Lazarus + SDPO + com0com = ztrata znaku – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Lazarus + SDPO + com0com = ztrata znaku – Delphi – Fórum – Programujte.comLazarus + SDPO + com0com = ztrata znaku – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

xhans690
Návštěvník
4. 10. 2012   #1
-
0
-

Zdravim,
programuju si jeden ulehcovaci programek pro praci - emulator modemu. Takovy SW mezikus mezi jeden HW a Scadu.
Pouzivam lazarus a sdpo (zname tez jako 5dpo). Oboji je posledni verze, co jsem nasel. Potom mam com0com verze 1.8 (novejsi mi nefunguje, je tam neco zmeneno a scada se tvari jako ze ten port je nezapisovatelny).
Kdyz komunikuju s HW pomoci USB prevodniku na 232 tak je vse v poradku. Pokud komunikuju se Scadou pomoci 2 USB prevodniku, tak je taky vse v poradku.(scada jednim usb vysila, muj program druhym usb prijima, tyto usb prevodniky jsou klasicky spojeny krizenym kablem)
Pokud vsak spojim scadu s mym programem pomoci com0com portu, tak napriklad ze zpravy ATDT123456789 mi do programu dojde pouze ADT2468. Zkousel jsem i jine komponenty, ale v podstate vsechny vychazeji z jedne zakladni (tusim ze tcomport). A vsechny delaji totez.
V eventech OnRx...... mam napsano pouze vypsani znaku do mema.
Nevi nekdo nejakou fintu jak zachytit vsechny znaky?
Program cely je pouze otevreni portu na 9600/8/N/1 (jina rychlost neni mozna) - toto je v form.create
A pote jenom OnRxChar - tam je memo1.lines.add(sdpo1.readdata[1])
Hezky den

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.248.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý