PIC16F84 – Assembler – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PIC16F84 – Assembler – Fórum – Programujte.comPIC16F84 – Assembler – Fórum – Programujte.com

 

Vlákno bylo úspěšně vloženo.
Pokud sám přijdeš na řešení, nezapomeň ho sem přidat!
Joker478
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
12. 9. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,

už je to nějaká doba, co jsem naposled něco dělal v asm.Potřeboval bych poradit jak naprogramovat toto.

Vsechny vystupy budou nastaveny na 0.

Chci na jeden vstup PICI16F84 posilat 8 bitove cislo, pokud to bude napriklad 0000 0001, tak se mi napriklad na vystupu 5 objevi jednicka, pak by to zase spadlo hned do nuly. Tohle bych chtel udelat pro 4 ruzna cisla na 4 ruzne vstupy.

Kdyby mi nekdo mohl napsat program pro ten jeden vystup, snad bych si ten zbytek dodelal sam podle teto predlohy.

Diky za pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.28.82.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 9. 2012   #2
-
0
-

portb ma moznost sledovat jen piny 4-7 takze pokud bys chtel pouzit preruseni, je moznost prohazet vstupy tak, aby sledovane byly prave na tech hlidanych pinech (ale samozrejme to predpoklada, ze nebude zadny ruseni)

nastavit a hned zase shodit znamena ze budes mit pulsy o sirce dejme tomu mikrosekundy nebo mene (zalezi na taktu procesoru)

vesmes by se nastavily porty, nastavilo preruseni, pripravila obsluha preruseni kde by bylo: zjisteni, jestli je to od zmeny na portu B, pak porovnat jestli je to spravna hodnota (musi byt taktez prohazeny bity aby odpovidalo vstupu) a podle toho se hodi set bit a clear bit na spravne pozici  - a nakonec retfie

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Joker478
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
12. 9. 2012   #3
-
0
-

#2 KIIV
tu dobu pusu bych si zvolil, tab bych si dal nějakou dobu setrvání v tom stavu, nebo bych si to prostě zacyklil.. zajima me spis jak by vypadala ta cast programu...

vsechny vyupy nastavene na 0

kdyz 0000 0001 tak vyst3=1, jinak 0

kdyz 0000 0010 tak vyst 4=1, jinak 0

kdyz 0000 0011 tak vystup 5=1, jinak 0

kdyz 0000 0100 tak vystup 6=1, jinak 0

jestli to teda chapu dobre... tak mi staci ulozit na zacatku programu 4 hodnoty do 4 registru... a pak pouzit jen nejake porovnani... a pokud to bude splneno tak mi to tam hodi tu jednicku.. kdyz ne ..tak nejakej skok na zacatek...

jinak kdyz bych chtel aby mi to setrvalo v tom stavu treba 0,2sec .. stacilo by udelat nejaky cykl odecitani z nejakyho velkyho cisla ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.28.82.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 9. 2012   #4
-
0
-

no pokud chces setrvat dele tak to neni vhodny delat uvnitr obsluhy preruseni...

moznosti je vic.. v preruseni nastavit promenne na to zpozdeni a po navratu z preruseni se zacne odpocitavat ... jak skonci odpocet tak vynulujes vystupy a nahodis sleep mode dokud neprijde dalsi preruseni ( to se zase probudi, skoci do preruseni a po skonceni preruseni bude pokracovat za tim sleep)

+ tolik io pinu zase 16F84 nema  port B 0:7 (8) a port A 0:4 (5)

mimochodem proc ti nestaci obvod 74138 + par NOT hradel?

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Joker478
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
12. 9. 2012   #5
-
0
-

#4 KIIV
Jeste mam v planu par veci rozsirit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.28.82.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 53 hostů

Podobná vlákna

PIC16F84 — založil Jiří Chytil

Pic16F84 — založil lama

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý