Hledám programátory do frameworku – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hledám programátory do frameworku – .NET – Fórum – Programujte.comHledám programátory do frameworku – .NET – Fórum – Programujte.com

 

ingiraxo+15
Grafoman
13. 11. 2012   #1
-
0
-

Zdravim,

O co jde:

shánim lidi na jeden menší projekt, ve kterým jde o tvorbu frameworku v C#5 (knihovna).

Jednalo by se další vrstvu nad .net4.5, která by ještě více ulehčila práci se samotným .net frameworkem.

Za dobu do dělám v .net, tak jsem si všiml trochu nedostatků, který se za:
A) dělají složitě a jsou na více řádků
B) vůbec nejsou v .net

Ze začátku by šlo hlavně o takový funkce, který ulehčí samotný programování, potom přidat vrstvu nad winapi, síťový funkce případně celej server/client, a prostě takový prvky, který by byli užitečný a ulehčili samotnou práci v dalších aplikacích

určitě pro ty z vás, kteří dělají v .net, tak si kolikrát říkáte, že hodně věcí by jste dali do funkce a potom jen použivali tu funkci.. je to prostě něco, co v .netu chybí

Pravidlo:

Pro tohle API mám jednoduché pravidlo - jednoduchost, efektivita, bezpečnost a intuitivní kód

Požadavky:

co se týče programování, tak minimálně dobrá znalost .net a chuť něco dělat v C# případně se učit něco novýho :)

Pokud máte někdo zájem, tak se ozvěte (zatím jsme 2). :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Vaizo0
Stálý člen
13. 11. 2012   #2
-
0
-

To jde jen o framework? Co s tím pak plánuješ dál? Chceš to dát na Codeplex a nebo GitHub?

Já osobně už mám nejeden projekt s různými helpery, extension metodami, wrappery nebo třeba i kolekcemi, které v .NETu nejsou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.218.–
ingiraxo+15
Grafoman
13. 11. 2012   #3
-
0
-

#2 Vaizo
určitě na nějakej veřejnej repos.

já osobně taky už něco mám, je to sice přes rok starý, ale dělal jsem na tom sám a mělo to už tisíce/deseti-tisíce řádků a desítky souborů a na jednoho to začíná bejt moc a časove se i zvedá náročnost.. takže tentokrát bych to chtěl udělat jako tým několika lidí, kde si můžeme předat zkušenosti a společně vytvořit plnohodnotný rozšiřující API nad .NET frameworkem

zatím jde jen o framework.. jde o to, když děláš app, tak aby si nemusel psát jednu a tu samou funkci, ale přidat si libku a vesele pracovat na logice výsledný app

cíl je takovej, aby to bylo užitečný, použitelný a taková nadstavba nad .net.. jak si vlastně zmínil - věci, který v .net nejsou

potom bych měl v plánu do toho zakomponovat plnohodnotnej tcp server/client, nějaký systémy na zjednodušení posílání emailu, autorizace.. no prostě to, co se častěji používá

no a co potom dál? přece to používat.. nedělá se to pro strandu :) pokud by nebylo co dělat, tak se vymyslí nějaký rozšíření.. v tomhle bych problém neviděl, ale to je něco co ted vubec neresim

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Vaizo0
Stálý člen
13. 11. 2012   #4
-
0
-

Čas na aktivní vývoj nemám, ale určitě bych rád přispěl tím, co jsem do teď nashromáždil a co třeba vznikne v rámci mé  práce na různých projektech.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.35.–
ingiraxo+15
Grafoman
13. 11. 2012   #5
-
0
-

#4 Vaizo
jak budeš chtít, klidně mi napiš na skype třeba a můžem to probrat tam.. ja se na to spíš tak jednou za den/obden podívám a jinak dělám i jiný věci

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
amertak0
Návštěvník
13. 11. 2012   #6
-
0
-

Já bych se taky rád přidal, zaobalovat .NET může být zajímavé a určitě to nebude věc na jedno použití (doufám teda).
S volným časem jsem na tom hůře, napiš mi ale určitě na Skype a můžeme se domluvit ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.132.–
Vaizo0
Stálý člen
14. 11. 2012   #7
-
0
-

#5 ingiraxo
Oukej, až budu mít čas, zkusím se ti ozvat. Máš nějakou představu, kam by to mělo směřovat resp. jestli by to mělo sloužit k rozšíření nějaké konkrétní oblasti?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.93.127.–
ingiraxo+15
Grafoman
14. 11. 2012   #8
-
0
-

#7 Vaizo
no tak, ze začátku bych to vedl tím směrem na ulehčení práce s existujícímá objektama, ať už převody typů, jednotek, práce se soubory, xml, polem a takový věci

potom bych pokračoval na přidávání takových prvků, který v .net nejsou a bylo by užitečný celkem

v další řadě port na winapi, aby se nevolalo přes DllImport, ale normálně jako třeba W32.Funkce(..)

potom jako další celý systémy, např. mě ted napadá tcp server /client (multifunkční), systém pro správu properties configu, autorizace a další vychytávky, který tam normálně nejsou nebo se dělají zdlouhavě

a dál bych to nechal na fantazii, jde hlavně o to, aby to ulehčovalo práci.. takovej balík užitečných funkcí/objektů :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
sgnet
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
11. 12. 2012   #9
-
0
-

#1 ingiraxo
Dobrý den, mám zájem o spolupráci sgnet@seznam.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.150.–
eximik0
Newbie
12. 12. 2012   #10
-
0
-

Nejsem profik v C# ale neco taky zvladnu, napr. jak jsi psal tak třeba tu classu na properties sem už jednou dělal (tak 2roky z5)

Kdyžtak mejla stodulka@game-forum.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.138.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

Hledám programátory C# — založil jonnyq

Hledám C++ programátory — založil Pavel Mrňa

Hledám C++/Linux programátory — založil Pavel Mrňa

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý