Pole – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pole – C / C++ – Fórum – Programujte.comPole – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Libor
~ Anonymní uživatel
91 příspěvků
25. 7. 2012   #1
-
0
-

zdravim vsechny. mam jenom jednu otazku.. ucim se ted C++ a stejne jako u C vsude ctu at si davam pozor s polemi abych neukladal treba v poli char pole[20] neco treba takto pole[514] = 1000. Nevim jestli jsem dal dobry priklad, programovani se ucim sam, mozna jsem vsechno ne uplne dobre pochopil. Jen se chci zeptat, ted jsem jen tak pro zajimavost chtel vedet co je ulozeno nekde prave mimo ten rozsah pole, tak jsem napsal:

# include <iostream>
# include <cstring>
# include <cctype>
int main()
{
    using namespace std;
    char pole[1];
    int i = 1;
    while (i < 11000)
    {
        if(isprint(pole[i]))
        {
            cout<<pole[i];
        }
        i++;
    }
    return 0;
}

ucim se sam a kody si taky tvorim sam, mozna je zbytecne slozity, ale co, ukazuje to co chci. jenom ta otazka, myslel jsem, ze se mi zobrazi nejaka nahodna zmet cisel a pismen, a ono to tak je, řekněme tak prvních 50 písmen. potom se ale objevují slova. třeba system, windows, microsoft, publickeytoken, atd, urcite to nevypada jako neco nahodneho. jen me zajima, ma to nejaky ucel, nebo je to tam jenom nejak nahodne, proste ze to tam je, a kdybych tam neco ulozil misto toho, nevadilo by to. 

jestli jsem dotaz neformuloval presne, nebo tam mam chyby, omlouvam se, jen me zajima co to je, kdyz jsem to videl. dekuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
vitamin+8
Grafoman
25. 7. 2012   #2
-
0
-

Vecsinov sa data v ram-ke nemazu, len sa prepisuju. Takze sa tam mozu nachadzat data z predchadzajuceho programu.

Samotne pole mas alokovane na lokalnom stacku, takze sa ti mozu zobrazovat premenne nachadzajuce sa za tymto polom.

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.105.157.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 12 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý