Doporučení na notebook – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Doporučení na notebook – Hardware – Fórum – Programujte.comDoporučení na notebook – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
11. 9. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

chtěl bych vás poprosit o doporučení na nějaký konkrétní model notebooku, níže uvedu své představy.

Intel i5, nějaká základní nVidia, 8GB RAM, 15-15.6", výdrž 5-6h+, cena by byla dobrá okolo 18 000kč. Nechci ho na hry, chci ho na práci.

Díky za všechny odpovědi...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.187.–
Zzzajda0
Newbie
12. 9. 2012   #2
-
0
-

8gb RAM? NE.
Ostatní parametry parametry splňují všechny notebooky v téhle cenové relaci. Tak si prostě vyber, ne?
Osobně bych Ti doporučil ThinkPad Edge: kvalitní, spolehivej, čtečka otisku, TRACKPOINT!
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
yaqwsx+9
Posthunter
12. 9. 2012   #3
-
0
-

#2 Zzzajda
Ale chybí numerický blok! Toje jediný důvod, proč jsem zatím do ThinkPadu nešel - jinak bych jej už dávno měl.

Ad RAM: S tou bych si nelámal hlavu. Pravda u notebooku v téhle cenové relaci je problém narazit na 8 GB RAM, ale je možnost k ceně přidat 1500 a RAM dokoupit. Výměna modulů není nic složitého.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.54.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 9. 2012   #4
-
0
-

stejne k tomu bude na nejakou rozumnou praci potrebovat externi lcd ... obvykle rozliseni je nizkej sirokouhlej pruh, na kterej se nevejdou ani listy oken... 4GB na windows uz sou pekelne malo a se zaplym swapem je to zpomaleny jak atlet na stovce s usekanejma nohama

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zzzajda0
Newbie
12. 9. 2012   #5
-
0
-

yagwsx: ThinkPady (alespoň Edge) 15,6 numerický blog mají.
KIIV: 4gb nebudou stačit? To jsou, pane, zprominutím keci,  a externí monitor není alespoň v praxi vůbec potřeba, většině lidem včetně mě ten na ntb stačí. Kdyby chtěl pan anonym LCD, zeptá se na LCD, rady porady.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 9. 2012   #6
-
0
-

#5 Zzzajda
ja to beru podle sebe...

4GB ram a nemuzu pomalu zapnout ani virtual aby woknouze pri neco malo pres 3GB nehlasily ze mam neco pozavirat..

(ale uz sem nasel service co hodne cachuje tak sem to zakazal a je to o trosku lepsi)

display je lepsi full hd .. aby se taky veslo vic jak jedno okno na celou obrazovku (ale holt sem asi zhejckanej, kdyz mam na obrazovce par terminalu a jeste nejaky manualy - a abych videl idealne vsechno najednou)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
12. 9. 2012   #7
-
0
-

Díky za odpovědi, upřesním specifikaci.

Abych mohl na 8GB RAM rozšířit (kvůli VirtualBoxu) a tam numerická klávesnice by se hodila. O trackpoint nestojím, spíš bych byl radši, kdyby tam nebyl.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.187.–
yaqwsx+9
Posthunter
12. 9. 2012   #8
-
0
-

#5 Zzzajda
Opravdu? Jak mi to mohlo uniknout? Díky za info, příští notebook už bude (konečně) ThinkPad.
Musím souhlasit s KIIV - 4 GB jsou žalostně málo. Tedy pro mě - osobně potřebuji mít puštěné 2 IDE (vyvíjím na mcu i pro dektop), často spoustu dokoumentace. Tu a tam mám puštěný SW pro navrhování desek, do toho potřebuji nakreslit něco v CADu. A hned je pár GB RAM v... Taky jsem si zvykl dávat notebook do režimu spánku. Kdybych měl jenom 4 GB RAM tak by to systém po dvou dnech nerozdýchal.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.54.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zzzajda0
Newbie
12. 9. 2012   #9
-
0
-

Já si "práci" (sakra, je mi 16) představuji jako patlání něčeho ve VisualStudiu, takže by mi 4gb stačilo, ale na Virtual se budeš muset větší RAMkou vybavit určitě. Jinak nechápu autorovu averzi k trackpointu, moje highendová myš mi leží v šuplíku, není pro ni využití, když mám klitoris.

Autorovi diskuze: o nějakou tu RAMku můžeš myslím rozšířit skoro každej notebook, s tím by neměl být problém a numerickou klávesnice maj dvě ze tří patnáctek. Když ti nevoní ThinkPad, bez zardění ti doporučím Acer: kvalita je teď (opravdu!) na dobré úrovni, a za svoje peníze dostaneš pořádnou porci HW

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
12. 9. 2012   #10
-
0
-

#9 Zzzajda
Není lepší si za pár korun přikoupit RAMku a nemuset pořád vypínat a zapínat aplikace? 8 GB RAM je určitě rozumná volba, jedině v případě, že by ten ntb používal pouze na office/internet, tak 4 GB stačí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.170.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zzzajda0
Newbie
12. 9. 2012   #11
-
0
-

z_moravec: Tak ať si autor tu RAMku koupí, nechtěj za ní žádnou pecku, já osobně nic jinýho než VS a internet neprovozuju, a když už, tak prostě aplikaci poté vypnu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.87.242.–
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
12. 9. 2012   #12
-
0
-

Ok, kouknu na ty Acery, díky.

RAMku samozřejmě rozšiřovat budu na těch 8GB.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.187.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Notebook — založil filczek

Notebook — založil crAzY^

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý