2
-
0
-

Jako klasicky doporučím - Rozumíme C++. Ano, není to C, ale C++ ti společně s STL výrazně ulehčím život. Bohužel, jak jsem už několikrát dozvěděl, tuto knihu už nelze klasicky koupit - zbývá si ji asi půjčit v knihovně...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.62.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
21. 7. 2012   #3
-
0
-

díky za odpověď. zkusím ji sehnat, ale pochybuji. bydlím na vesnici docela daleko od nějakého města. tam sice je knihovna, no.. asi tam nic o programování mít nebudou to si myslím. moc děkuji za odpověď, C++ tedy zkusím. Jestli neseženu tuto knihu určitě koupím něco jiného o C++.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
yaqwsx+9
Posthunter
21. 7. 2012   #4
-
0
-

#3 Libor
Tak jde najít i na internetu... I když.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.62.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
kos
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
22. 7. 2012   #5
-
0
-

Ze svojí zkušenosti radím věnovat se dál Céčku a spíš na něm dál stavět, nepřecházet takto zhurta na C++. Zaprvé, nebudeš ze začátku zahlcený informacema, které třeba bys zatím nedokázal pobrat (neurážím, mluvím teď o sobě :D), zadruhé, ze začátku, dle mého názoru, výhody C++ oproti C stěží využiješ a zatřetí, C je oproti C++ malý, jednoduchý, kompaktní jazyk ;-)

Jinými slovy, věnuj se dál odvětví programování, které tě baví (grafika, sítě, já-nevím-co) a piš v Céčku, když už sis ho vybral, a časem potřeba přechodu na C++ přijde sama (nebo taky ne ;-))

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.249.–
Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
25. 7. 2012   #6
-
0
-

#5 kos

děkuji za radu. Já už jsem se sice na C++ vrhl, ale určitě chci jít pomalu, nezahlcovat se a využívat C. Zatím mi přijdou docela podobné, a učení mě baví,  i když jsou prázdniny, takže žádný problém. My ve škole budeme mít programování až ve třetím ročníku, a to pascala, který mě vůbec nebavil a hned jsem musel přejít na céčko (které mě hodně baví, zatím i c++). koupil jsem si knihu mistrovství v C++ a jsem velmi spokojený, výborně tam je vše vysvětleno

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

Podobná vlákna

Začátky s C++ — založil JMS

Začátky — založil Asinkan

Zacatky s qt — založil martin

DirectX - začátky — založil yaqwsx

Začátky v PHP — založil Maathy

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý