Pojmenovávání paramtrů funkcí – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pojmenovávání paramtrů funkcí – C / C++ – Fórum – Programujte.comPojmenovávání paramtrů funkcí – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

hostk
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
11. 10. 2012   #1
-
0
-

ahoj .. zajímala by mne jedna věc. Když koukám do dokumentací různých knihoven, zaráží mne, že je většina z nich pojmenovávána s podtržítkový prefixem (__promenna) .. zajímalo by mne proč to tak je.

Napadá mě maximimálně, aby se odlišily názvy, kdyby programátor používal globální proměnné stejného názvu .. jakože "identifikátory přístupu" .. takže když si v mojé funkci udělám proměnnou __item, tak je mnohem větší pravděpodobnost že to bude OK, než když si udělám jenom ITEM.

-- dík za vysvětlení

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.250.–
ingiraxo+15
Grafoman
12. 10. 2012   #2
-
0
-

je to pouze z estetikýho důvodu... někdo uvádí názvy instančních proměnných začínající "_", někdo používá malé "m".. je to na každým co mu vyhovuje

já osobně doporučuju zanechat bud orig. název, bez prefixu nebo dát prefix jako "m", třeba "mNumber"

tohle jsou spíš takový nepsaný pravidla.. např definice/konstanty by měli bejt velkými písmeny, většina věcí by měla začínat malým prvním písmenem (v C/C++) apod.

v každým jazyku to může bejt jiný zas.. ale není tohle pravidlo, piš si to jak chceš, jsou to pouze nepsaný pravidla

PS: a globální proměnný by si neměl vůbec používat, pokud to není konstanta :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
vitamin+8
Grafoman
12. 10. 2012   #3
-
0
-

   

17.6.3.3.2 Global names [global.names]

Certain sets of names and function signatures are always reserved to the implementation:

— Each name that contains a double underscore _ _ or begins with an underscore followed by an uppercase letter (2.12) is reserved to the implementation for any use.

— Each name that begins with an underscore is reserved to the implementation for use as a name in the global namespace.

Cela diskuzia je tu: link

2hostk

ak sa bojis ze sa ti budu prekryvat identifikatory tak pouzi vlastny namespace

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.105.157.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 43 hostů

Podobná vlákna

Ukazatel na funkci — založil Kenvelo

Proměnná ve funkci — založil sturm

Pole ve funkci — založil Kenvelo

Zapis funkci — založil Earl Cash

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý