Životopis na pozici programátor – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Životopis na pozici programátor – C / C++ – Fórum – Programujte.comŽivotopis na pozici programátor – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
31. 8. 2012   #1
-
0
-

Ahoj,
chtěl bych se zeptat  Vás, co programujete např ve firmě a dělali jste si životopis, tak jak má vůbec vypadat takovej životospis na pozici programátora?
Na internetu jsem viděl nějaký šablony,, ale prý některý firmy vyhazujou takový životopisy hned do koše, jakmile vidějí, že to je podle nějaký šablony z netu.

Takže bych potřeboval poradit, jak vůbec má vypadat správnej životopis na pozici IT / programátor a v čem ho mám dělat, aby nějak zaujmul.
Díky

PS: nevěděl jsem, do jaký sekce to dát, tak pokud jsem mimo tak pardon, ale i tak bych rád znal váš názor O:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Damian
~ Anonymní uživatel
11 příspěvků
31. 8. 2012   #2
-
0
-

Ahoj, podle mě ty životopisy hned nevyhazujou jak říkáš. Prostě si ho jen uprav a doplň tam svoje zkušenosti, dovednosti, úspěchy a podobně. Oni tě stejně nejspíš pozvou na pohovor. Až tam se totiž většinou ukáže co z tebe vyleze. Nevýhoda je jen ta, že téměř všude v tomto oboru požadují nějakou praxi, pokud žádnou nemáš, tak si něco tvoř pro sebe a uč se třeba framework. To je dobrá reference

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.83.169.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
31. 8. 2012   #3
-
0
-

Jde obvykle o sirku zaberu, zkusenosti a veci se kterejma ses setkal..

Co je ale castejsi, tak velice podrobny proklepnuti znalosti v programovani na pohovoru.. at uz spousty otazek z ruznych oboru az po programovaci ulohy (vcetne vlastniho odhadu pracnosti a tak)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
31. 8. 2012   #4
-
0
-

aha, takže většinou všude na tuhle pozici probíhá nějakej pohovor, takže do životopisu stačí napsat to základní, co se uvádí vždy a nehledat ani pracně na netu nějakou super šablonu na to

a mám teda počítat, kdyby se mi ozvali (hledam na prace.cz), tak mě stejně pozvou na pohovor

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Tom
~ Anonymní uživatel
434 příspěvků
1. 9. 2012   #5
-
0
-

#4 mireq
No jako bez pohovoru te nevezmou asi nikam...a jestli jo, tak tu praci snad radsi neber :) Zivotopis by mel zaujmout, ale vetsinou si personalista pozve na pohovor vsechny potencialni kandidaty (vsechny, co vyhovujou pozadavkum podle zivotopisu, krome svobodnych bezdetnych zen kolem tricitky :). Pak nasleduje vetsinou jedno az nekolik kol pohovoru.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.83.187.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
1. 9. 2012   #6
-
0
-

Prilis strucny nebo priliz dlouhy zivotopis neni vhodny. Cte to HR clovek a ne programator (prilis kratky = asi toho moc neumi, prilis dlouhy = ukecany/bude chtit velkou mzdu/etc). Zivitopis by mel vypadat tak, aby obsahoval vsechny potrebne informace, ale nic zbytecneho navic. Nikoho nezajimaji tve zaliby, kde jsi chodil na zakladni skolu atd (a buh vi proc to tam lide stale pisi). Pokud mas nejaky kod, prdni ho na github a dej si to jako referenci do zivotopisu (ne az na vyzadani). U toho mas vetsi sanci, ze se tvuj zivotopis dostane k cilovemu zamestnavateli a nezustane jen jako papir mezi X dalsimi. Ze nemas praxi zrovna nevadi, jestli uz mas neco odprogramovane, staci ukazat co umis (open source reference). Vsiml jsem si jiz davno, ze spousta (napr. i Seznam.cz) firem radsi vezme novacka, ktery ma potencial a nauci ho svym navykum, nez aby meli profesionala, ktery si jede dle sveho.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.10.–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
1. 9. 2012   #7
-
0
-

záliby je nezajímaj? já myslel že jo, že není na škodu napsat co dělám ve volném čase (samozřejmě pokud se to týká toho zaměstnání)

já ho budu mít celkem prázdnej no, jsem po škole a praxi jako takovou nemám zatim, sice se osobně (ve volným čase) věnuji programování již 4 rokem (c#, c++) a udělal jsem celkem hodně aplikací, sice to nejsou žádný super co by šli do obchodu, ale takový pro vlastní potřebu (utilitky)

takže říkáš, že si mám vytvořit repos. na githubu a naházet tam většinu těch lepších aplikací a do životopisu to dát jako referenci?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
nergal+1
Návštěvník
1. 9. 2012   #8
-
0
-

imho par zalub neni na skodu. raz som robil posielal zivotopis ked som sa uchadzal o miesto na staz, a neuviedol som zaluby. Vypytovali sa na to, hlavne chceli zistit podla toho ci viem pracovat v time. Pytali ci robim dake sporty timove alebo nieco kde treba postupovat skupinovo.

a ako bolo povedane tak napisat niektore projekty na ktorych si pracoval... 

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.189.–
viem že neviem čo viem
reciproke0
Návštěvník
1. 9. 2012   #9
-
0
-

No záliby do životipisu, to nevím... Ty bych nenápadně zmínil v motivačním dopise u tvého přínosu pro daného zaměstnavatele. A to určitě ne ve více jak jedné větě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.208.4.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
3. 9. 2012   #10
-
0
-

mireq: zaliby do motivacniho dopisu, jak pise reciproke. pokud je budou zajimat, zeptaji se na ne ;-) + ano udelat si gitrepo a dat tam sve dobre kousky kodu. da se rict, ze je to ted trend a to hlavne v zahranici. vetsinou tim mas body k plusu.

Mozna bych jeste zminil linkedin sluzbu. U nas se vyuziva malo, ale v zahranici to byva jinak. Neni marne si tam vytvorit ucet a pravidelne ho aktualizovat, kdyz se naucis nove veci. (momentalne boom s distribucnimi systemy je pro zamestanavatele lakavy - beru v potaz velke firmy, coz dle meho je pro novacka nejlepsi zacatek).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.10.–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
3. 9. 2012   #11
-
0
-

všem díky za info ;) jen mám ještě pár posledních otázek

1) když nějaká firma bude nabízet nějaký místo, mám jim na email hned poslat životopis nebo stačí něco ve smyslu, že mám zájem a oni si mě pozvou na povohor kde předložim životopis (mám životopis ve formě jedné HTML stránky) ?

2) musím uvádět i zdrojový kód aplikace do reference? Tim myslim, že bych si udělal stránku, kde bych dal moje aplikace, kde by byly jak jejich screeny, tak možnost stažení a jako referenci do životopisu bych uvedl tu stránku

3) můžu napsat do životopisu jak jsem v jakém jazyku dobrý? (např. v mém hodnocení 1 až 10) ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
3. 9. 2012   #12
-
0
-

1) ihned posli zivotopis s motivacnim dopisem (predstav si sebe v roli zamestnavatele.. jiste bys nemel motivaci odpovidat lidem co ti neposlou vse na poprve/podruhe.. maji nejspise desitky zadosti o pracovni pomer, nebudou se s tebou mazlit)

2) proc? stejne te vetsina firem vyzve, abys jim ho ukazal, tak proc jim nejit vstric hned na zacatku? (nemusis ukazovat vsechny projekty, staci jeden nebo dva)

3) to je na tobe, ale cim obecnejsi budes, tak budes mit vetsi moznosti se prizpusobit na pohovoru ( kdyz nekdo napise "C++ 9/10" budu po nem chtit vzorovou ukazku, jak by vypadal idealni scheduler kernelu.. kdyz tam bude mit "C++ advanced", zeptam se ho co mi vse muze nabidnout)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a02:598:7001:101:5e26:af...–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
3. 9. 2012   #13
-
0
-

no tak něco vyberu a dám to na github no, jsem myslel, že to bude stačit tak, jak jsem napsal a myslim, že napíšu jen jazyk bez hodnocení, bude to asi fakt lepší :)

a nejspíš poslední věc co bych rád věděl.. je nutný chodit na pohovor v obleku, když se jedná o místo programátora nebo stačí nějaký "volnější" oblečení?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
3. 9. 2012   #14
-
0
-

Btw.. muzes vytvorit novy projekt, ktery bude slouzit jen jako reference. Nemusi to byt funkcni aplikace, jde o to videt, jak programujes, ze to chapes a dokazes aplikovat logiku na zadany ukol. Jako dokoncene projekty, odkaz na ty sve a zdrojovy kod zverejnovat nemusis. (mozna te stejne vyzvou k zverejneni jednoho - jen aby se podivali)

Obleceni zalezi od firmy. Ale zatim jsem se nesetkal s firmou, kdy by jim neformalni obleceni vadilo. Tzn. zjisti si to. Firmy se te pravdepodobne budou ptat co o nich vis a proc u nich chces pracovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a02:598:7001:101:5e26:af...–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
3. 9. 2012   #15
-
-1
-
Mimo téma

aha, tak pokud jde jen o kód a nemusí to být funkční, tak to jim dám referenci na moje osobní API co si dělám, to by jim snad mělo stačit jako reference

a pokud jim jde spíše o logiku, vadilo by, kdybych jim ukázal referenci z jinyhý jazyku? (umim c++Qt a c#)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 9. 2012   #16
-
0
-

Ja napriklad slysel nazory ze opravdu schopny programator v zivote neprijde v obleku - jen amateri se snazi odvadet pozornost od schopnosti oblekem a tak... schopnemu je uplne jedno ze ho kvuli tomu nevemou - najde si zachvili praci jinou

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
3. 9. 2012   #17
-
0
-

KIIV: tenhle názor mám taky :)

ještě jedna věc mi vrtá hlavou, když se mě na pohovu zeptají, kolik bych chtěl hrubou mzdu a přitom nemám žádnou praxi (krom té čemu se věnuju jako koníčku, ale to je asi nezajímá moc), tak kolik bych si měl říct?

osobně bych chtěl hodně o tom žádná, ale zas to nechci přehnat, ale taky nechci říct moc málo.. takže jsem nad tím uvažoval a tipnul bych kolem 24,000 hrubý mzdy? není to málo/hodně? já nevim :/

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
4. 9. 2012   #18
-
0
-

25k je bezna castka co si rikaji novacci. Pokud budes dobre makat, rychle se dostanes na lepsi mzdu. Jinak opet plati, ze si zjisti kolik firma dava novackum a podle toho se muzes zaridit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a02:598:7001:101:5e26:af...–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
4. 9. 2012   #19
-
+2
-
Zajímavé

#18 nobody
popravde co se na zacatku nastavi, to uz v naprosty vetsine firem nikdy nevzroste... jedinej zpusob, jak zvednout plat je obvykle jit jinam

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
4. 9. 2012   #20
-
0
-

KIIV: #19 KIIV
mam zkusenosti pouze s velkymi firmami (300+ zamestnancu a vetsinou zahranicni) a zde byvaji aplikovane tabulky (mzdove stropy).. zacatecnik obvykle dosahne na cca 2x/3x tolik co mel nastupni plat nez dosahne na maximalni castku .. ale plne souhlasim, ze pro zvyseni platu je obvykle potreba zmenit firmu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a02:598:7001:101:5e26:af...–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
5. 9. 2012   #21
-
0
-

opět díky, aspoň jsem si trochu ujasnil optimální cenu :)

A ještě mě zajímá, pokud někde uvádějí rozsah mzdy třeba (20k - 28k), tak to znamená, že si můžu říct rovnou 28k, resp. tu maximální co uvěděj a potom se mě budou snažit zvyklat na nižší? Jsem v nějakým článku čet, že pokud přestřelim jejích maximum, tak se pravděpodobně se mnou hned rozloučej, protože nejsou schopni mi vyhovět

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
6. 9. 2012   #22
-
0
-

#21 mireq
to bude pravděpodobně záviset na tvé praxi, popř. referencích, s čím máš zkušenosti atd... rozhodně ti oni nenabídnou hned tu nejvyšší, pokud se nebudeš mít čím pochlubit

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
7. 9. 2012   #23
-
0
-

mám takové dilema... do životopisu musím uvést email, ale email co běžně používám snad všude (hlavní mail), tak není ve tvaru mého jména, ale spíše nějakej název a číslo.. mám si vytvořit kvůli tomu mail, který bude obsahovat přímo moje jméno nebo aspon iniciály ale můžu použít můj?

nevim jestli to dneska ještě platí, ale přijde mi trochu blbí uvádět mail ve kterým není aní náznak mého jména apod., ale zas nechci kvůli tomu vytvářet novej email, kterej pravděpodobně nebudu ani používat

co by jste dělali na mém místě (určutě tu hodně lidí je na tom stejně) :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
zlz
~ Anonymní uživatel
634 příspěvků
7. 9. 2012   #24
-
0
-

Mailem už to nezachráníš, klidně tam napiš mireq84.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.216.–
mireq
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
7. 9. 2012   #25
-
0
-

jak to myslíš, že to nezahráním? jako že jim je jedno co mám za mail (i kdybych měl třeba opice1337@seznam.cz) ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
8. 9. 2012   #26
-
0
-

#25 mireq
no rozhodně nejlepší dojem to neudělá... každý by měl mít pro tyto případy nějaký "vážnější" email ve tvaru jméno.prijmeni nebo podobné...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Kamila
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
2. 11. 2012   #27
-
0
-

Mailík ti zaříděj na

http://www.1tl.cz/zivotopis

fakt doporučuju vděčím jim za fleka ale tam byla ta angličtina, nebyla jsem si jistá no      

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.23.–
Koser
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
6. 11. 2015   #28
-
0
-

#27 Kamila
Videli ste uy niekedy taketo zivotopisy? http://www.napisemeto.cz/jak-napsat-zivotopis/ Vyzera to uplne bombovo. Graficky zivotopis ktery zaujme a cena je vyborna. Programovat viem ale grafika mi moc nejde tak som rovno odoslal aj objednavku a hned mi odpisali ze zivotopis bude pripraveny uz zajtra, tak se tesim :) Ak uy si ani s tymto nenajdem dobru pracu tak uz na to kaslem :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.195.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 20 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý