Zjištění IP adresy pomocí portu – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zjištění IP adresy pomocí portu – C / C++ – Fórum – Programujte.comZjištění IP adresy pomocí portu – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

RadekL
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
27. 10. 2012   #1
-
0
-

Zdravim.
Potřeboval bych poradit s jedním problémem. Jde mi o to jak zjistit IP adresu síťové karty, která je svázána s určitým portem, který je aktivní.
Asi uvedu příklad. Mám postgresql server a přopojenýho klienta v jedné síti. Problém je ovšem takový, že klient má více síťových zařízení (eth0, wlan0). Znám adresu serveru, i port ( v tomto případě standartní port pro posrgresql 5432). Dokážu si získat spojový seznam IP adres klienta (tedy dříve zmiňované eth0, wlan0), ale už z nich nedokážu vybrat tu jedinou, která je svázána s portem 5432.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.83.169.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 10. 2012   #2
-
0
-

mam pocit ze se to dela tak, ze se proste pokusis na port pripojit.. pokud neni port otevreny tak to skonci s chybou

a pokud je to spolehlive na lokalnim pocitaci tak vyuzit netstat | grep ...  a z nej si ty data vyparsovat

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
RadekL
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
27. 10. 2012   #3
-
0
-

#2 KIIV
díky. Port 5432 už jistě bude otevřený, protože mám navázané spojení server-klient. I výpis netstat mi to potvrzuje. Nyní hledám způsob, jak pomocí známých informací (IP adresa serveru, port 5432), když vím že jsem připojen, nalézt IP adresu klienta, na klientské stanici v případě, že tato stanice má více síťových zařízení. Spojení serv-klient je navázaná pomocí funkcí knihovny libpg-fe.h, tedy neznám socket ID,...

Druhou metodu mám v záloze.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.83.169.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 10. 2012   #4
-
0
-

takze ty mas otevrenej socket ve svym programu a chces zjistit jakou ip adresu system pouzil?

ze socketu se da vytahnout info o obou stranach spojeni a klientska cast se vyplni systemem pri pripojeni (nebo se pripadne da nastavit z jake IP a portu se ma klient pripojovat pomoci bind() i u klientskeho socketu)

EDIT:  getsockname by melo vykonat to kouzlo (nad oteverenym socketem urcite)

EDIT2: pokud chces zjistit na serveru tak by to mel vracet primo accept nebo se to da zjistit pomoci getpeername nad filedescriptorem

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
RadekL
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
27. 10. 2012   #5
-
0
-

#4 KIIV
Super. Díky moc za cenné info. Tohle by mohlo býto to pravé ořechové. Původně jsem cestu přes sockety zavrhl, protože jsem neznal socketfd už vytvořeného spojení, ale po pořádném proykoumání knihovny libpq-fe jsem zjisiti, že ho dokáže vrátit, a tím pádem už i vím jak ty info pomocí socketu získat. Každopádně díky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.83.169.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 10. 2012   #6
-
0
-

ono stejne jsou filedescriptory cislovany od 0 do 1023.. pricemz 0,1,2 jsou obsazeny stdin, stdout, stderr,... stacilo by si pak projet ty vyssi jestli existuji a tak..

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
FoxVK
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
27. 10. 2012   #7
-
0
-

#1 RadekL
No moc nerozumím tomu co chceš dělat ale seznam spojení v linuxu získáš programem netstat tam najdeš ip adresy i porty. má to spoustu přepínačů tak trošku googli.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.89.102.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 23 hostů

Podobná vlákna

Zjištění IP adresy — založil dragon124

Zjištění adresy — založil tonez

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý