Sekvenční obvod - stavový diagram – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sekvenční obvod - stavový diagram – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comSekvenční obvod - stavový diagram – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

21. 10. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,
ve škole jsme dostali tuto úlohu:
Na přípravku BASYS 2 s obvodem Spartan 3E XC3S100E (CP132) realizujte synchronní konečný automat (FSA), který v proudu birů (jednobitový vstup) detekuje posloupnost "11100". Při detekci této posloupnosti automat na výstup nastaví hodnotu "1". Přechod výstupu na hodnotu "0" nastane, detekuje-ůi automat v proudu vstupních bů posloupnost "1110". Automat navrhněte typu "Moore" a doplňte jej vstupem pro asynchroonní nulování paměťových členů. Paměťové členy zvolte typu "D".

Bohužel jsem se seknul hned u prvního bodu, kde máme sestavit stavový diagram. Nevím vůbec, jak ho sestavit. Podle jiných příkladů vím, jak pokračovat dál (tabulka přechodů, minimalizace atd.). Jen mi k tomu chybí ten stavový diagram. Vymýšlím to už týden a vůbec jsem se nehnul. Kdyby tu byl někdo, kdo by mi s tím dokázal pomoc, tak budu vážně vděčný. Díky Michal

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.98.72.–
TheOndrap+2
Super člen
21. 10. 2012   #2
-
0
-

#1 mike.hudek

Co znamená Moore? -> výstup nezáleží na současném vstupu

No normálně si to nakresli na papír, prvni stav je detekce 1 .. při detekci 0 se vrátíš do výchozího bodu, při detekci 1 se posuneš na stav 11. A zase .. při detekci 1 seš na stavu 111, při detekci 0 na výchozí, až dojdeš do stavu 1110 nastavíš na výstup 0, ve stavu 11100 nastavuješ 1.

OK?

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
21. 10. 2012   #3
-
0
-

   

Snad je tahle část správně. Pokud bude u S2 vstup 0 tak se vracím zase do S0? A pokud na S4 vstup jedna tak do S1? Jinak pokud jsem to správně pochopil, tak výstup bude jen u S4 (0) a u S5 (1)? Díky moc za pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.98.72.–
reciproke0
Návštěvník
21. 10. 2012   #4
-
0
-

#3 mike.hudek

Vypadá že to je správně s těmy přechody co ještě popisuješ. Jen výstupy jsou u každého stavu, takže všude "0" a u S5 tedy "1". Jen k jeho změně může dojít jen po přechodech S4 -> S5; S5 -> S0,S1.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.208.4.–
21. 10. 2012   #5
-
0
-

Dobre, ty vystupy "0" doplnim. Jen to teda jeste k tem zmenam S4->S5 je jasnej ten prechod. Z S5 ->S0,S1 se meni vystup zase na 0? Myslel jsem, ze mi tam po S5 zustane vystup 1 a az se dostanu na S4 (kombinace 1110), tak se zase vystup zmeni na 0. Proc by tam pak byla ta kombinace pro vystup "0"?Jsem v tomhle blbej, tak diky za trpelivost

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.80.215.–
reciproke0
Návštěvník
21. 10. 2012   #6
-
0
-

#5 mike.hudek

jo ten hlupák jsem já, kde jsem bral v potaz jen polovinu zadání. Je tomu skutečně tak že bude 0 v S4 a 1 v S5. Avšak to má další dusledky na to tam hodnotu udržet, tedy z mého pohledu například "zdvojením" stavů S0 - S4 pro oba výstupy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.208.4.–
TheOndrap+2
Super člen
21. 10. 2012   #7
-
0
-

Jak tam tu hodnotu udržet? tak sou tam hradla, tak snad není potřeba něco držet .. ta hodnota tam prostě bude, dokud jí nezměníš, ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
reciproke0
Návštěvník
21. 10. 2012   #8
-
0
-

#7 TheOndrap

btw z čeho je paměť? Musí si pamatovat minimálně vnitřní stav. A pamatovat jsem měl na mysli jak přenést výstup mezi stavy, což zachytit stavovým diagramem osobně neumím. Proto zdvojení těch stavů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.208.4.–
remmidemmi
~ Anonymní uživatel
548 příspěvků
22. 10. 2012   #9
-
0
-

hele Hudek, a na takovouhle volovinu musí být Spartan 3E XC3S100E jo? Napiš nám, do jaký chodíš školy, ať víme, který škole se vyhnout

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.20.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý