Jaká destička – Assembler – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jaká destička – Assembler – Fórum – Programujte.comJaká destička – Assembler – Fórum – Programujte.com

 

Jiří Chytil0
Věrný člen
19. 1. 2007   #1
-
0
-

Vysílání a přímání dat na sériovém portu moc složité není, jen ze dva tři integráče a je to :D Ty se požívají na přebod ze sériové informace naparalelní a při vysílání opačně chce to jen správně seřídit rychlost přenostu. Když nějaký čásek počkáte tak o tom budu psát článeček na elktronika.ezin.cz, zatím je tam u seriového portu pouze ovládání přes handshake linky, to je tak na připojení 3 výstupů a čtyřvstupů, v některých jazycích jsou přes některé knihovny některé vstupy nebo některé výstupy přímo nepřístupné, takžer se počet může snížit třeba na 2vstupy a 2výstupy

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
pepe
~ Anonymní uživatel
13 příspěvků
8. 2. 2007   #2
-
0
-

Paraelnímu portu bych se radějí vyhnul ,moc citlivý na jakoukoliv chybu.
Jednoduché hrátky se seriovým portem můžeš dělat přes řídící signály .Výstup DTR,RTS a vstup CTS,DSR.
Stačí jen pár odporů zenerka a můžeš blikat.Jestli hledáš knihu tak kdysi vyšlo něco jako "Využití rozhraní PC"
Programátory AVR
http://web.quick.cz/ruckl/biprog/biprog.html
http://hop.rozhled.cz/elektronika/avrprog/avrprog.htm
programátor PIC
http://www.bezstarosti.cz/elec/picprog_7405/picprog_7405.htm

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Matěj Pácha0
Super člen
8. 2. 2007   #3
-
0
-

Tak z té knihy jsem použil jen pár hotových příkladů a to tak, že jsem je párkrát spustil a "zablikal si". Je to spíš stylem "podívejte se, co jsem všechno naprogramoval". Velká škoda je, že to je ve VB a Delphi a že je k tomu hotová knihovna - lepší by byl návod, jak si takovou knihovnu napsat. Radši bych to viděl v C++ a úplně nejradši pod .NET, i když tam je to blikání trošku složitější.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Tax0
Super člen
9. 3. 2007   #4
-
0
-

paashi píše:#
# No tak výrobní náklady při objemnější výrobě by byly možná i pod stovku, ale buď není poptávka a nebo je neslyšená. Pokud by měla být opravdu user-friendly, vyžadovalo by to obslužný program, nebo aspoň ovladače - v DOSu už dneska asi nikdo nepracuje. No a na programování by to chtělo využít stejný komunikační "káblík", což je ale zase trošku složitější. Nejlepší varianta by byla na USB, ale řadič na USB stojí okolo 500,-. Podle mě je nejlepším řešením postavit si to doma sám. Naučím se pájet (letovat), dozvím se, co všechno potřebuju k např. sériové komunikaci a nakonec, protože nepředpokládám precizní vyhotovení, zjistím, že ten byte, který jsem vyslal není ten, který dorazil do chipu. Prostě komplexní pohled na věc. Ano, můžeme se bavit o tom, jestli je nebo není pro řidiče důležité, jak funguje motor, ale v případě programování jednočipů jsme MY ti vývojáři, kteří musí myslet i na takové věci, jako je zabezpečení přenosu dat, jestli ten obvod má na vstupu otevřený kolektor, jestli ten procesor vydrží zátěž LED diodou nebo musím použít budič... Prostě výborná škola. Pokud si myslíte, že teoretizováním se dá praxe nahradit, tak vám to z osobní i sprostředkované zkušenosti můžu vyvrátit.



No pokud už by chtěl něco stavět tak by pájet přeci jneom už měl umět. Jeslitže chceš řešit problémy typu proč ten byte nedorazil do MC tak už o tom samotném zařízení musíš něco vědět. A souhlasím s tím cos psal proto, ale musí rozumět i elektronice proč tam je ta a ta součástka, co dělá co to bude dělat když tam nebude nebo bude špatná atd....
Samozřejmě že nejlepší je to provozovat pod DOSem. Pokud ale používáš modul tak ti to je úplně jedno jelikož svůj program nahraješ ze simulátoru do modulu a ten pracuje nezávisle na OS tvého PC. Pokud bys používal jneom převodník z seríového na paralelní tak tam problém jeprotože wokna dělaj blbstva. Jak jsem si měl bohužel možnost vyzkoušet nedávno když jsem měřil skutečnou frekvenci XTALu.

To Blujacker: myslím že nebude, zrovna se chystám něco podobného si zbastlit. Budu mít od učitele schéma na modul který používáme ve škole zkusím se ho zeptat jestli mi to dá a jestli to budu moc t uveřejnit pokud jo podělím se o své zkušenosti s váma ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
Staňa H.
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
18. 4. 2007   #5
-
0
-

Ahoj, potřebuju zdrojový kód pythonu: Zadám číslo a vypíšou se odpovídající prvočísla. Aby to fungovalo v IDLE...
Prosím o pomoc a díky za reakce.
Kdyžtak icq 467192417 nebo mail volvoweb@volvoweb.cz

Díky Staňa

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #6
-
0
-

napsal si to do špatnýho vlákna, ale i kdybys ti napsal správně, pochybuju že ti někdo odpoví. Když napíšeš "ahoj, potřebuju naprogramovat" tak ti moc lidí fakt neodpoví. Kdybys alespon ukázal nějakou snahu, dal sem kód coti nfeunguje, tak ti někdo pomůže atle takhle?... Jinak bych se asi kouknul do odevzdaných úkolů z pythonu. Byla to součást jedný lekce.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Staňa H.
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
18. 4. 2007   #7
-
0
-

Blujacker píše:#
# napsal si to do špatnýho vlákna, ale i kdybys ti napsal správně, pochybuju že ti někdo odpoví. Když napíšeš "ahoj, potřebuju naprogramovat" tak ti moc lidí fakt neodpoví. Kdybys alespon ukázal nějakou snahu, dal sem kód coti nfeunguje, tak ti někdo pomůže atle takhle?... Jinak bych se asi kouknul do odevzdaných úkolů z pythonu. Byla to součást jedný lekce.

Blujacker píše:#
# napsal si to do špatnýho vlákna, ale i kdybys ti napsal správně, pochybuju že ti někdo odpoví. Když napíšeš "ahoj, potřebuju naprogramovat" tak ti moc lidí fakt neodpoví. Kdybys alespon ukázal nějakou snahu, dal sem kód coti nfeunguje, tak ti někdo pomůže atle takhle?... Jinak bych se asi kouknul do odevzdaných úkolů z pythonu. Byla to součást jedný lekce.



Snahu? Jenže když jsem z pythonu totálně v kaši tak mám asi těžko z čeho projevit snadu. Dnes jsem si byl v knize objednat knihu programováni v Pythonu protože tak neschopnou učitelku, jako mám na python já, ještě nikdo neměl.

Opravdu prosím

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
18. 4. 2007   #8
-
0
-

Jo snahu. Stačilo by si přečíst návod k pythonu, co je tady na Programujte a věděl bys. Jinak prvočíselný rozklad se tu už řešil (nadávat ti, že neumíš hledat, nebudu - to hledání je tu jeden velký vtip) :



http://programujte.com/forum.php?akce=prispevek&id=2089#22556

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #9
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Staňa H.
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
18. 4. 2007   #10
-
0
-

Bluejacker: ten odkaz mi nefunguje, chybové hlášení, co s tím? Napiš na icq prosím

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
18. 4. 2007   #11
-
0
-

forum je od toho aby z toho měli užitek všichni. na icq to pomůže jenom tobě. Jinak ten odkaz nefuguje pravděpodobně protože nejsi zaregistrovanej

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 28 hostů

Podobná vlákna

Jaká VŠ? — založil tulk

Posloucháte rádia online? Jaká? — založil Lukáš Chadraba

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý