Zdravicko chlapci a devcatka :D mam dotaz mozna hloupy mozna ne:) Strasne by me zajmalo v jakem jazyce se pisou zdrojove kody pro kalkulacku tohoto typu :
protoze bych si na to chtel zkusit neco napsat :) treba jen "hello world" nicmene otevrel jsem svoji skolni kalkulacku s vedeckymi funkcemi ale ani zadny cip tam nemam na ktery bych to mohl nahrat nebo tak jen desku :( tak nemam tuseni ani jak bych to tam dostal
#1Atheo
U programovatelných CASIO kalkulaček se používá BASIC - pokud si s tím chceš hrát a programovat na ně, kup si nějaké takové CASIO nebo třeba TI, to bude nejjednodušší cesta.
Pochybuji, že na takovouhle kalkulačku ten svůj program nějak dostaneš, ale třeba někdo poradí, kdo ví:)
#4Atheo
Píše se v ASM, C či jiných. Ale nový SW pro kalkulačku nenapíšeš - neexistuje k ní dokumentace. Procesor bývá jen zalitá kapka, takže nejsi schopěn zjistit co to je zač.
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.19.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
#5yaqwsx
ja jen ze jsem videl obrazky,videa ze na kalkulacce parili hada :D nebo si tam napsali primo program pro vypocet nejakych slozitejsich prikladu(kdyz si nepamatovali jak to presne ma byt , nebo vzorce) do skoly kdyz se nemuze pri testu pouzivat nic jineho jak kalkulacka a propiska a podobne :)
hmm, Casio moc neznam, nektere mely Basic. Texas Instruments psal v assembleru, teda jestli se to tak dá nazvat.
Znám Hewlett Packard, systém byl v podstatě stejný jak u Texas Instruments - posloupnost stisku kláves. Lepší HP-71 měla Basic.
Pozdější už umožňovaly připojení k PC. Nejzajímavější ale byly stolní kalkulátory Hewlett Packard (které sbírám). První ze začátku 70-tých roků měly Basic. V polovně 70-tých roků už také assembler. Hitem byla 9825, který´á měla HPL se spoustou tehdy utajených funkcí. Tyhle mašiny jsou leckde ve světe v laborkách dodnes. A Hp-85 měla také Basic, později Pacal. Kalkulačky HP-85 se používají v laborkách po světe dodnes. K měření, řízení procesů. Všechny HP kalkulačky totiž byly zaměřené na připojení k měřícím přístrojům přes GPIB (dnes IEEE-488).
A byly i jiné programovatelné kalkulačky, nejen Casio, Texas, Packard, ale třeba také CompuCorp. A to už by bylo povídání o něčem jiném.