Uchování dat v *.exe – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Uchování dat v *.exe – .NET – Fórum – Programujte.comUchování dat v *.exe – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Tukan0
Stálý člen
20. 10. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli jdou nějak uchovat data v exe souboru. Nejprve mě napadlo je házet do tempu na Cčku (tak aby je uživatel neviděl). No jo ale když si uživatel hodí aplikačku na jiný pc tak o si nic nenačte.

Díky za rady

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
Řešení
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
20. 10. 2012   #2
-
+1
-
Zajímavé
Vyřešeno Nejlepší odpověď

#1 Tukan
Ahoj,

.exe samotné aplikace upravit za běhu nemůžeš, Windows na něm mají při běhu lock a pokud to jde nějak obejít, tak by to byla stejně prasárna:)

Pokud ale skutečně potřebuješ vše mít v jednom souboru, tak může být řešením využití projektu  jako je třeba NBox (http://nbox.codeplex.com/). Vlastně to všechny soubory tvého programu zabalí do dalšího .exe, které je ve skutečnosti samorozbalovací archiv, a které obsahuje .exe tvojí aplikace, všechny nutné DLL, konfigurační soubory, atd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.246.197.–
ingiraxo+15
Grafoman
20. 10. 2012   #3
-
0
-

jako naházet je do .exe tak, aby .exe šel normálně spustit?

sice nechápu proč by si to dělal, ale jde to, normálně přidej cokoli na konec toho .exe souboru, zapsat to můžeš binárně nebo jakkoli, to je jedno

PS: možná jsem špatně pochopil, ale pokud chceš do vlastního .exe nacpat soubory, tak to můžeš udělat stejně jako s jiným souborem... ale jak už říkal Chrasty, tak za běhu to nejde

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Tukan0
Stálý člen
21. 10. 2012   #4
-
0
-

Ano, myslel jsem za běhu. Chtěl jsem to proto, aby uživatel nemusel přesouvat i savy, ale jen exe (na jiný komp). 

Díky za rady, ten NBox vyzkouším.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.56.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Stoj.dat + 20 = bezi.dat — založil Leopik

EXE — založil hafmium

Py do exe — založil Vlasťoch

Java a exe — založil sato

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý