Programovací brigáda - assembler PIC 16F877 – Inzerce – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programovací brigáda - assembler PIC 16F877 – Inzerce – Fórum – Programujte.comProgramovací brigáda - assembler PIC 16F877 – Inzerce – Fórum – Programujte.com

 

remmidemmi0
Věrný člen
19. 8. 2012   #1
-
0
-

jestli si chce někdo přivydělat, nabízím možnost podílet se na projektu generátoru slov a napsat nám kus software. Programovací jazyk assembler, popřípadě PIC Basic. Procesor Microchip PIC 16F877.

Jedná se o jednoduché části programu k odzkoušení, například komunikace s PC klávesnicí, komunikace s grafickým displejem, komunikace s USB převodníkem atp. Není to pro zlatokopy, ale jako brigoška to ujde  .

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.115.–
remmidemmi0
Věrný člen
20. 8. 2012   #2
-
0
-

jsem si myslel, že tu bude hafo nabídek, a ono koukám nic. To může mít dvě příčiny:

1/ buďto jsou všichni šíleně bohatý, že už se nevyplatí pracovat

2/ anebo jsou všichni úplně líní a neschopní.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.115.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 8. 2012   #3
-
0
-

Holt ja mam svoji prace dost v praci.. a doma uz maximalne saskovat s kraviana jako gps, 3D led kostky a ruzny ovladani displayu a tak

Neni nad to mit mimo praci klidek :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 8. 2012   #4
-
0
-

+ Proc nezkusis sehnat lidi na mcu.cz .. takovej kosta nebo mard by to sfoukli za chvili ale netusim za jaky presne ceny

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
remmidemmi0
Věrný člen
20. 8. 2012   #5
-
0
-

Protoze jsem nevedel, ze mcu.cz vubec existuje. Ale po precteni Tve zpravy jsem se tam podival, zaregistroval a napsal mardovi a kostovi. Ale chodi to tam divne. Po uspesne registraci jsem se nemohl dostat do diskuze, protoze to hlasilo mySQL chybu. Po odhlaseni jsem sice mohl koukat do diskuze, ale uz jsem se nemohl prihlasit s username a passwordem. Zato se mi po chvili povedlo se prihlasit znovu i bez username a paswordu, odeslal jsem hlasku o chybach kostovi a zase se odhlasil.

Ale nevim, jestli mard sfoukne za chvili prevod 40 binarniho cisla, rozdeleneho do 5 byte na BCD cisla v assembleru 16F877A. Ono to az takova brnkacka neni  Nimene jsem mu to nabidnul.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.115.–
yaqwsx+9
Posthunter
20. 8. 2012   #6
-
0
-

#5 remmidemmi
Na mcu.cz mají teď během dvou týdnů trochu broblém s databází - a bohužel se všichni flákají po dovolených, tak oprava chvilku trvá.

Ad nabídka: Bohužel ASM zrovna neholduji - max. jako zpětná analýza toho, co vygeneroval překladač. Jo kdyby to bylo něco jiného, např. v C/C++ tak bych nad tím uvažoval...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.53.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 8. 2012   #7
-
0
-

#6 yaqwsx
sak to napises v sdcc pak otestujes a vrazis mu prelozenej kod v assembleru :D akorat pic se na takovy veci prilis nehodi.. army uz vychazej krasne levne a vypocetni sila je oproti picu uplne jinde

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
yaqwsx+9
Posthunter
20. 8. 2012   #8
-
0
-

#7 KIIV
Tak tohle mě nenapadlo - ale taky pěkné řešení :D

Od té doby, co jsem okusil ARM se divím všem bláznům, kteří ještě používají PICy či AVR. Vývoj je mnohem pohodlnější, výkon úplně někde jinde a čipy často mnohem levnější. Pravda, zatím jsem okusil jen ARM od STM (díky jejich dicovery kitům), ale už teď bych do všeho rval STM32F4... :D

Když už se tu rozjel offtopic; nemáš náhodou zkušenosti s STM8? Zajímá mě, jak se pro ně vyvíjí. Základní verze těchto procesorů začínají na 14 Kč a výkonem (i periferií, kromě počtu I/O) hravě konkurtují kdejakému AVR a zdají se mi jako ideální kandidáti na "takovéto domácí hraní". Jen mám strach, že to není tak zaběhlá platforma a nemusí pro ni být tak velká podpora.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.53.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
remmidemmi0
Věrný člen
21. 8. 2012   #9
-
0
-

#6 yaqwsx
Jo, kosta mi odpověděl toto: je to dáno tím, že jste se přihlásil v době, kdy byla rozhozena synchronizace e107 a phpBB, vřele doporučuji si zřídit nový účet, ten starý můžu zrušit, to není problém, problém je ručně to sesynchronizovat, proto ta nová registrace.

ad program - mě je jedno v čem se to napíše, podstatné je, abych to mohl začlenit do mého programu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.115.–
remmidemmi0
Věrný člen
21. 8. 2012   #10
-
0
-

#7 KIIV
nepotřebuju žádnou extra výpočetní sílu, kdybych ji potřeboval, použil bych výkonější procesor. V projektu, pro který bude 16F877A použita dělá MCU toto:

Po zapnutí, na počátku odešle 3 byte do externího hardware. Pak čeká na přerušení. Přečte 5 byte binárního kódu, nahodí flag,  převede binární kód na BCD a BCD data odešle na sériový port. Pak čeká na další přerušení, aby opět přečetl 5 byte binárních dat. A tak kolem dokola. I té 16F877A je na to celkem škoda. Její výhoda je, že má ty porty, sériový kanál a mám na ní vývojovou destičku a vývojový software, takže nulový náklady na vývoj.

Ovšem problém s převodem 40 bit binárního čísla na BCD se řeší napříš internetem po světě se všema možnýma MCU.   To není problém pouze PIC, ale i těch ostatních.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.115.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

PIC — založil Jan

Brigáda — založil Jacob

Brigada — založil jan

Brigáda — založil petr143

Brigáda — založil Jakub Šilhavý

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý